Przejdź do artykułu
2022-08-03 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Markat Plus nowym klientem Panattoni

Firma Markat Plus, dystrybutor płyt i materiałów drewnopochodnych zdecydowała się wynająć ponad 7 300 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Kraków III. To kolejne centrum dystrybucyjne lidera w branży w regionie Małopolski, które będzie pełniło również funkcję showroomu. Markat Plus w transakcji reprezentowała firma AXI IMMO.

SM AXIIMMO MarkatPlus Panattoni

Markat Plus od 2006 r. zajmuje się sprzedażą materiałów budowlanych ze specjalizacją w płytach budowlanych i konstrukcyjnych. Firma oferuje również płyty meblowe w tym płyty drewniane i drewnopochodne. Markat Plus od kilku jest autoryzowanym przedstawicielem marki SWISS KRONO oraz PAGED Sklejka w Polsce.

Poszukiwaliśmy magazynu zlokalizowanego na południe od Krakowa, w stosunkowo niedużej odległości od siedziby głównej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uważamy, że lokalizacja w pobliżu A4 oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dużej aglomeracji istotnie zwiększy nasze możliwości dystrybucyjne. Zdecydowaliśmy się wynająć powierzchnię magazynową w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Kraków III, ponieważ sądzimy, że w obecnej sytuacji rynkowej tj. przy rosnącej inflacji, która ma bezpośrednie przełożenie na wzrost cen materiałów i wykonawstwa bezpieczniejszą opcją będzie leasing długoterminowy – komentuje Michał Banasik współwłaściciel firmy Markat Plus.

Firma Markat Plus zajmie 6 960 m2 powierzchni logistyczno-dystrybucyjnej, którą uzupełni 370 m2 nowoczesna przestrzeń biurowo-wystawowa.

– Klient od początku współpracy był bardzo konkretny i miał mocno sprecyzowane oczekiwania: po pierwsze względem poszukiwanej powierzchni, a po drugie w kontekście rzetelnego i doświadczonego na rynku dewelopera. Po ustaleniu najważniejszych parametrów dotyczących nowego centrum logistycznego szybko przystąpiliśmy do przeselekcjonowania oferty istniejących parków magazynowych. Wybór Panattoni Park Kraków III okazał się najlepszą dostępną opcją m.in. ze względu na dużą elastyczność przy aranżacji showroomu oraz możliwość przyszłej ekspansji pod jednym dachem – wyjaśnia Marta Nowik, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

– Krakowski rynek magazynowy należy do tych bardzo wymagających, w których o sukcesie transakcji decydują wielokrotnie detale. Dużą zaletą naszego parku magazynowego jest jego komfortowa lokalizacja pod względem oddalonego o niecałe 3 km wjazdu na autostradę A4, a także wysoki standard techniczny samej nieruchomości – przekonuje Filip Noworól, Senior Leasing Manager, Panattoni.

Panattoni Park Kraków III to nowoczesny park magazynowy o powierzchni 34 500 m2 zlokalizowany ok. 10 km na południowy zachód od centrum Krakowa, w pobliżu (ok. 3 km) węzła komunikacyjnego łączącego autostradę A4 z europejską trasą E40 i drogą krajową nr 44. W podstawowym wyposażeniu centrum dystrybucyjnego znajdują się place manewrowe o głębokości minimum 35 m, szerokie miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych i osobowych, całodobowa ochrona i telewizja przemysłowa.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

PKP Cargo zwiększa dostawy węgla o 4,5 mln ton
Polski operator logistyczny rozwija się w Bydgoszczy
Plomby Silny&Salamon dopasują się do każdego klienta
Kolejny elektryczny pojazd zasilił flotę Żabki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

1 na 5 pracowników ma trudności z nauką systemów
Pesymistyczne wyniki raportu „Confidence Index 2022"
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
Prologis ożywia miejską przestrzeń

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów