Przejdź do artykułu
2021-08-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Ruszyła budowa projektu magazynowego w Sycowie

Deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekcie magazynowym w Sycowie. Pierwszy budynek o powierzchni ponad 44 tys. mkw. zostanie oddany do użytku w 1 kwartale 2022. Cała inwestycja docelowo zaoferuje najemcom prawie 90 tys. mkw.

Hillwood Syców to centrum logistyczne zlokalizowane niewiele ponad 50 km od Wrocławia, na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8. W dwóch halach powstanie w sumie 87 600 mkw. powierzchni magazynowej. Lokalizacja parku logistycznego zapewnia sprawny dojazd do aglomeracji wrocławskiej oraz autostrady A4.

– Centrum logistyczne w Sycowie to już nasza kolejna inwestycja na Dolnym Śląsku. Po dużym sukcesie komercyjnym parków w Oleśnicy, Żórawinie koło Wrocławia oraz Bielanach Wrocławskich zdecydowaliśmy się na następny ruch w tym regionie. Wybraliśmy Syców, ze względu na doskonałą lokalizację i dostęp do ważnych węzłów komunikacyjnych, a także dobry dostęp do pracowników – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska. – Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów i ważny punkt na logistycznej mapie Polski. Pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne magazyny, w pierwszym kwartale tego roku rejon Wrocławia zajmował czwarte miejsce w kraju.

Hillwood Syców to dwie hale magazynowe o ponadstandardowej wysokości 12 m., co pozwoli przyszłym najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz na obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Podobnie, jak w innych magazynach Hillwood zostanie zamontowane oświetlenie LED. W budynkach zostaną zainstalowane tryskacze K360 oraz obydwie hale będą posiadały standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. W ramach projektu zastosowane zostaną również zielone rozwiązania takie jak, farma fotowoltaiczna 50 kW, gniazda do ładowania samochodów elektrycznych a także łąki kwietne zamiast części standardowych trawników.

Lokalizacja Sycowa, w pobliżu drogi ekspresowej i autostrady, to ogromny potencjał naszej gminy. Dzięki budowie centrum logistycznego będziemy mogli go w pełni wykorzystać. Dodatkowe wpływy z podatków od nieruchomości oraz setki nowych miejsc pracy dla mieszkańców z Sycowa i okolic to szansa, żeby ciągle się rozwijać i iść do przodu – mówi Dariusz Maniak, Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Centrum dystrybucji produktów leczniczych ukończone
6 sposobów na obniżenie kosztów w firmie logistycznej
Zerowa emisja netto do 2040r. w Dassault Systemes
MLP Poznań West powiększa dostępną powierzchnię
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GXO uruchomiło centrum logistyczne w Czechach
Technologia liniowa igus nie potrzebuje konserwacji
Koło Konina powstanie panad 600 tys. mkw magazynów
Prologis instaluje stacje napraw jednośladów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów