Przejdź do artykułu
2024-02-09 | Nowości dla TSL

Nowe produkty higieniczne w naturalnym kolorze

Jakość ma nowy kolor. Tork, marka Essity, wprowadza do sprzedaży miękkie i wydajne ręczniki do rąk oraz papier toaletowy wykonane w 100% z włókien pochodzących z recyklingu. Są dowodem na to, że jakość i zrównoważony rozwój nie muszą się wykluczać. Produkty Tork w naturalnym kolorze zapewniają gościom wspaniałe wrażenia w łazienkach, jednocześnie ułatwiając menedżerom zrównoważone zarządzanie higieną.

Każdy miał zapewne okazję korzystać z brązowych ręczników papierowych lub papieru toaletowego. Były szeroko dostępne, ale nie zdobyły uznania użytkowników – niezbyt chłonne, szorstkie dla skóry sprawiały wrażenie produktów o niskiej jakości. Przyszedł czas na zmiany. Marka Tork, lider innowacji udowadnia, że zrównoważony rozwój i jakość mogą iść w parze. Tak powstała linia produktów Tork w naturalnym kolorze – przyjemne w dotyku i wydajne ręczniki do rąk oraz papier toaletowy wykonane w 100% z włókien pochodzących z recyklingu to kolejny krok w stronę gospodarki o obiegu zamkniętym.

Miękkie i zrównoważone produkty do łazienek

Tork od wielu lat wykorzystuje w produkcji wysokiej jakości przetworzone materiały. Jednak jak podkreśla Tomas Gandemo, Global Brand Innovation Manager marki – Włókna pochodzące z recyklingu – te jaśniejsze i o lepszych właściwościach, np. papier biurowy i gazety – stały się zasobem deficytowym. Coraz więcej osób pracuje w domu, firmy zużywają mniej papieru. W efekcie podaż papieru makulaturowego jest mniejsza. Dlatego musieliśmy znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Marka wykorzystała moment globalnego rozwoju handlu elektronicznego, przez który wzrosła liczba zużywanych pudeł kartonowych. I tak opakowania z recyklingu stały się jednym ze źródeł alternatywnych włókien w produkcji Tork, co umożliwiło stworzenie produktów w naturalnym kolorze. Charakteryzują się one tą samą miękkością i jakością, co podobne produkty w jakości Tork Advanced.

Klienci nie muszą już wybierać między zrównoważonym rozwojem a wydajnością. Rodzina produktów Tork w naturalnym kolorze to doskonały wybór dla tych, którzy angażują się w ochronę środowiska, nie rezygnując jednak z wysokiej jakości – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Tork.

Przeznaczone do łazienek produkty Tork w kolorze naturalnym są kompatybilne z Tork PaperCircle – pierwszą na świecie usługą recyklingu ręczników papierowych. Z tego innowacyjnego rozwiązania korzystają przedsiębiorstwa, które chcą tworzyć gospodarkę o obiegu zamkniętym. Zbieranie i przetworzenie zużytych ręczników papierowych w nowe produkty pozwala zamienić odpady w zasoby. Tork PaperCircle pomaga firmom osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, zmniejszyć ilość odpadów nawet o 20%[1] i ograniczyć emisję dwutlenku węgla o co najmniej 40%[2].

Pracownicy biurowi i goście restauracji doceniają zrównoważone produkty

Nowe ręczniki do rąk i papier toaletowy to łatwy sposób, aby pokazać pracownikom, gościom i odwiedzającym, że zrównoważony rozwój jest priorytetem dla firmy, która przyjmuje cyrkularny model biznesowy. W badaniu[3] 83% pracowników biur i gości restauracji przyznaje, że oferowanie ręczników papierowych w naturalnym kolorze, wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, to dobry sposób na okazanie zaangażowania firmy w ochronę środowiska. 87% podoba się pomysł recyklingu produktów jednorazowego użytku (np. kartonów) w celu produkcji ręczników papierowych. 85% pracowników biurowych będzie używać papieru toaletowego w naturalnym kolorze tylko wówczas, gdy utrzyma jakość dotychczas stosowanego produktu.

Nowy asortyment Tork stanowią rozwiązania w 100% wykonane z włókien pochodzących z recyklingu. 30–50% pochodzi ze zużytych kartonów z tektury falistej. Natomiast pozostała część z innych odzyskanych włókien, takich jak papier biurowy. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty FSC® i EU Ecolabel. Tomas Gandemo podkreśla, że w nadchodzących latach na rynek zostanie wprowadzonych więcej wysokiej jakości produktów w naturalnych kolorach.

Wszystkie wkłady Tork w naturalnym kolorze, dostępne w sprzedaży już od początku roku, pasują do istniejących systemów dozowania marki. Są to:

  • Tork Matic® ręcznik w roli naturalny (więcej)
  • Tork Xpress® miękki ręcznik Multifold (w składce wielopanelowej) naturalny (więcej)
  • Tork papieru toaletowy Mid-size bez gilzy naturalny (więcej)
  • Tork Mini Jumbo papier toaletowy naturalny (więcej)

[1] Na podstawie wyników uzyskanych od klientów pilotażowych Tork PaperCircle® w Niemczech i Holandii
[2] Na podstawie oceny cyklu życia dla Europy, w której uwzględniono unikane procesy, przeprowadzonej przez Essity i zweryfikowanej przez IVL, Szwedzki Instytut Badań nad Środowiskiem Ltd, 2017
[3] Badania użytkowników przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji wśród pracowników biurowych i gości restauracji w kwietniu 2022 r.


Zobacz także

Finał konkursu "Tańczący z paletami" w Raben
Edycja VII Logistycznych Wywiadów już dostępna!
Poznaj niepublikowane wcześniej sekrety sukcesu Toyoty
Efektywność działania polskich firm handlowych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firma Dassault Systèmes powołała Sabine Scheunert na stanowisko dyrektora zarządzającego
Valeo wdroży platformę 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes
Zapraszamy do Świata HyperGram
Peugeot projektuje samochód wyścigowy w 3DEXPERIENCE

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów