Przejdź do artykułu
2024-04-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Kolejny oddział DPD na mapie Polski

DPD Polska uruchomiła nowy obiekt, reprezentujący najnowsze technologie w branży logistycznej – Oddział Warszawa 4 w City Point Targówek. Jest to jeden z czterech oddziałów DPD obsługujących klientów z Warszawy i okolic, który dołączył do ponad 60 oddziałów DPD w całej Polsce. Obiekt zbudowany w zielonym standardzie BREEAM należy do grona ultranowoczesnych obiektów tego typu w Polsce. Uruchomienie obiektu jest jednym z elementów konsekwentnie realizowanej strategii dwóch silnych filarów biznesu DPD w Polsce: dostaw kurierskich i OOH, które zapewniają klientom wygodę, elastyczność i wybór.
Kolejny oddział DPD na mapie Polski (Żródło: DPD)

Nowy obiekt odpowiedzią na rozwój rynku

Nowy obiekt logistyczny DPD Polska to 6 000 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 700 mkw. powierzchni biurowej. Oddział posiada łącznie 95 bram – 79 bram kurierskich oraz 16 bram do rozładunku i załadunku samochodów ciężarowych.

– Nieustannie dążymy do zwiększania dostępności i podnoszenia jakości świadczonych usług dla naszych klientów – zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych, stąd inwestujemy w rozwój i modernizację naszej infrastruktury logistycznej. Dynamicznie rozwijający się rynek usług kurierskich, z jakim mamy do czynienia w stolicy i województwie mazowieckim sprawia, że stawiamy sobie jeszcze ambitniejsze cele operacyjne, które konsekwentnie osiągamy. Jednym z przejawów tych działań jest właśnie nowy, ultranowoczesny oddział DPD WA4 w City Point na warszawskim Targówku. Dzięki zastosowanym technologiom, np. automatycznemu sorterowi, jest to jeden z najbardziej wydajnych obiektów tego typu w kraju. – skomentował Maciej Głowacki, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu DPD Polska.

– Rozwijający się rynek e-commerce i zmieniające się oczekiwania klientów skłaniają nas do dalszych inwestycji, zarówno w obszarze doświadczeń nadawców i odbiorców, jak i automatyzacji oraz usprawniania procesów. Nowy Oddział DPD WA4 jest tego przejawem. Realizując naszą strategię, skupiamy się na trzech kluczowych wartościach: wygodzie, elastyczności i dostępności w celu zapewnienia najlepszych możliwych doświadczeń dla klientów. Mamy satysfakcję, że nasi klienci to doceniają, a nasz wskaźnik NPS regularnie osiąga wartość powyżej 80 punktów. – dodał Łukasz Zembowicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Członek Zarządu DPD Polska.

Nowy oddział obsługiwany będzie przez około 140 pracowników i blisko 300 kurierów.

Zrównoważony standard logistyki

Oddział Warszawa 4 został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymogami certyfikacji wielokryterialnych dla budownictwa zrównoważonego. Obecnie ubiega się o certyfikaty BREEAM Excellent oraz LEED Gold, a także rating WELL Health & Safety dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników budynku. W ramach nowości promującej zdrowy tryb życia, inwestycja wyposażona jest w siłownię zewnętrzną, a jej zasilanie wspomaga instalacja fotowoltaiczna. Obiekt posiada zadaszone miejsce parkingowe dla rowerów, a dla osób z niepełnosprawnościami przygotowane jest dedykowane miejsce na parkingu w pobliżu wejścia do recepcji DPD Pickup.

– Peakside prowadzi kompleksową przebudowę centrum logistycznego City Point Targówek, po zakończeniu której park dostarczy na stołeczny rynek blisko 100 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo biurowej. Budynek dla DPD Polska jest pierwszym zrealizowanym obiektem w formule BTS (built to suit) i jest ściśle dostosowany do potrzeb naszego najemcy oraz najwyższych standardów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Kolejne etapy realizacji oferują przestrzeń dla firm z sektora e-commerce i innych najemców poszukujących powierzchni do logistyki miejskiej lub powierzchni produkcyjno-magazynowej w bliskiej odległości od centrum Warszawy – mówi Roman Skowroński, Managing Director Peakside Capital Advisors w Polsce.

Usługi w Oddziale WA4

Klienci mogą wygodnie skorzystać ze wszystkich usług związanych z nadaniem i odbiorem paczek w DPD Pickup. Tym samym obiekt dołącza do sieci ponad 27 000 punktów DPD Pickup w Polsce i ponad 100 000 w całej Europie. Dla klientów preferujących automaty paczkowe, udostępniamy maszynę w pobliżu recepcji, która jest jedną z 7 000 dostępnych dla naszych klientów w Polsce.  

Dostawy paczek w ramach nowego oddziału realizowane są również flotą niskoemisyjnych pojazdów. Dlatego obiekt dysponuje własną siecią 20 podwójnych szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych.


Zobacz także

Kolejne mocne wyniki operacyjne i finansowe P3 Group
Zapisz się na webinar firmy Dassault Systèmes
UNIQ LOGISTIC przedłuża najem w Kutno Logistics Centre
IV edycja ogólnopolskich konferencji LUCA
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wyjątkowe oferty dla posiadaczy aplikacji DPD Mobile
DHL otwiera zeroemisyjny obiekt w Teresinie
Rossmann wdraża PSIwms na Węgrzech
Konferencja FutureWARE już 21 maja w Katowicach!

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów