Przejdź do artykułu
2019-08-01 | W magazynie

Magazynowy wół roboczy

Elektryczny wózek paletowy jest definiowany jako magazynowy wół roboczy. O tym, że zmniejsza on obciążenie pracowników oraz zwiększa wydajność procesów logistycznych napisano już prawie wszystko. Elektryczne wózki paletowe to mnogość rozwiązań oraz zastosowań. Jednocześnie łączy je jedno – wymagające warunki eksploatacyjne.
Bardzo często tego typu wózki magazynowe realizują zadania 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Z interesującą inicjatywą wychodzi Crown, oferując dożywotnią gwarancję na wybrane elementy konstrukcyjne swoich wózków paletowych.

Elektryczne wózki paletowe Crown

Wózki magazynowe Crown już na dobre zadomowiły się na naszym, polskim logistycznym podwórku. Wszystko za sprawą WDX S.A., wyłącznego dystrybutora marki. „Dla nas, producenta regałów magazynowych, wózki widłowe stanowią naturalne uzupełnienie oferty – mówi Paweł Mikołajczyk, Manager Marketingu w WDX S.A. - A Crown ma w tej kategorii produktowej szczególne miejsce. Intensywnie rozwijamy i zamierzamy rozwiać tę markę. Mamy pełną świadomość oraz przekonanie co do jakości Crown”. Wózki paletowe elektryczne Crown dostępne są na oficjalnej stronie marki.

Dożywotnia gwarancja na ograniczniki boczne

Crown w swoich materiałach promocyjnych używa zwrotu „przystosowane do użytku w realnym świecie”. Niestety, często ograniczniki boczne nie są objęte gwarancją, a ich wymiana to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Jednocześnie, gdy przyjrzymy się dokładnie takim ogranicznikom, może okazać się, że są one wykonane z cienkościennych rur z plastikowymi zaciskami do mocowania. Czy taka konstrukcja ma prawo się uszkodzić? Doświadczony operator mógłby powiedzieć, że musi. Crown chcąc podkreślić trwałość swoich wózków magazynowych udziela dożywotniej gwarancji na ograniczniki boczne w modelach WT, DT oraz ET. Podpory w wózkach Crown zostały wzmocnione przez stalową rurę o grubości 50 milimetrów oraz wytrzymały system mocowania z obejmą zaciskową.
 
WT3000 ig 10 R

Elektryczny wózek paletowy do pracy w dokach załadunkowych

Modelem objętym dożywotnią gwarancją na wybrane elementy jest m.in. Crown WT3000. „Z serią WT3000 wiąże się ciekawa anegdota, powtarzana nowym pracownikom przez jednego z naszych dyrektorów – mówi Paweł Mikołajczyk - U naszego stałego partnera handlowego, jeden z operatorów realizujący zadania załadunkowe oraz rozładunkowe w dokach miał zacięcie rajdowe. Jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach, pewnego dnia przesadził. Spadał razem z wózkiem z rampy. Na szczęście, w dużej mierze poprzez walory konstrukcyjne podpór bocznych oraz podestu, nic mu się nie stało. Co ciekawe, wózek, choć mocno poobijany, uruchamiał się i jeździł bez większego problemu.” Crown z serii WT to paleciak elektryczny zaprojektowany we współpracy z klientami marki. Obserwacje i analizy procesów w poszczególnych firmach, pozwoliły inżynierom Crown zdefiniować obszary wymagające optymalizacji. Praca przy załadunkach i rozładunkach wiąże się z wjeżdżaniem na naczepy samochodów, z pokonywaniem poziomów podczas zadań transportowych oraz z dużymi prędkościami przy wykonywaniu intensywnych manewrów. Crown WT3000 został wyposażony w bezobsługowy, 3-fazowy silnik trakcyjny gwarantujący odpowiednią moc przy jednoczesnej wysokiej wydajności energetycznej. Dodatkowo, jest to stabilna, dociążona konstrukcja przekładająca się bezpośrednio na pewność i bezpieczeństwo operatora. Poniżej prezentujemy materiał wideo przedstawiający bliżej wózek paletowy elektryczny Crown WT3000.
 

Zobacz także

Jak osiągnąć płynne dostawy towarów bezpośrednio ze strefy magazynowej do gniazd produkcyjnych?
Wall Protection – polimerowe zabezpieczenia ochronne do magazynów i hal przemysłowych
Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie magazynowe?
Narzędzie, które wspiera kontrole, inspekcje, przeglądy i audyt
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Składowanie towarów w mroźniach wymaga spełnienia wielu wymogów
Regały wysokiego składowania i wózki przegubowe
WDX zaprezentuje najnowszy wózek marki Crown
Jakie cechy wózków magazynowych są pożądane w czasach kryzysu na runku pracy?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA