2019-08-26 | W magazynie

Praca na wysokości

WDX S.A. wyrobił sobie na rynku bardzo silną pozycję w kategorii magazyny wysokiego składowania. Wszystko za sprawą wózków widłowych Crown, których jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Jako producent regałów magazynowych, firma oferuje kompleksowe rozwiązania. Wózki systemowe Crown oraz regały paletowe współpracują ze sobą w magazynach oraz centrach dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Tym razem WDX zaprezentował system składowania, który cieszy się zainteresowaniem wśród klientów firmy.

Oferta wózków widłowych WDX

Oferta Crown to przede wszystkim wózki widłowe elektryczne. Co specjalnie nie dziwi ze względu na fakt, że amerykańska marka specjalizuje się przede wszystkim w rozwiązaniach do pracy wewnątrz hal magazynowych. Strategia rozwoju WDX S.A. zakłada przygotowanie komplementarnej propozycji. W portfolio firmy znajduje się również Doosan, czerpiący technologicznie z maszyn budowlanych produkowanych przez tę południowokoreańską markę. Wózki Doosan w ofercie WDX to pełen przekrój napędów oraz udźwigi do 25 ton. Ostatnia pozycja w portfolio wózków widłowych WDX to irlandzki Combilift. Combilift znalazł swoją niszę rynkową, oferując takie maszyny jak wózki wielokierunkowe, wózki przegubowe czy też wozy bramowe do kontenerów morskich. Wszystkie wyżej wymienione rozwiązania dostępne są w polskiej dystrybucji.

Wózki widłowe przegubowe, a współczynnik wykorzystania powierzchni

Gdy spojrzymy na parametry użytkowe wózków przegubowych Combilift AisleMaster w oczy rzucają nam się następujące dane: – minimalna szerokość korytarza roboczego najmniejszego modelu to 1650 mm, czyli na poziomie wózka systemowego, robi duże wrażenie. Oczywiście osiągnięcie wydajności charakterystycznej dla wózków VNA w tym przypadku nie wchodzi w grę, ale operatorzy pracujący na wózkach AisleMaster bardzo chwalą sobie sterowanie i mobilność tych maszyn, – maksymalna wysokość podnoszenia największego modelu to 15 metrów, przy udźwigu nominalnym 2,5 tony. Przy takiej konfiguracji korytarz roboczy zwiększa się do 2300 mm, ale te dane ciągle robią wrażenie, – wózek może być zasilany zarówno elektrycznie jak i LPG, ale co ciekawsze jest to wózek wysokiego składowania, którego konstrukcja umożliwia również realizację zadań na zewnątrz. Producent w swoich materiałach marketingowych mówi o możliwości zwiększenia pojemności magazynowej o nawet 50% w porównaniu do systemu obsługiwanego przez wózek z przeciwwagą.

AisleMaster i regały wysokiego składowania

WDX S.A. oferuje system magazynowy, regały wysokiego składowania z wózkami widłowymi, w trzech podstawowych konfiguracjach. Dla firmy Proma Poland zostało zaprojektowane rozwiązanie z wózkami AisleMaster. W tym przypadku celem było optymalne zagospodarowanie części hali produkcyjnej na potrzeby składowania. Ograniczona przestrzeń determinowała wybór regałów wysokiego składowania. Korytarze robocze, w których pracują wózki przegubowe mają niewiele ponad 2 metry. Specyfika procesu wymusiła wzmocnienie konstrukcji regałowej w celu przenoszenia dużych obciążeń, 21 ton na sekcję. Wózki widłowe zostały wyposażone dodatkowo w pełni ogrzewaną kabinę oraz kamerowy system wizyjny. Poniżej prezentujemy wideo przedstawiające opisywane wdrożenie.
 

Zobacz także

Czy wózek na baterie litowo-jonowe stanie się „przywódcą stada” w magazynowej flocie?
Regały automatyczne podnoszą atrakcyjność stanowiska pracy i lepiej wykorzystują magazyn
SENTE wdraża system ERP w Mastermedii
Podpory pod naczepy umożliwiają bezpieczny załadunek
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wózki paletowe Crown z dożywotnią gwarancją
WDX zaprezentuje najnowszy wózek marki Crown
Jakie cechy wózków magazynowych są pożądane w czasach kryzysu na runku pracy?
Rozwiązania magazynowe WDX S.A. dla e-commerce
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA