Przejdź do artykułu
2024-04-10 | Łańcuch dostaw

Odzyskaj pieniądze z DKV Mobility*

Obecne spowolnienie gospodarcze i wzrost opłat drogowych w związku z podatkiem ekologicznym to największe wyzwania z którymi aktualnie mierzą się firmy transportowe, spedycyjne i logistyczne. W momentach wzmożonej kontroli kosztów ważne jest wsparcie zaufanych i odpowiedzialnych partnerów biznesowych – DKV Mobility z sukcesem od 90 lat wspiera kierowców flotowych i firmy z sektora TSL.

dkv 2023 79 HS800px 1042024v2

DKV Mobility to wiodąca europejska platforma dla płatności drogowych i rozwiązań flotowych, oferująca klientom dostęp do największej niezależnej energetycznie sieci akceptacji w Europie, w tym stacji paliw, punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz stacji paliw alternatywnych. Firma działa w ponad 50 krajach Europy.

DKV Mobility wsłuchuje się w potrzeby swoich kontrahentów z całej Europy. Doskonale rozumie stojące przed nimi wyzwania, dlatego oferuje szereg rozwiązań z zakresu zarządzania flotą oraz płatności na stacjach paliw, które skutecznie pomagają zwiększyć efektywność i zadbać o kontrolę kosztów w branży transportowej.

Prosty i szybki zwrot podatku VAT lub akcyzy dzięki DKV Mobility

Jednym z głównych trendów na rynku kart paliwowych jest wprowadzanie przez firmy korzyści dodatkowych. DKV Mobility realizuje to, oferując firmom transportowym możliwość uzyskania w ich imieniu zwrotu podatku VAT za m.in. paliwo, opłaty drogowe, myjnię, naprawę samochodu i wiele innych. Klient korzystający z tej usługi może otrzymywać zwrot podatku VAT w trybie natychmiastowym, dzięki czemu zwiększa swoją płynność finansową, a transparentność i brak ukrytych kosztów ze strony DKV pozwala na jeszcze lepszą kontrolę finansów.

Każdy przedsiębiorca, prowadzący działalność gospodarczą na terytorium kraju Europy ma prawo do zwrotu podatku VAT naliczonego w innym kraju Europy przy zakupie określonych towarów lub usług, takich jak m.in. paliwo, opłaty drogowe. Jego wysokość różni się w zależności od kraju. DKV Mobility oferuje odzyskanie VAT-u w imieniu klienta w 29 krajach Europy, m.in. Austrii, Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Zwrot podatku jest możliwy w dwóch wariantach: jako prefinansowanie (Net Invoicing Program) oraz jako zwrot zwykły.

Net Invoicing Program pozwala na natychmiastowe odzyskanie podatku VAT z zagranicy. Zwroty VAT widoczne są w bieżących fakturach DKV. Zwrot zwykły rozliczany jest natomiast po wypłaceniu wnioskowanej kwoty przez dany urząd skarbowy. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, urzędy mają czas od 4 do 8 miesięcy na weryfikację wniosku, a następnie wypłatę podatku VAT. W obydwu wariantach rozliczeń, wszystkie sprawy urzędowe klienta prowadzone są przez ekspertów grupy DKV Mobility. Wystarczy przygotować komplet dokumentów zgodnie ze wskazaniami.

Co ważne, klient ma możliwość wygodnego sprawdzenia na DKV Cockpit, na jakim etapie są jego zwroty z poszczególnych krajów. W najbliższym czasie DKV planuje wprowadzić możliwość zgłaszania dodatkowych krajów całkowicie online.

dkv 2023 105 HS800px 10042024 v3

Ponadto, DKV Mobility pomaga w otrzymaniu zwrotu akcyzy od olejów mineralnych. Akcyza to podatek restrykcyjny o określonej wysokości, zawartej w cenie 1 litra paliwa w określonych krajach. Wszystkie firmy transportowe z siedzibą w Unii Europejskiej mogą ubiegać się o zwrot tego podatku z Belgii, Francji, Węgier, Włoch, Chorwacji, Słowenii oraz Hiszpanii. Są tu jednak pewne ograniczenia. Otrzymanie zwrotu jest możliwe pod warunkiem, że pojazd waży ponad 7,5 tony, a opłata za paliwo nie została dokonana gotówką, a kartą bankową lub kartą paliwową. Bardzo ważne jest, aby płatności za tankowanie były przyporządkowane do konkretnego pojazdu na fakturze. W innym wypadku, otrzymanie zwrotu akcyzy jest niemożliwe.

Kompleksowe rozwiązania cyfrowe

DKV Mobility działa na rynku od 90 lat, z powodzeniem łącząc tradycję z nowoczesnością. Firma doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę we współczesnym biznesie odgrywają innowacje, dlatego nieustannie wprowadza nowe rozwiązania technologiczne usprawniające korzystanie z ich usług.

Klienci DKV Mobility mogą skorzystać z internetowych rozwiązań DKV w swoim języku, co ułatwia codzienną pracę. Mają całodobowy dostęp do wszystkich danych i usług, takich jak raportowanie, planowanie tras, zmiany cen rynkowych. Dzięki mobilnej aplikacji DKV, kierowcy z łatwością znajdą najbliższą stację paliw lub jeden z 666 000 punktów ładowania samochodów elektrycznych (stan na luty 2024), sprawdzą ceny, zapłacą korzystając z mobilnej płatności DKV App&Go, a także mogą zarządzać kartami w DKV Wallet.

Dzięki swojej innowacyjności i współpracy z partnerami, dostawcami usług i instytucjami branżowymi, DKV Mobility oferuje klientom kompleksowe i nowoczesne rozwiązania. Takie inicjatywy wspierają rozwój całego sektora TSL w Polsce, co przyczynia się do wzrostu gospodarczego kraju i zwiększenia konkurencyjności na rynku w całej Europie.

*artykuł sponsorowany
Zdjęcia: DKV


Zobacz także

Holistyczne podejście do technologii przynosi pozytywny bilans energetyczny hal magazynowych
Wywiad z Geraldem Baumgartnerem, Head of Project Business Perfect Charging w firmie Fronius
Kompleksowe zarządzanie zleceniami na platformie DB SCHENKER | connect
Co zmienia w procesie produkcyjnym automatyczna paletyzacja na końcu linii z wykorzystaniem robota?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DKV Mobility rozszerza sieć akceptacji usług
FedEx i Zonos pracują nad obniżeniem opłat celnych
8 na 10 przewoźników odczuwa rosnące koszty
DB Schenker zwiększa ilość połączeń z Niemcami

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów