Przejdź do artykułu
2022-08-02 | Głos z rynku

Zielone Iveco dla Hegelmann

Dążąc do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju w zakresie przewozów dalekobieżnych, grupa Hegelmann złożyła zamówienie na 150 ciągników siodłowych Iveco S-Way LNG oraz 10 ciągników siodłowych Iveco S-Way CNG. Pojazdy te powiększą zieloną flotę, liczącą już 20 samochodów ciężarowych Iveco napędzanych LNG, które w ciągu ostatnich kilku lat umożliwiły spółce znaczne ograniczenie emisji CO2. Zrównoważona wydajność sprawiła, że Grupa Hegelmann ponownie zainwestowała w zaawansowane technologie LNG/CNG opracowane przez lidera rynku europejskiego. Niemal neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla eksploatacja pojazdu Iveco S-Way LNG/CNG napędzanego biometanem możliwa jest już dziś.

John Venstra, szef działu ds. kluczowych klientów Iveco, stwierdził – W swojej działalności Grupa Hegelmann mogła się bezpośrednio przekonać, że samochody ciężarowe Iveco S-Way LNG stanowią realne rozwiązanie dla zrównoważonego transportu; potwierdzeniem tego jest nowe zamówienie, które Grupa złożyła po nabyciu pierwszych 20 ciągników, znacznie powiększając w ten sposób swoją flotę zasilaną gazem ziemnym. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać jej działania na rzecz dekarbonizacji transportu”.

Flota 150 ciągników siodłowych Iveco S-Way LNG i 10 ciągników siodłowych Iveco S-Way CNG

Zamówione pojazdy Iveco S-Way LNG/CNG to standardowe ciągniki siodłowe 4x2 wyposażone w obszerną kabinę Active Space z wysoką linią dachu. Ciągniki napędza zasilany gazem ziemnym silnik Cursor 13 o mocy 460 KM spełniający normy emisji Euro VI Step E. Pojazdy ciężarowe LNG są wyposażone w dwa zamontowane po obu stronach pojazdu 540-litrowe zbiorniki skroplonego gazu ziemnego, które zapewniają łączną pojemność co najmniej 390 kg skroplonego gazu BioLNG i zasięg do 1600 kilometrów, w zależności od scenariusza eksploatacji. Pojazdy ciężarowe napędzane CNG mają cztery zbiorniki gazu zamontowane po lewej i po prawej stronie, każdy o pojemności całkowitej 160 kg, które zapewniają zasięg do 670 kilometrów. Zastosowanie biometanu umożliwia Grupie Hegelmann znaczne ograniczenie emisji dwutlenku azotu i sadzy, a także emisji CO2 – nawet o 95 procent w porównaniu z samochodem ciężarowym napędzanym silnikiem wysokoprężnym. 

IVECO Hegelmann 3

Na przedstawicielach Grupy Hegelmann wrażenie wywarło nie tylko niskie zużycie paliwa, lecz także redukcja hałasu zasilanego gazem ziemnym silnika pojazdów IVECO S-WAY LNG/CNG. Silnik zasilany gazem ziemnym pracuje nawet o połowę ciszej niż porównywalne silniki wysokoprężne, co czyni go idealnym do użytku w strefach o ograniczonym natężeniu ruchu oraz w przypadku dostaw nocnych. Kolejną zaletą jest to, że pojazdy IVECO zasilane gazem mogą pracować również w „strefach eco” ‒ na przykład nie podlegają zakazowi nocnej jazdy samochodów ciężarowych po autostradzie A12 w dolinie Innu.

W obecnej sytuacji zwyżkujących cen gazu LNG decyzja nie była prosta, ale świadomie zdecydowaliśmy się zaoferować zrównoważony transport w perspektywie długoterminowej – powiedział Andreas Schmidt, dyrektor ds. sprzedaży Grupy Hegelmann / dyrektor generalny Hegelmann Niemcy.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kolejny elektryczny pojazd zasilił flotę Żabki
Plomby Silny&Salamon dopasują się do każdego klienta
Pannattoni debiutuje na rynku azjatyckim
DPD Polska logistycznym wsparciem 79. Tour de Pologne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dwie prestiżowe nagrody w rękach Fresh Logistics Polska
Znane modele IVECO teraz w wersji elektrycznej
IVECO prezentuje odświeżoną gamę i logotyp
IVECO prezentuje model z nowym silnikiem CNG Tector 7

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów