2020-10-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

CL Kraków II w pełni skomercjalizowane

Grupa BIK podpisała umowę najmu z Quick Turtle. Firma transportowa będzie korzystać z ok. 3 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej w centrum logistycznym Kraków II. Obiekt jest obecnie skomercjalizowany w 100%.

Firma Quick Turtle podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu ok. 3000 m kw. powierzchni w centrum logistycznym Kraków II. Z tego około 2 600 m kw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a ok. 425 m kw. na cele socjalno-biurowo. W efekcie zawartej umowy centrum logistyczne Kraków II jest aktualnie w całości wynajęte.

Firma Quick Turtle specjalizuje się w transportach z całej Unii Europejskiej na Maltę oraz z Malty do innych krajów Unii Europejskiej.

Centrum Logistyczne Kraków II to gotowy nowoczesny obiekt spełniający wszystkie najnowsze standardy magazynów wysokiego składowania. Zlokalizowany jest w przemysłowej części Krakowa – w dzielnicy Rybitwy, zaledwie 1,5 km od wschodniej obwodnicy Krakowa. Centrum oferuje łącznie 11 tys. m kw. powierzchni, z czego na cele magazynowe wykorzystywane jest 10 tys. m2, a pozostałe blisko 1 tys. m kw. przeznaczone jest na cele socjalno-biurowe. W skład obiektu wchodzi 12 modułów o powierzchni ok. 870 m2, które można dowolnie łączyć w zależności od potrzeb najemców. Na każdy moduł przypadają dwa doki rozładunkowe oraz niewielka powierzchnia biurowa służąca do bieżącej obsługi magazynu.

Grupa BIK zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: CL Kraków I, CL Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55 tys. m kw. W ramach dywersyfikacji działalności Grupa BIK zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Obecnie w portfelu spółki znajduje się Retail Park Karpacka w Bielsku – Białej o powierzchni najmu prawie 7,0 tys. m kw.


Zobacz także

Kolejne inwestycje magazynowe na trójmiejskim rynku
Hillwood Polska podpisał umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A
Pneuhage Serwis Opon Sp. z o.o. dołączył do grona najemców MLP Poznań
Polski producent okapów kuchennych pozostanie w Pruszkowie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Krakowski rynek magazynowy przez ostatnie pięć lat zaliczył dynamiczny wzrost
Inwestycja Panattoni zajmie w Krakowie 36 500 m kw
We Wrocławiu powstała stacja do ładowania elektryków
Dobry rok w Biurze Inwestycji Kapitałowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA