Przejdź do artykułu
2021-08-02 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Magazynowa trylogia Panattoni

Panattoni stawia na rynek warszawski. W regionie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego – powstanie Panattoni Park Błonie III. Inwestycja o powierzchni ponad 90 000 m kw. już wystartowała i ma pierwszego najemcę. Jest nim operator logistyczny – firma GTFL zajmująca się międzynarodowym transportem częściowo i całopojazdowym oraz spedycją.

Panattoni i warszawski rynek magazynowy przyśpieszają

W 2020 r. warszawski region zajął pierwsze miejsce pod względem ilości wynajętej powierzchni przemysłowej z popytem na poziomie 1,2 mln m kw. a spory udział miało w tym Panattoni, które m.in. dostarczyło największy obiekt w regionie – A2 Warsaw Park. Teraz deweloper rusza z kolejną ogromną inwestycją, która powstanie w sąsiedztwie drogi DK 92 – Panattoni Park Błonie III. Będzie to kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 91 000 m kw. – Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym branży e-commerce – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Michał Samborski podkreśla również znaczenie lokalizacji parku – Obiekt znajdzie się w sąsiedztwie obszaru planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego i zaledwie 30 min. od granic stolicy oraz lotniska Chopina, co sprawia, że dla wielu firm stanie się strategicznym punktem działalności krajowej, jak i międzynarodowej. 

Budowa Panattoni Park Błonie III dopiero ruszyła, a już ma pierwszego najemcę. To międzynarodowa firma transportowo-spedycyjna GTFL, która współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z całej Europy, w tym z importerami z branży owocowo-warzywnej w Polsce. W kompleksie firma zajmie 7700 m kw., z czego ponad 7500 zostanie przeznaczonych na część magazynową. W ramach Panattoni Park Błonie III najemca skonsoliduje dwie swoje dotychczasowe lokalizacje, zyskując większą przestrzeń i powierzchnię klasy A.

Firma GTFL jest pierwszym najemcą w Panattoni Park Błonie. Dotychczas nasz Klient korzystał z rozproszonej powierzchni magazynowej i biur, które znajdowały się w Błoniu i Grodzisku Mazowieckim. Możliwość dostosowania powierzchni do specyfiki prowadzonej działalności spowodowała, że GTFL zdecydował się skonsolidować obie lokalizacje i wynająć potrzebną mu przestrzeń w nowym magazynie w Panattoni Park Błonie – mówi Katarzyna Bojanowicz, Business Development Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.
 
Panattoni jest największym logistycznym deweloperem w Europie, co potwierdza niedawno opublikowany ranking Top Developers magazynu PropertyEU. Tylko w ostatnich 3 latach dostarczyło blisko 6,5 mln m kw. powierzchni. Rynek warszawski jest jednym z najważniejszych w działalności dewelopera, a ukończenie Panattoni Park Błonie, pozwoli przekroczyć 1 mln m kw. dostarczonych w regionie. Oprócz parków logistycznych i obiektów BTS firma zrealizowała już ponad 150 000 m kw. powierzchni w samej stolicy w ramach obiektów ostatniej mili.
 

Zobacz także

Kolejny inwestor w województwie Łódzkim
Hillwood dostarczy 90 tys mkw. powierzchni na Śląsku
Na Śląsku powstaje obiekt z oceną BREEAM Excellent
Panattoni potwierdza kurs najemców na Trójmiasto
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
AXI IMMO pośrednikiem kolejnej transakcji
FM Logistic zwiększył wydajność magazynu w Lovosicach
Panattoni buduje obiekt BTS w poznańskim regionie
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA