Przejdź do artykułu
2021-07-30 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Park Tychy II w kolejnej fazie budowy

European Logistics Investment (ELI), dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna, rozpoczęła budowę drugiego budynku magazynowego w jednym z najważniejszych obszarów logistycznych w Polsce – na Śląsku.
Park Tychy II w kolejnej fazie budowy (Żródło: AdobeStock)
Inwestycja Park Tychy II to obiekt typu mixed-use o powierzchni 43 000 mkw. z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. Budynek został już niemal w całości wynajęty dwóm najemcom: firmie Tiberina Group, spółce zależnej U-Form – producentowi części samochodowych w regionie EMEA oraz Grupie Nodium, właścicielowi dwóch platform internetowych – sport-shop.pl i nodik.pl.

Najnowsza inwestycja magazynowa European Logistics Investment (ELI) na Śląsku weszła w nową fazę. Park Tychy II, którego ukończenie jest planowane na IV kwartał 2021 roku, zaoferuje 43 tys. mkw. „zielonej” powierzchni magazynowej. Inwestycja jest realizowana jako obiekt typu mixed-use.

ELI wynajęło już 23 150 mkw. powierzchni w ramach długoterminowej umowy firmie Tiberina Group i U-Form. Drugi z najemców obiektu – Grupa Nodium zajmie 15 400 mkw. Firma planuje skonsolidować swoje działania, jednocześnie powiększając powierzchnię magazynową z uwagi na wzrost należących do niej platform internetowych.

Budynek uzyska certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie zastosowano takie ekologiczne rozwiązania, jak systemy ograniczające zużycie wody, energii i ciepła, a także znacznie ograniczające emisję CO2. Przyszli pracownicy będą mieli również dostęp do zielonych stref relaksu, rowerowni i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Wdrażanie zielonych rozwiązań zgodnych z wymogami certyfikacji BREEAM nie tylko chroni zasoby naturalne, ale – co jest kluczowe w przypadku firm produkcyjnych – pozwala również obniżyć koszty operacyjne i lepiej zarządzać zużyciem energii. Jesteśmy dumni, że w naszej najnowszej inwestycji zlokalizowanej w dynamicznie rozwijającym się zagłębiu magazynowym na Górnym Śląsku, zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania ekologiczne – powiedział Hubert Rossa, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

Cały kompleks będzie składać się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 100 tys. mkw. GLA. Pierwszy obiekt oferujący 58 tys. mkw. powierzchni magazynowej i przylegającej do niej 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej, został już w pełni wynajęty. Park jest zlokalizowany w popularnej dla projektów logistycznych części Tych, miasta znanego z produkcji samochodów, w sąsiedztwie m.in. takich marek, jak Fiat Chrysler Automobiles Group.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dystrybutor sprzętu sportowego wprowadza się do Łodzi
Globalny dostawca farb z kolejnym magazynem
Park w Strykowie zainteresował kolejnego najemcę
Firmy muszą nadrabiać zaległości po pandemii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Park Tychy kupiony za 60 mln złotych
Pod Rzeszowem powstaje Fulfillment Center spółki LPP
GXO uruchomiło centrum logistyczne w Czechach
BIK rozbudowuje centrum pod Wrocławiem

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów