Przejdź do artykułu
Konferencje

XIX Forum Polskich Menedżerów Logistyki

Data i Miejsce: 03.10.2022 - 04.10.2022 Warszawa
Organizator: Puls Biznesu
Strona www: https://www.pb.pl/konferencje/xix-forum-polskich-menedzerow-logistyki-polska-logistyka-c405da63-8ae3-40c3-952e-8f7eae539bf2

Polska Logistyka 2022

Już jesienią XIX Forum Polskich Menedżerów Logistyki. Zapowiada się rewolucyjnie. Nie tylko ze względu na tematykę a przede wszystkim na okoliczności.

W ekonomii określeniem „Czarny Łabędź” zwykliśmy określać zjawisko, które uważa się za tak mało prawdopodobne, że praktycznie niemożliwe. Mimo tego od czasu do czasu zjawisko takie występuje i ma kolosalny wpływ na rzeczywistość, rewolucjonizuje nasze podeście do życia i biznesu oraz na dobre zmienia sposób patrzenia świata i oceniania rzeczywistości.

Logistyka, jako gospodarczy krwioobieg, musiała w ostatnim czasie stawić czoła kilku takim „ptakom”. W 2020 r. pandemia, a przede wszystkim jej skutki, nadwyrężyły łańcuchy dostaw do granic możliwości. Kilka z nich pękło wywołując ogromne kłopoty i straty. Nikt wcześniej nie przypuszczał, że pandemiczny kryzys wybuchnie. Potem mało kto zakładał, że będzie miał tak globalny zasięg. Jego charakter i siła na dobre zmieniła podejście do budowania łańcuchów dostaw oraz zrewidowania sposobu, w jaki powstają. Odchodzenie od systemów centralnych na rzecz tych zdecentralizowanych, tworzenie zapasów - co wcześniej uważane było za wyrzucanie pieniędzy, to tylko kilka z przykładów zmian, jakie na logistyce wymusiła pandemia i temat, który w zasadzie zmonopolizował zeszłoroczne Forum Polskich Menedżerów Logistyki.

Wcześniej operatorzy, dostawcy, przewoźnicy zastanawiali się jak reagować na Brexit, który również postrzegany był, jako czarny łabędź. Dziś rzeczywistość stawia przez logistykami nowe wyzwanie. Nowe i znowu czarne. Liczyliśmy się z możliwością wybuchu w Ukrainie wojny na dużą skalę od momentu nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję. Mimo tego to, co się wydarzyło 24 lutego 2022 r. również okazało się Czarnym Łabędziem. Wojna stawia ogromne wyzwanie również logistyce. Liczne ograniczenia w transporcie, blokady kierunków, zakazy, embarga, sankcje czy wreszcie masowe zawieszanie importu do Rosji czy wycofywanie się z tamtejszego rynku zachodnich firm. Wszystko to z ogromna brutalnością pokazuje jak ogromny wpływ na współczesne łańcuchy dostaw ma geopolityka.

Głównym tematem tegorocznego XIX już Forum Polskich Menedżerów Logistyki będzie właśnie relacja geopolityki i logistyki. Wspólnie zastanowimy się gdzie zaprowadzi nas przyzwyczajenie do globalizacji w handlu i produkcji i jak rola logistyki zmieni się w nowym świecie. Nowym, bo chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że rosyjska agresja zmieni postrzeganie świata – w tym roli logistyki  na dobre. 

Dużo miejsca poświęcimy zarządzaniu kryzysowemu, roli współpracy równych podmiotów w obrębie łańcucha dostaw. Pokażemy też rozwiązania wdrożone przez korporacje w pierwszych dniach wojny i przeanalizujemy ich skutki. Zastanowimy się jak zmieni się rola i postrzeganie Nowego Jedwabnego Szlaku - idei rozwijanej przez kilka ostatnich lat i jednocześnie tej, którą aktualna polityka Kremla może przekreślić. Większość tematów będzie - co zrozumiałe - dotyczyła wojny i jej wpływu na globalny, europejski i polski rynek logistyczny i transportowy. Ale nie zabraknie innych aktualnych tematów. Podyskutujemy o Pakiecie Mobilności i podejściu do pracy młodego, zapatrzonego w technologię, pokolenia. Zastanowimy się też jak rosnące ceny paliw wpłyną na usługi transportowe i opłacalność łańcuchów dostaw.

Serdecznie zapraszamy. Warszawa 3-4 października 2022 r.

Do udziału w Forum zapraszamy:

Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów i Wyższą Kadrę Zarządzającą, odpowiedzialną za zarządzanie:

  • łańcuchem dostaw
  • logistyką
  • transportem i zaopatrzeniem
  • magazynem i przepływem materiałów
  • strategią, rozwojem i operacjami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów