Przejdź do artykułu
2022-08-03 | Głos z rynku

Usługa DPD Pickup na stacjach Shell

Sieć stacji paliw Shell Polska, operator kurierski DPD Polska i partner technologiczny Pointpack rozwijają współpracę w zakresie obsługi przesyłek.
W odpowiedzi na rosnącą popularność usług kurierskich, Shell rozszerza swoją ofertę w obszarze nadawania/odbioru paczek z kolejnym partnerem kurierskim. Od lipca klienci Shell mogą szybko i wygodnie nadać oraz odebrać przesyłkę dzięki usłudze DPD Pickup na wszystkich stacjach. Wdrożenie kolejnego kuriera koordynuje Pointpack S.A., partner technologiczny, odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy z sieciami handlowymi oraz kurierskimi.

Odpowiadając na potrzeby klientów, rozwijamy usługi kurierskie dostępne na naszych stacjach i rozpoczynamy współpracę z kolejnym operatorem – DPD Polska. Konsumenci doceniają możliwość skorzystania z usług kurierskich w najbliższym sąsiedztwie, dlatego DPD Pickup stale poszerza swoją ofertę o nowe punkty nadań i odbiorów. Teraz mogą nadać oraz odebrać przesyłkę nie tylko podczas dokonywania zakupów, ale również tankowania samochodu. W tym zakresie duże znaczenie mają zmiany w nawykach kupujących, które spowodowały znaczną transformację w logistyce ostatniej mili.

– Konsumenci, którzy coraz częściej chcą samodzielnie odbierać lub nadawać przesyłki poza adresem domowym czy biurowym, mogą skorzystać z usług kurierskich DPD na większości stacji paliwowych Shell. Nasza sieć nadań i odbiorów DPD Pickup liczy już ponad 10 000 placówek i obejmuje oddziały miejskie, punkty partnerskie, automaty paczkowe i wybrane sieci handlowe. Rozwiązanie to daje szansę na zmniejszenie ruchu kołowego w miastach, a jednocześnie umożliwia odbiorcy swobodny wybór spośród różnych opcji doręczenia – mówi Łukasz Zembowicz, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w DPD Polska.

Działania wdrożeniowo-operacyjne koordynuje spółka Pointpack, która buduje rozwiązania IT, integruje sieci handlowe i firmy kurierskie, a także umożliwia kooperantom tworzenie dodatkowych usług, zwiększanie zysku oraz pozyskiwanie nowych klientów, umacniając pozycję ich marek na rynku. Spółka nieustannie nawiązuje kolejne partnerstwa z sieciami handlowymi i firmami kurierskimi. W 2022 roku Pointpack przekroczył liczbę 55 mln obsługiwanych przesyłek w ponad 16 tys. punktów w całej Polsce. – Obserwujemy znaczną intensyfikację rynku w zapotrzebowaniu na usługi kurierskie wśród konsumentów. Dzięki wprowadzeniu usługi DPD Pickup do punktów Shell Polska dajemy możliwość wyboru klientom zarówno przewoźnika, jak i nadania lub odbioru przesyłki w ulubionym miejscu – przy okazji robienia zakupów czy tankowania samochodu. Nasze wdrożenia pokazują, że tempo rozwoju rynku w zakresie obsługi przesyłek cały czas rośnie – informuje Tomasz Perkowski, Menadżer ds. Wparcia i Rozwoju Sieci Pointpack.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

 


Zobacz także

DPD Polska logistycznym wsparciem 79. Tour de Pologne
Hegelmann inwestuje w ekologiczną flotę
Polski operator logistyczny rozwija się w Bydgoszczy
Raben Transport kupiło 115 Mercedesów Actros
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Shell i IVECO "Na drodze do zerowej emisji netto”
Europejska sieć DPD Classic w standardzie Day Definite
DHL z największą siecią automatów paczkowych w Europie
GLS rozwija się w Polsce już ćwierć wieku!

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów