Przejdź do artykułu
2024-04-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

dm-drogerie markt w nowym magazynie Prologis

Dla dm drogerie markt wydajne magazynowanie i operacje logistyczne są najwyższym priorytetem. Dlatego firma przeniosła się do nowego magazynu w Prologis Park Prague D1 Ostředek, gdzie unikalne funkcje i zorientowane na klienta podejście Prologis pomogą jej osiągnąć jej osiągnąć jeszcze większą wydajność operacyjną.
dm-drogerie markt w nowym magazynie Prologis (Żródło: Prologis)

Firma dm drogerie markt wprowadziła się do budynku DC2 w Ostředku pod koniec lutego. W ramach sieci działa obecnie 256 sklepów w Czechach, dlatego firma potrzebowała dostosowanej powierzchni magazynowej ze specjalnymi rozwiązaniami spełniającymi jej wymagania w zakresie magazynowania. dm potrzebował również powierzchni w pobliżu innych centrów dystrybucyjnych, aby zwiększyć wydajność całej sieci dystrybucyjnej.

Dopasowane rozwiązania w obiekcie obejmują automatyczną linię pakującą, umożliwiającą owijanie palet i naklejanie etykiet w szybkim tempie, co gwarantuje wysoką wydajność pakowania wymaganą w działalności dm drogerie markt. Maszyna automatycznie rozpoczyna cykl owijania i wysyła sygnał po zakończeniu procesu, oszczędzając czas co najmniej dwóch pracowników, którzy mogą skupić się na innych czynnościach. Jest to przykład tego, jak Prologis współpracuje z klientami, aby dostarczać rozwiązania zaprojektowane, w celu umożliwienia i usprawnienia ich działalności.

– Cieszymy się z przeprowadzki do nowoczesnego centrum dystrybucyjnego, wyposażonego w rozwiązania mające na celu usprawnienie naszej działalności – mówi Petr Vaněček z dm. – Jednocześnie skorzystamy z idealnej lokalizacji, która umożliwia połączenie z naszą istniejącą siecią dystrybucji. Z niecierpliwością czekamy na pracę w Ostředku jako hubie logistycznym do obsługi naszych sklepów w całej Republice Czeskiej i naszego czeskiego sklepu internetowego przez wiele lat.

W ramach transakcji, w której pośredniczyła firma Cushman & Wakefield, nowe centrum dystrybucyjne firmy dm, obejmujące powierzchnię magazynową i powiązane obiekty administracyjne, zajmuje ponad 21 000 metrów kwadratowych. Prologis Park Prague D1 Ostředek, coraz bardziej popularna lokalizacja na logistycznej mapie Czech, zapewnia łatwy dostęp do stolicy Czech, a także innych głównych rynków w Czechach i za granicą.

Prologis 18042024 800pxv2 srodek1

Nowa powierzchnia dm drogerie markt zapewnia również zaawansowane rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, które pomagają firmie działać wydajnie i jeszcze lepiej chronić środowisko, w tym pompy ciepła, inteligentne oświetlenie LED czy przygotowanie do montażu elektrowni słonecznej. Jako dynamiczny nowy park, Prologis Park Prague D1 Ostředek zapewnia zrównoważone środowisko dla wszystkich klientów, którzy nazywają go domem, w tym poprzez zasilanie bez gazu.

To kompleksowe podejście do zrównoważonego rozwoju doprowadziło do uzyskania przez obiekt dm's certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good.

Prologis 18042024 800pxv3 srodek2

– Nowa powierzchnia dm drogerie markt jest wszystkim, czym powinien być nowoczesny obiekt logistyczny: idealnie zlokalizowana, wyposażona w dopasowane rozwiązania i najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Anna Jůzová, Leasing Manager w Prologis. – Współpraca z dm w celu stworzenia idealnego rozwiązania magazynowego była przyjemnością dla całego zespołu Prologis. Z niecierpliwością czekamy na dalsze wspieranie ich codziennej działalności w tym wyjątkowym parku.


Zobacz także

DPD Polska otwiera Oddział WA4 w City Point Targówek
Zapisz się na webinar firmy Dassault Systèmes
Kolejne mocne wyniki operacyjne i finansowe P3 Group
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL otwiera zeroemisyjny obiekt w Teresinie
Rossmann wdraża PSIwms na Węgrzech
Marzena Tkaczuk nowym ekspertem w Prologis
Konferencja FutureWARE już 21 maja w Katowicach!

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów