Przejdź do artykułu
2023-08-22 | Wózki w akcji

Niezrównana zwrotność i bezpieczeństwo obsługi

Wózek prowadzony wysokiego podnoszenia Clark SWX16 o udźwigu 1,6 t z akumulatorem litowo-jonowym jest odpowiedni do transportu i magazynowania towarów na krótkich dystansach w przemyśle, handlu i dystrybucji

Clark wprowadził na rynek nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia z technologią litowo-jonową. Model SWX16 o udźwigu 1,6 t nadaje się do transportu i magazynowania towarów na krótkich dystansach w przemyśle, handlu i dystrybucji. Dzięki niezwykłej zwrotności kompaktowy wózek wysokiego podnoszenia jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o szybkie i bezpieczne przenoszenie towarów w ograniczonych przestrzeniach - czy to w strefie wstępnej magazynu, czy na wysokim regale.

Wózek SWX16 ma maksymalną wysokość podnoszenia 5500 mm, dzięki czemu może z łatwością dotrzeć nawet do wyższych półek. Dzięki promieniowi skrętu wynoszącemu zaledwie 1507 mm, wózek został również zaprojektowany tak, aby był wyjątkowo kompaktowy, dzięki czemu bezpieczna obsługa ładunku jest możliwa nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni. SXW16 ma również wiele do zaoferowania pod względem wydajności obsługi: prędkości podnoszenia i opuszczania 0,20 m/s i 0,26 m/s (z ładunkiem i bez) oraz 0,4 m/s i 0,3 m/s (z ładunkiem i bez) są znacznie wyższe niż w przypadku jego poprzednika.

clrkObraz3

Wózek SWX16 ma maksymalną wysokość podnoszenia 5500 mm, dzięki czemu może z łatwością sięgać nawet do wyższych półek regału

Przyjazny dla użytkownika i bezpieczny dzięki Clark Speed Control

Standardowy system Clark Speed Control (CSC) zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy. CSC automatycznie dostosowuje prędkość jazdy wózka do pozycji ramienia sterującego. Oznacza to, że im mniejsza odległość między operatorem a pojazdem, tym bardziej zmniejsza się prędkość wózka. Gdy kierowca zwolni ramię, pojazd automatycznie zahamuje. Gdy ramię znajduje się w normalnej pozycji jazdy, pojazd osiąga maksymalną prędkość jazdy wynoszącą 5,5 km/h. Wszystkie parametry CSC można ustawić indywidualnie zgodnie z życzeniem klienta. Ponadto proporcjonalne sterowanie hydrauliczne, które jest również standardem, zapewnia bezpieczne i precyzyjne podnoszenie i opuszczanie wrażliwych ładunków.

clrkObraz4

Standardowy system Clark Speed Control (CSC) zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania. CSC automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do położenia dyszla sterującego

Aby zapewnić intuicyjną i niemęczącą obsługę pojazdu, wszystkie elementy sterujące są umieszczone w zasięgu ręki w ergonomicznym uchwycie i mogą być obsługiwane zarówno przez prawo-, jak i leworęcznych operatorów. Ponieważ dyszel jest długi i niski, operator może obsługiwać pojazd z zachowaniem wystarczającej bezpiecznej odległości. Ponadto ma on optymalny widok na widły i może szybko i bezpiecznie składować i pobierać ładunki nawet w wąskich korytarzach regałowych.

Zasilanie litowo-jonowe zapewnia maksymalną wydajność

SWX16 jest wyposażony w bezobsługowy, hermetyczny trójfazowy silnik trakcyjny o mocy 1,6 kW. Zapewnia to mocne przyspieszenie i wysoką prędkość jazdy. Potężny silnik podnoszenia o mocy 4,5 kW gwarantuje maksymalną wydajność podczas podnoszenia i opuszczania ładunków. Model SWX16 jest dostępny z akumulatorem litowo-jonowym (Li-Ion) 24 V / 205 Ah pojemności. Dzięki temu sprawdza się również w pracy wielozmianowej, ponieważ akumulator litowo-jonowy można naładować w dowolnym momencie i w bardzo krótkim czasie - na przykład podczas przerw - bez uszkodzenia akumulatora lub skrócenia jego żywotności. Akumulator może być ładowany z dowolnego gniazdka 230 V. Clark oferuje w komplecie ładowarkę 24 V / 100 A do akumulatorów litowo-jonowych. Dzięki technologii Li-Ion pojazd ma wysoki poziom dostępności dzięki możliwości szybkiego ładowania akumulatora, ponieważ czasochłonna wymiana akumulatora nie jest już konieczna. Co więcej, technologia litowo-jonowa nie tylko zwiększa produktywność, ale także pozwala obniżyć koszty konserwacji, infrastruktury i wymiany akumulatorów. To sprawia, że pojazd Li-Ion jest opłacalny dla każdego, kto chce korzystać z bezobsługowego, trwałego i szybko ładującego się akumulatora o wysokim standardzie bezpieczeństwa. W przypadku obszarów zastosowań, w których akumulator litowo-jonowy nie jest wymagany, SWX16 jest również dostępny z tradycyjnym akumulatorem kwasowo-ołowiowym 24 V / 225 Ah pojemności.

clrkObraz2

Model SWX16 jest dostępny z akumulatorem litowo-jonowym (Li-Ion) 24 V / 205 Ah, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy wielozmianowej

Niskie koszty eksploatacji dzięki łatwej konserwacji

Zastosowanie sprawdzonych sterowników AC sprawia, że wózek wysokiego podnoszenia SWX16 jest niezwykle łatwym w konserwacji pomocnikiem magazynowym. Jeśli mimo to wystąpi usterka, wskazanie kodu błędu na wyświetlaczu dostarczy technikowi serwisowemu informacji o możliwej przyczynie. Dzięki jednoczęściowej obudowie, wózek oferuje łatwy dostęp do prac serwisowych i konserwacyjnych. Ponadto technik serwisowy może łatwo zaprogramować parametry jazdy i podnoszenia za pomocą wyświetlacza pojazdu.


Zobacz także

Konferencja TOP automotive wraca 13-15 września!
Standardy Prawa farmaceutycznego w logistyce
Performance Lab od Mondi pozwala testować opakowania
City Park Warsaw powiększony o 9 000 mkw.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PepsiCo przedłuża najem w Logicor Mszczonów
Savills doradzał dostawcy technologii dla motoryzacji
Hillwood Polska kończy rozbudowę dróg koło Konina
7R wynajął aż 13 tys mkw. Grupie Mercator Medical

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów