Przejdź do artykułu
2024-04-18 | Głos z rynku

Platforma 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes wspiera startupy i pozwala na szybkie wprowadzanie produktów na rynek

Każdy startup zaczyna się od pomysłu, który może zrewolucjonizować branżę i na nowo zdefiniować doświadczenia użytkowników. To zadanie może się wydawać proste, jednak jego realizacja i przekształcenie firmy w odnoszący sukcesy biznes jest dużym osiągnięciem. Kolejnym wyzwaniem jest czas, bo celem każdego startupu jest jak najszybsze wejście na rynek.

iStock 1449084209800px 18042024

Zdjęcie: iStock

Obecnie, aby odnieść sukces, startupy przemysłowe muszą także stawić czoła wielu wyzwaniom dotyczącym projektowania, współpracy zespołów i kosztów. Innymi słowy, powinny przejść transformację, która pozwoli im sprawnie projektować i szybciej wprowadzać produkty na rynek. Można to osiągnąć poprzez wdrożenie podejścia platformowego, umożliwiającego:

  • Spójną współpracę: oznacza to, że informacje nie są przechowywane w silosach informacyjnych, a pracownicy mogą wymieniać się doświadczeniami i najlepszymi praktykami. Informacje są prezentowane w sposób, który pozwala na śledzenie wprowadzanych zmian, co zapewnia wysoką przejrzystość i dostęp do informacji zwrotnej.
  • Dostęp do jedynego źródła prawdy (ang. Single Source of Truth), który pozwala wszystkim zaangażowanym stronom na dostęp do najnowszej wersji danych w dowolnym momencie i posiadanie wszystkich potrzebnych informacji na wyciągnięcie ręki. Ponadto, w przypadku jakichkolwiek zmian kadrowych, takie podejście pozwala na zachowanie wiedzy i historii projektu w firmie.
  • Left-shifting: zmiany mogą być wprowadzane znacznie wcześniej w procesie rozwoju – dzięki temu są łatwiejsze w implementacji oraz generują niższe koszty.
  • Radzenie sobie z brakiem wyspecjalizowanych pracowników: dużym wyzwaniem w dzisiejszych firmach zajmujących się projektowaniem lub PLM jest brak specjalistów. Korzystanie z narzędzi, które usprawniają pracę, tj. skracają czas potrzebny na projektowanie, symulacje lub planowanie procesu produkcyjnego, pozwala na realizację większej liczby projektów przez obecnych pracowników.
  • Redukcję kosztów: w kontekście startup’ów istotne jest również ryzyko związane z zakupem sprzętu czy licencji. Rozwiązania chmurowe demokratyzują technologię i zmniejszają zapotrzebowanie na złożoną lub kosztowną infrastrukturę IT. Startupy mogą zacząć od wdrożenia rozwiązań, których aktualnie potrzebują, i skalować je w miarę rozwoju.

Uwolnienie potencjału dzięki platformie 3DEXPERIENCE

Rozwiązania Dassault Systèmes każdego roku umożliwiają startupom wprowadzanie innowacji w różnorodnych dziedzinach, począwszy od autonomicznych samochodów i samolotów po biopody, pozwalające na życie na innych planetach. Dzięki programowi 3DEXPERIENCE for Startups od Dassault Systèmes, startupy mogą w przystępnej cenie uzyskać dostęp do wiodących w branży rozwiązań, które pomogły takim firmom jak Boeing, Airbus, Ford czy Tesla w odniesieniu rynkowego sukcesu.

Platforma 3DEXPERIENCE w chmurze to platforma SaaS (Software-as-a-Service) i PaaS (Platform-as-a-Service), która obejmuje aplikacje do opracowywania produktów, narzędzia do współpracy, zasoby obliczeniowe w chmurze i wyspecjalizowane społeczności użytkowników. Jest to najprostszy i najbardziej elastyczny sposób na uzyskanie dostępu do funkcjonalności CATIA, SIMULIA, ENOVIA, DELMIA i innych wiodących w branży rozwiązań do opracowywania nowych produktów.

Webinar

Aby dowiedzieć się więcej o platformie 3DEXPERIENCE dla startupów, Dassault Systèmes zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarze "Rozwiązania Dassault Systèmes dla edukacji, startupów i MŚP". Podczas webinaru eksperci Dassault Systèmes zaprezentują, jak wykorzystać moc platformy 3DEXPERIENCE w chmurze, aby generować innowacyjne projekty i uzyskać dostęp do najlepszych w swojej klasie rozwiązań w zakresie rozwoju produktów, szkoleń i programu onboardingowego, dostosowanego do konkretnego budżetu i potrzeb. Specjaliści Dassault Systèmes omówią także ofertę 3DEXPERIENCE Edu, dedykowaną studentom, nauczycielom i profesjonalistom, którzy dążą do podnoszenia kwalifikacji i wdrożenia nowych metod uczenia się oraz przekazywania wiedzy.

Webinar odbędzie się 23 kwietnia w godzinach 10:00 - 11:00.

Link do rejestracji https://events.3ds.com/pl/dassault-systemes-solutions-education-startups-msp


Zobacz także

Zrównoważony rozwój i transformacja cyfrowa kształtują przyszłość produkcji
Grupa Raben podsumowuje postępy w realizacji zobowiązań ESG
Naczepy Swap Master od teraz w ofercie Wielton
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

3DEXPERIENCE we wszystkich programach samochodowych JLR
Pepperl+Fuchs wykorzysta do rozwoju platformę 3DEXPERIENCE
Dassault Systèmes przedstawia wyniki finansowe w 2024
Warszawski Showroom pokazuje możliwości 3DEXPERIENCE

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów