2019-03-27 | W magazynie

Zadowolony, więc produktywny

Według raportów płynących z rynku zatrudnienia ponad połowa przedsiębiorców uskarża się na brak rąk do pracy. Coraz większym wyzwaniem staje się niesłabnący trend tak zwanego „rynku kandydata”. Trend ten jest szczególnie widoczny w branży logistycznej. Niedobory kadrowe przekładają się na osłabienie wydolności przedsiębiorstw, a co za tym idzie – na ograniczenie możliwości przyjmowania nowych zleceń.

Deficyt ten dotyczy głównie pracowników fizycznych i stanowisk specjalistycznych niższego szczebla. Dodatkowo właśnie te grupy zawodowe są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju wypadki oraz urazy podczas wykonywania swoich obowiązków. Oczekiwania wobec pracodawców rosną i nie dotyczą one wyłącznie wynagrodzenia. Zadowolenie pracowników jest gwarancją wysokiej efektywności pracy, a w obecnych czasach oznacza również mniejszą rotację, a co za tym idzie – utrzymanie wysokiej wydajności procesów magazynowych.

Design zorientowany na operatora

Crown to producent wózków widłowych, jeden z liderów rynku. Szczególnie dziś filozofia tej amerykańskiej marki odpowiada na oczekiwania pracownika wobec pracodawcy. Podejście firmy Crown do przemysłowego projektowania wózków magazynowych koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach służących przede wszystkim bezpieczeństwu i wzrostowi produktywności operatora.

Oryginalne rozwiązania powstałe w wyniku obserwacji zachowań, monitoringu maszyn i analiz ekspertów pozwalają tworzyć pojazdy o niespotykanych właściwościach oraz żywotności. Począwszy od najmniejszego ręcznego wózka paletowego, a skończywszy na systemowym wózku wysokiego składowania, nadrzędnym celem firmy jest zapewnienie użytkownikowi możliwie najbezpieczniejszego, najwydajniejszego i najbardziej ergonomicznego wózka.

Efektywne rozwiązania w wózkach magazynowych

Podejście marki Crown do projektowania jest bardzo konserwatywne i minimalistyczne, można je porównać do filozofii najbardziej znanego amerykańskiego producenta elektroniki użytkowej. Wszystkie nowe systemy powinny mieć przede wszystkim wartość praktyczną, a im rozwiązanie prostsze i bardziej intuicyjne, tym lepsze.

Funkcja Pick Position Control™

Z punktu widzenia operatora to przede wszystkim pewność i możliwość pełnej koncentracji na wykonywanych zadaniach, z punktu widzenia pracodawcy to mniejsze ryzyko uszkodzenia towarów oraz wypadków w miejscu pracy. Funkcja Pick Position Control™ umożliwia piesze prowadzenie wózka magazynowego pomiędzy kolejnymi miejscami pobierania towarów, eliminując w ten sposób wykonywanie dodatkowych ruchów oraz opóźnienia wynikające z konieczności wchodzenia na podest operatora i schodzenia z niego. W tym trybie przyśpieszenie oraz prędkość jazdy są zredukowane i idealnie dostosowane do szybkości poruszania się operatora.

System Crown Quickpick Remote®

Przy zastosowaniu systemu Crown Quickpick Remote® operator wózka magazynowego wykonuje mniej kroków i czynności podczas kompletacji zamówień, co dla pracodawcy oznacza nawet o 20% szybszy proces, a przede wszystkim mniejsze wyeksploatowanie pracownika. W tradycyjnych rozwiązaniach operatorzy podczas kompletacji tracą bardzo dużo czasu oraz energii na wykonywanie zbędnych czynności, jak wchodzenie i wychodzenie z wózka transportowego. System Quickpick Remote® umożliwia sterowanie wózkiem magazynowym za pomocą specjalnej rękawicy.

Siedzenie Exclusive Movecontrol™

Siedzenie Exclusive Movecontrol™ w wózkach systemowych obraca się o 110°, pozwalając operatorowi wybrać optymalną pozycję do każdego zadania. Wielozadaniowe środki kontroli znajdują się na obitych, nastawnych podłokietnikach, które przesuwają się razem z siedzeniem, co zapewnia [Krzysztof1]spójną orientację operatora. Dodatkowo, podstawowym wyróżnikiem wózków systemowych Crown jest przestrzeń robocza. Operator kompletujący zamówienie na wysokości kilkunastu metrów może łatwo złożyć siedzenie, sterować wózkiem w pozycji stojącej, a następnie pobrać zamówienie bez wykonywania zbędnych czynności.

System zawieszenia płyty podłogowej w wózkach do pracy w dokach magazynowych

System zawieszenia płyty podłogowej FlexRide™ zapewnia wygodę i trwałość, dzięki wystarczającemu na cały okres eksploatacji zawieszeniu, którego nie trzeba regulować. Przełączniki indukcyjne znajdujące się w podeście ograniczają wnikanie zanieczyszczeń, zapewniając tym samym niezawodność. Z punktu widzenia operatora najważniejszą zaletą FlexRide™ jest możliwość regulacji systemu w zależności od wagi ciała, co przekłada się na redukcję odczuwalnych drań podczas za- i rozładunku w dokach magazynowych nawet o 80%. Dodatkowo, opatentowany przełącznik bezpieczeństwa pasa wejściowego w podestach stałych uniemożliwia jazdę, gdy stopa operatora znajduje się poza obrębem wózka magazynowego.

System Crown Access 1 2 3®

Access 1 2 3® to wyjątkowa technologia opracowana przez firmę Crown, zapewniająca programowalne sterowanie funkcjami kluczowymi dla wydajności, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum zużycia energii. System zapewnia płynną i bezpieczną pracę wózka widłowego oraz przodujące w branży rozwiązania diagnostyczne. System ten bezustannie analizuje czynniki, które mogą mieć wpływ na wydajność i bezpieczeństwo, takie jak pozycja operatora, prędkość jazdy czy kąt skrętu, oraz reaguje na zmieniające się warunki poprzez optymalizowanie parametrów pracy.

Pozostałe systemy Crown

Oprócz tego wybrane modele elektrycznych wózków magazynowych Crown wyposażone są w takie udogodnienia, jak:

 • składany podest FlexRide™,
 • dźwignia X10 Handle®,
 • inteligentny system OCS (zoptymalizowanej prędkości na zakręcie, ang. Optimised Cornering Speed),
 • niezasłaniająca pola widzenia konstrukcja masztu i opatentowana osłona operatora,
 • kolorowa kamera zamontowana na wewnętrznym maszcie lub widelcu wraz z kolorowym monitorem, oferująca operatorowi lepszą widoczność, szczególnie przy dużych wysokościach podnoszenia,
 • konstrukcja LPS zapewniająca stabilność ładunku,
 • wielofunkcyjne elementy sterujące, oferujące unikalne połączenie wszystkich głównych funkcji,
 • czujniki rąk w obydwu dźwigniach sterujących, zapewniające prawidłową pozycję operatora, co umożliwia bezpieczną obsługę wózka,
 • systemy prowadzenia szynowego w wózkach VNA,
 • funkcja zatrzymania na zboczu,
 • zachowanie funkcji hamowania i kierowania po niespodziewanym wyłączeniu silnika (w spalinowych wózkach widłowych serii C-5),
 • akcesoria serii Work Assist™.

Wózki magazynowe, a wyzwania logistyczne przyszłości

Dbałość o zapewnienie operatorom optymalnych warunków pracy nie wynika już tylko z optymalizacji kosztów operacyjnych. Coraz więcej firm rozumie, że pracownik wykonujący swoje zadania w bezpiecznym i przyjaznym środowisku gwarantuje większą wydajność i ciągłość procesów.

Przyszłością obsługi towarów jest z całą pewnością automatyzacja. Jesteśmy świadkami automatyzowania się branży magazynowej. Wózki widłowe coraz częściej są włączane do pracy z innymi systemami. Liderzy biznesu poszukują niższych kosztów, wyższej wydajności pracy, lepszych informacji oraz sposobów, jak z tych informacji uzyskiwać te dane, dzięki którym mogą szybciej podejmować trafne decyzje. Technologia pomyślnie zintegrowana z działaniami operacyjnymi, ale stawiająca na pierwszym miejscu potrzeby człowieka, jest gwarancją realizacji wszystkich tych celów.

Katarzyna Stawiarska, Koordynator ds. Marketingu Operacyjnego

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ekologia decyduje o wyborze opakowań przemysłowych i magazynowych
Precyzyjna kompletacja pomaga sprzedawcom detalicznym najlepiej wykorzystać szczyt sezonu
Manipulatory pozwalają projektować bardziej ergonomiczne i wydajne procesy robocze oraz zwiększać bezpieczeństwo pracy
Magazyny w granicach miast cieszą się coraz większą popularnością
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Regały wysokiego składowania i wózki przegubowe
Wózki paletowe Crown z dożywotnią gwarancją
WDX zaprezentuje najnowszy wózek marki Crown
Rozwiązania magazynowe WDX S.A. dla e-commerce
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA