Przejdź do artykułu
2023-08-04 | Wózki w akcji

Moc zastosowań

Firma Clark przeprowadziła lifting elektrycznych wózków unoszących PPFXS20 ze zintegrowaną platformą i osłoną operatora. Clark nie tylko poprawił ergonomię i łatwość obsługi pojazdu, ale również jego wydajność: dla szczególnie intensywnych operacji wózki PPFXS20 są teraz dostępne również w technologii litowo-jonowej.

PPFXS20 o udźwigu 2 t posiada zintegrowaną platformę operatora ze ścianami bocznymi. Zapewnia to operatorowi maksymalny komfort, zwłaszcza podczas dłuższych przejazdów. Wózek jest więc predestynowany do transportu towarów, załadunku i rozładunku samochodów poprzez rampy, jak również do kompletacji zamówień różnych towarów w przemyśle, handlu i dystrybucji. 

Po liftingu wózek Clark PPFXS20 z platformą dla operatora opcjonalnie wyposażony jest w baterie litowo-jonowe.

Mocny i bezpieczny

PPFXS20 jest wyposażony w bezobsługowy i zamknięty trójfazowy silnik o mocy 1,6 kW. Zapewnia on mocne przyśpieszenie i wysokie prędkości do 10,0 km/h. Mocny silnik hydrauliki (2,2 kW) gwarantuje maksymalną wydajność podczas podnoszenia i opuszczania ładunków. Dzięki dużej pojemności akumulatora kwasowo-ołowiowego 375 Ah wózek paletowy osiąga optymalną żywotność akumulatora. Wózek opcjonalnie jest dostępny z boczną wymianą akumulatora. Szybka i łatwa wymiana akumulatora na rolkach gwarantuje wysoką dyspozycyjność wózka. Do szczególnie wymagających zastosowań lub do pracy wielozmianowej wózek PPFXS20 jest również opcjonalnie dostępny z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 205 Ah. Akumulator litowo-jonowy można doładować w dowolnym momencie i w bardzo krótkim czasie – np. podczas przerw – bez uszkodzenia akumulatora i skrócenia jego żywotności. Ładowanie akumulatora jest możliwe w każdym gniazdku 230 V. W ciągu zaledwie 10 min można naładować aż 7,0% pojemności akumulatora. Skraca to czas przestoju, który byłby konieczny do wymiany akumulatora. Już po trzech godzinach akumulator jest ponownie w pełni naładowany. Technologia Li-Ion nie tylko zwiększa wydajność, ale także pozwala zaoszczędzić koszty związane z konserwacją, infrastrukturą i wymianą akumulatorów. Dzięki temu pojazd z technologią Li-Ion opłaca się każdemu, kto chce eksploatować bezobsługowy, trwały i szybko ładujący się akumulator o wysokim standardzie bezpieczeństwa. 

Clark PPFXS20 jest przeznaczony do transportu towarów, załadunku i rozładunku samochodów z rampy, jak również do kompletacji zamówień różnych towarów w przemyśle, handlu oraz dystrybucji.

Udoskonalona ergonomia zapewnia intuicyjną obsługę

W przypadku prac przeładunkowych i transportu poziomego na długich dystansach, obszerny dostęp boczny o zakresie otwarcia 445 mm umożliwia operatorowi szybkie i bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Podczas jazdy operator może wygodnie się oprzeć o wyściełane oparcie obszernej platformy operatora. Platforma operatora jest w pełni amortyzowana i gwarantuje pracę bez wibracji, dzięki czemu operator może w pełni się skoncentrować na swojej pracy. Ergonomiczne ramię sterujące ma regulowaną wysokość.

Clark PPFXS20 05

Wszystkie elementy sterujące mogą być obsługiwane intuicyjnie i bez zmęczenia przez osoby prawo- i leworęczne. Zaokrąglone końcówki wideł umożliwiają bezpieczne i szybkie pobieranie palety i tym samym przyczyniają się do wysokiej rotacji towarów. Całkowicie elektryczne wspomaganie kierownicy jest płynne. Dzięki temu można precyzyjnie i bezpiecznie manewrować pojazdem nawet w najciaśniejszych miejscach, np. w wąskich korytarzach regałów. Dla większego bezpieczeństwa podczas pokonywania zakrętów automatyczna redukcja prędkości jazdy jest proporcjonalna do kąta skrętu. Zmniejsza to siły odśrodkowe działające na operatora.

Clark PPFXS20 06


Zobacz także

Orbico wybrało Park P3 w Robakowie
O ponad pół tony dwutlenku węgla mniej w 7 dni
Dachser ogłasza 12 nowych bezemisyjnych stref dostaw
Transport z wykorzystaniem biopaliw
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów