Przejdź do artykułu
2021-08-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Accolade inwestuje w centralnej Polsce

Accolade we współpracy z partnerem JV zainwestowało blisko 26 milionów euro w obiekt magazynowy w Wieleninie-Kolonii. Obiekt jest w pełni wynajęty przez K-Flex, producenta izolacji elastomerowych. Okres najmu wynosi 17 lat.

K-Flex jest obecny w Wieleninie już od 2010 roku. Jest to miejsce największego i najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego spółki w Europie. K-Flex to włoska firma produkcyjna, obecna w 64 krajach. Dostarcza swoje produkty do klientów z różnych sektorów rynku, takich jak budownictwo, transport, petrochemia czy energia odnawialna.

K-Flex to firma o silnym zapleczu finansowym i fantastycznym potencjale do dalszego rozwoju w kolejnych latach. Od 2010 roku, globalna sprzedaż i zyski firmy rosły nieprzerwanie w imponujący sposób rok do roku. Co więcej, szacuje się, że rynek produktów izolacyjnych wzrośnie o blisko 40% w perspektywie 5 lat. To tylko kilka powodów, dla których z radością witamy K-Flex w naszym portfolio. Mamy nadzieję na bliską współpracę z firmą oraz zbudowanie silnej i owocnej relacji biznesowej – komentuje Michał Białas, Country Head Accolade Poland.

Intensywny rozwój i długoterminowe plany inwestycyjne wymagają współpracy z wiarygodnymi i odpowiedzialnymi partnerami. Cieszymy się, iż do grona naszych partnerów biznesowych dołączyła kolejna spółka o światowym zasięgu i wieloletnim doświadczeniu. Jesteśmy przekonani, iż długofalowa współpraca przyniesie obustronne korzyści i wesprze nas w dalszym rozwoju naszego biznesu – komentuje Bartłomiej Gröbner – Dyrektor Zarządzający K-FLEX Polska Sp. z o.o.

Całkowita powierzchnia nieruchomości K-Flex BTS wynosi ponad 34 500 mkw. i składa się z trzech połączonych ze sobą budynków. Obiekt zlokalizowany jest w miejscowości Wielenin, położonej w województwie łódzkim. Region Polski Centralnej, w tym Łódź wraz z okolicznymi lokalizacjami, jest trzecim co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce według JLL Industrial market overview. Jest to jedna z najpopularniejszych lokalizacji wśród najemców w 2020 roku, a rynek ma najlepsze perspektywy dalszego wzrostu.

W ostatnich kilku latach, a w szczególności w ostatnich kilkunastu miesiącach pandemii, obserwujemy na polskim rynku nieruchomości komercyjnych rosnące zainteresowanie inwestorów   instytucjonalnych   nowoczesnymi   obiektami   magazynowymi   typu   BTS   z długoterminowym   profilem   najmu   (10-20   lat),   wynajętych   do   silnych   najemców przemysłowych   i   logistycznych   –  z   reguły   liderów   w   swoich   branżach.   Dodatkowo, kluczowe są przy tym oczywiście atrakcyjna lokalizacja oraz dogodne skomunikowanie z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Transakcja K-Flex BTS idealnie wpisuje się w ten trend. Jako zespół JLL Capital Markets jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tej transakcji jako doradca sprzedającego - Crescendo Real Estate. Jesteśmy przekonani, że w drugiej połowie 2021 r. i na początku 2022 r. będziemy świadkami kolejnych transakcji tego typu. – komentuje Andrzej Magiera, Senior Consultant, JLL Capital Markets Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

6 sposobów na obniżenie kosztów w firmie logistycznej
Park w Strykowie zainteresował kolejnego najemcę
Dystrybutor sprzętu sportowego wprowadza się do Łodzi
Centrum dystrybucji produktów leczniczych ukończone
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Bezdotykowe dystrybutory wody w łódzkich szkołach
Koło Konina powstanie panad 600 tys. mkw magazynów
Polska celem dużych inwestycji zagranicznych
AXI IMMO doradcą specjalisty w branży druku i IT

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów