Przejdź do artykułu
2020-10-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

CL Kraków II w pełni skomercjalizowane

Grupa BIK podpisała umowę najmu z Quick Turtle. Firma transportowa będzie korzystać z ok. 3 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej w centrum logistycznym Kraków II. Obiekt jest obecnie skomercjalizowany w 100%.

Firma Quick Turtle podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu ok. 3000 m kw. powierzchni w centrum logistycznym Kraków II. Z tego około 2 600 m kw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a ok. 425 m kw. na cele socjalno-biurowo. W efekcie zawartej umowy centrum logistyczne Kraków II jest aktualnie w całości wynajęte.

Firma Quick Turtle specjalizuje się w transportach z całej Unii Europejskiej na Maltę oraz z Malty do innych krajów Unii Europejskiej.

Centrum Logistyczne Kraków II to gotowy nowoczesny obiekt spełniający wszystkie najnowsze standardy magazynów wysokiego składowania. Zlokalizowany jest w przemysłowej części Krakowa – w dzielnicy Rybitwy, zaledwie 1,5 km od wschodniej obwodnicy Krakowa. Centrum oferuje łącznie 11 tys. m kw. powierzchni, z czego na cele magazynowe wykorzystywane jest 10 tys. m2, a pozostałe blisko 1 tys. m kw. przeznaczone jest na cele socjalno-biurowe. W skład obiektu wchodzi 12 modułów o powierzchni ok. 870 m2, które można dowolnie łączyć w zależności od potrzeb najemców. Na każdy moduł przypadają dwa doki rozładunkowe oraz niewielka powierzchnia biurowa służąca do bieżącej obsługi magazynu.

Grupa BIK zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: CL Kraków I, CL Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55 tys. m kw. W ramach dywersyfikacji działalności Grupa BIK zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Obecnie w portfelu spółki znajduje się Retail Park Karpacka w Bielsku – Białej o powierzchni najmu prawie 7,0 tys. m kw.


Zobacz także

Kolejne inwestycje magazynowe na trójmiejskim rynku
Hillwood Polska podpisał umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A
Pneuhage Serwis Opon Sp. z o.o. dołączył do grona najemców MLP Poznań
Polski producent okapów kuchennych pozostanie w Pruszkowie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Powierzchnia logistyczna na wagę złota
European Logistics Investment powiększy portfolio spółki
Krakowski rynek magazynowy przez ostatnie pięć lat zaliczył dynamiczny wzrost
Inwestycja Panattoni zajmie w Krakowie 36 500 m kw
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA