Przejdź do artykułu
2023-03-02 | W Obiektywie

Relacja z konferencji 3DEXPERIENCE World 2023

Pod hasłem "Wyobraź sobie wszystko, co możemy osiągnąć razem", w dniach 12-15 lutego firma Dassault Systèmes zaprosiła uczestników na konferencję 3DEXPERIENCE World 2023. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, około 4 000 entuzjastów SOLIDWORKS z całego świata spotkało się na czterodniowym wydarzeniu w Nashville, Tennessee (USA), by wziąć udział w licznych keynotes, dyskusjach panelowych i warsztatach. Dodatkowo, w konferencji wzięło udział ponad 10 000 wirtualnych uczestników.

W kierunku chmury: 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS dla wszystkich

Pierwszy dzień konferencji otworzył Gian Paolo Bassi, 3DEXPERIENCE Works SVP & Customer Role Experience w Dassault Systèmes, który ogłosił najważniejszą wiadomość wydarzenia: Począwszy od 1 lipca 2023 roku, każda nowo sprzedana licencja SOLIDWORKS będzie zawierała usługi chmurowe na platformie 3DEXPERIENCE. Bassi wyjaśnił tę decyzję mówiąc, że inżynierowie i projektanci stają dziś przed wyzwaniami, które wykraczają poza samo projektowanie w SOLIDWORKS. Na tej podstawie rozwiązania PDM w chmurze 3DEXPERIENCE umożliwią im bezpieczną, elastyczną i kompleksową współpracę. Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia użytkownikom również wiele innych możliwości, takich jak obliczanie śladu węglowego i zabezpieczanie łańcuchów dostaw przed wahaniami cen surowców.

Od sztucznej inteligencji do współpracy: szeroki zakres tematów na 3DEXPERIENCE World

Bernard Charlès, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny firmy Dassault Systèmes, podkreślił znaczenie innowacji i odniósł się do nowatorskich rozwiązań i trendów. Pokazał, w jaki sposób rozwiązania dostępne na platformie 3DEXPERIENCE wykorzystują sztuczną inteligencję (AI) do bardziej efektywnego budowania modeli CAD. Manish Kumar, CEO SOLIDWORKS, w swojej prezentacji skupił się na współpracy i procesie rozwoju w przestrzeni wirtualnej. O tym, jak – w oparciu o oprogramowanie SOLIDWORKS – powstają prawdziwe innowacje, świadczyły wybrane pokazy, w tym start-upu Weart, który opracował "rękawicę" VR, dzięki której wirtualne obiekty stają się odczuwalne, oraz Ocean-Based Climate Solutions, którego rozwiązanie przyczynia się do redukcji CO2 i zachowania zasobów ryb.

Skupiono się również na sukcesach klientów 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS. Firmy Boston Scientific, House of Design i Sealed Air podczas swoich prezentacji pokazały, w jaki sposób, dzięki rozwiązaniom Dassault Systèmes, odpowiadają na wyzwania związane z projektowaniem, symulacją i produkcją.

Aktualizacje portfolio 3DEXPERIENCE

Siedem milionów użytkowników SOLIDWORKS na świecie może oczekiwać następujących aktualizacji oprogramowania:

  • Nowa rola "Lattice Designer" w portfolio 3DEXPERIENCE Works ułatwia projektowanie na potrzeby produkcji przyrostowej
  • Modele 3D mogą być udostępniane odbiorcom bezpośrednio z platformy 3DEXPERIENCE poprzez link - nawet jeśli nie posiadają oni licencji 3DEXPERIENCE
  • 3DEXPERIENCE Works Manufacturing zawiera teraz również szereg ról Additive Manufacturing z portfolio DELMIA; role Robotics i Virtual Factory Simulation są teraz również dostępne w chmurze
  • Ponadto, podczas 3DEXPERIENCE World zaprezentowano zapowiedzi nowości w SOLIDWORKS 2024.

Potwierdzono także szczegóły dotyczące kolejnego wydarzenia: 3DEXPERIENCE World 2024 odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Dallas w Teksasie (USA).

Linki do treści z konferencji 3DEXPERIENCE World 2023:

3DEXPERIENCE World - Day 1
3DEXPERIENCE World – Day 2
3DEXPERIENCE World – Day 3

Więcej informacji:

https://www.3dexperienceworld.com/event/
https://blogs.solidworks.com/solidworksdeutschland/2023/02/endlich-wieder-3dexperience-world.html
https://blogs.solidworks.com/solidworksdeutschland/2023/02/ab-in-die-cloud-fuer-solidworks-daten-jetzt-noch-einfacher.html


Zobacz także

DHL Parcel z nowoczesnym terminalem w Kostrzynie
Główne trendy w systemach ERP na 2023 rok
Płatność na skandynawskich mostach z DKV BOX EUROPE
Edycja VI Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów