Przejdź do artykułu
2020-12-28 | Z ładunkiem w drodze

UPS dostarczył kolejne szczepionki na COVID-19

Firma UPS dostarczyła kolejne dawki szczepionek Pfizer-BioNTech COVID-19 w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej. Dostawy następują po historycznych transportach w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, stanowiąc kolejny przełomowy krok w walce z pandemią COVID-19.

Na lotnisku Chopina wylądowała dostawa kolejnych szczepionek, które zostaną rozdystrybuowane w 240 polskich szpitalach. W sumie w poniedziałkowym transporcie znalazło się 300 tys. dawek.

“UPS z dumą dostarczył kolejne dawki szczepionek do Unii Europejskiej, dając nadzieję i zdrowie obywatelom na całym kontynencie. W okresie tej wzmożonej aktywności, nasze bogate doświadczenie w zakresie logistyki w sektorach medycznym i farmaceutycznych pozwoliło nam na sprawne opracowanie nowych produktów i sposobów transportu. Dzięki temu możemy zapewnić dostawy tego, co najważniejsze, we właściwym czasie, we właściwej temperaturze, do społeczności na całym świecie” – komentuje Scott Price, Prezes UPS International.

Z kolei Wes Wheeler, Prezes UPS Healthcare twierdzi, że firma jest zaangażowana w walkę z COVID-19 od samego początku i ma świadomość, jak bardzo liczy się każda szczepionka.

“Lata inwestycji w naszą sieć w sektorze medycznym i farmaceutycznym oraz miesiące planowania i przygotowań sprawiają, że napędzamy świat, dostarczając szczepionki na niespotykaną dotąd skalę”.

UPS Healthcare posiada na całym świecie milion metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej zgodnej z cGMP lub cGDP. Usługi UPS Healthcare obejmują: zarządzanie zapasami, pakowanie i wysyłkę w kontrolowanej temperaturze, przechowywanie i kompletację urządzeń medycznych, laboratoria i logistykę badań klinicznych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu


Zobacz także

GEFCO z transportem ładunków ponadgabarytowych z Chin do Rosji
FedEx dostarczy w USA pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19
Nowe połączenie kolejowe GEFCO z Azji do Europy w 30 dni
Niemcy, Czechy, Słowacja z liniami weekendowymi
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kuehne+Nagel zajmie się dystrybucją szczepionki Moderny
Odpowiednia temperatura przechowywania szczepionek jest kluczowa dla ich skuteczności
Dassault Systèmes symuluje przepływ powietrza w sali
Cold Jet dostarcza rozwiązania w zakresie dystrybucji szczepionek
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA