Przejdź do artykułu
2022-08-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

7R Park Lublin powiększy się do blisko 110 tys. mkw.

7R pozyskało finansowanie na rozbudowę nowoczesnego kompleksu logistycznego 7R Park Lublin. Umowa kredytowa została podpisana z konsorcjum banków – Santander Bank Polska oraz mBank. Park docelowo będzie składał się z pięciu budynków o łącznej powierzchni blisko 110 tys. mkw. Za realizację prac odpowiada Generalny Wykonawca projektu, firma Bremer.

– Pozyskanie finansowania na realizację 7R Park Lublin pokazuje potencjał, jakim dysponuje zarówno 7R jako deweloper dostarczający nowoczesne powierzchnie magazynowe, jak i potencjał regionu pod kątem rozwoju nowego biznesu – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

Obecnie na terenie 7R Park Lublin ukończone zostały dwa z pięciu zaplanowanych budynków, a jednym z pierwszym najemców jest m.in. lubelska spółka Spiżarnia. Docelowo kompleks zapewni około 110 000 m2 nowoczesnej przestrzeni logistycznej i magazynowej, zlokalizowanej w przemysłowej części miasta. Położenie inwestycji blisko obwodnicy Lublina zapewnia nie tylko wygodny dostęp do dróg ekspresowych, ale też znakomite połączenie drogowe dla takich sektorów jak FMCG i TSL. To tutaj krzyżują się bowiem najważniejsze szlaki komunikacyjne oraz rozbudowywana jest infrastruktura kolejowa, co jest fundamentem transportu i pozwala planować operacje spedycyjno-transportowe na terenie całego kraju, a także w kierunku Europy Wschodniej. Projekt jest także objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good, wpisując się tym samym w ideę zrównoważonego budownictwa przemysłowego, a jednocześnie misję oraz strategię spółki 7R.

Rozbudowa obiektu 7R Park Lublin to kolejny przykład inwestycji prowadzonych przez spółkę 7R, która łączy w sobie elementy zrównoważonego budownictwa, a jednocześnie wpisuje się w strategię firmy – systematyczny rozwój portfela projektów zlokalizowanych w perspektywicznych i dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Inwestycja realizowana jest w odległości zaledwie 4 km od centrum Lublina, a także w bliskim sąsiedztwie węzła trasy ekspresowej S17 oraz drogi S12. Rozwój tej lokalizacji ma dla spółki szczególne znaczenie, gdyż jak wynika z raportu – Branża logistyczno-przemysłowa. Ścieżki rozwoju z perspektywy 2022 – opracowanego wspólnie przez 7R oraz Colliers – to właśnie wschodnia część kraju, w tym województwo lubelskie, stoi przed szansą, aby stać się naturalnym kierunkiem migracji dla firm, które wycofują swoje zasoby logistyczne m.in. z Rosji i Białorusi.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

SPEDCONT planuje rozbudowę terminala śródlądowego
Bomi Group połączy się z UPS Healthcare
Przesyłki DPD można odebierać na stacjach Shell
Markat Plus wprowadza się do Panattoni Park Kraków III
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Magazyn Żabki wygrywa w Property Prize 2022
Macquarie Asset Management nabywa magazyn w Warszawie
Magazyny Panattoni celem amerykańskich inwestorów
Gigant z Chin wkracza do Nadarzyna

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów