Przejdź do artykułu
2020-12-15 | Z ładunkiem w drodze

FedEx pomoże w walce z COVID-19

FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przesyłek ekspresowych, poinformowała o rozpoczęciu procedur związanych z transportem pierwszych szczepionek przeciw COVID-19.
W związku z decyzją amerykańskiej Agencji Żywności i Leków o awaryjnym dopuszczeniu opracowanej przez Pfizer-BioNTech szczepionki przeciwko COVID-19, FedEx rozpocznie transport szczepionek w ramach usługi FedEx Priority Overnight®, przy wykorzystaniu zaawansowanego monitoringu przesyłek FedEx Priority Alert®. W efekcie wspólnych, wielomiesięcznych przygotowań i planów, opracowywanych wspólnie z Pfizer i innymi firmami farmaceutycznymi, a także władzami federalnymi i stanowymi, pierwsze szczepionki przeciw COVID-19 trafią do centrów szczepień na terenie Stanów Zjednoczonych. Dystrybucja szczepionek będzie rozłożona równomiernie pomiędzy głównych przewoźników cargo, a FedEx we współpracy z klientami z sektora ochrony zdrowia, przygotowuje się już do transportu kolejnych partii szczepionek i innych, związanych z nimi dostaw.

Globalna sieć transportowa FedEx jest dobrze przygotowana do obsługi dostaw szczepionek przeciwko COVID-19, dzięki rozwiązaniom zapewniającym stałą temperaturę w transporcie, monitoring przesyłek niemal w czasie rzeczywistym, a także dzięki oddanym pracownikom z doświadczeniem w ochronie zdrowia, którzy czuwają nad transportem szczepionek i innych substancji czynnych biologicznie.

“To jedno z najważniejszych zadań w naszej historii i jesteśmy dumni mogąc wesprzeć starania w kierunku zakończenia pandemii” – powiedział Raj Subramaniam, prezes i CEO FedEx Corp. „Jestem niezmiernie dumny z członków naszego zespołu, którzy dają z siebie wszystko, by zapewnić bezpieczny transport szczepionek przeciwko COVID-19, zwłaszcza w trakcie najgorętszego w historii okresu przedświątecznych zakupów. Oto kim jesteśmy i co czym się zajmujemy w FedEx” – dodał.

Transport szczepionek przeciw COVID-19 stanowi kolejną fazę wysiłków FedEx nakierowanych na łagodzenie skutków pandemii na całym świecie. FedEx ma wieloletnie doświadczenie w niesieniu pomocy z wykorzystaniem swojej sieci wszędzie tam, gdzie jest to konieczne w związku z różnego rodzaju katastrofami.

“Jako jedna z nielicznych firm, dysponujemy globalną siecią i możliwościami, pozwalającymi na utrzymanie krytycznych łańcuchów dostaw w tych wyjątkowych czasach” – powiedział Don Colleran, prezes i CEO FedEx Express. „Od pierwszych dni pandemii COVID-19, na całym świecie FedEx dostarczył ponad 55 tys. ton ładunków, zawierających środki ochrony osobistej, w tym ponad 2 mld maseczek ochronnych i ponad 9,600 przesyłek z pomocą humanitarną”.

Aby wesprzeć najbardziej potrzebujące społeczności szczepieniami przeciw COVID-19, FedEx przeznaczył także 4 mln USD w gotówce i w formie usług, świadczonych na rzecz licznych organizacji pozarządowych na terenie USA i na całym świecie. Pomoc ta trafiła m.in. do organizacji Direct Relief, International Medical Corps oraz Heart International.

“Realizacja krytycznych dostaw na czas jest dokładnie tym, do czego projektowana była nasza sieć transportowa już od naszych początków w 1973 r.” – powiedział Richard W. Smith, prezes FedEx Express na region obu Ameryk oraz wice prezes ds. globalnego wsparcia. „Niemal pięć dekad później, udowadniamy to w praktyce, dostarczając szczepionkę przeciwko COVID-19” – dodał.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Nowe połączenie kolejowe GEFCO z Azji do Europy w 30 dni
Niemcy, Czechy, Słowacja z liniami weekendowymi
Covid-19: kulminacja czarterów ze środkami ochrony medycznej z Chin
Transport na Wschód nabiera na znaczeniu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

ATR produkuje specjalnie dla FedEx samolot krótkiego zasięgu
FedEx rozbudowuje swój hub na paryskim lotnisku
FedEx Express poszerza ofertę pomiędzy Europą a Azją
FedEx Express wprowadza do eksploatacji nowe samoloty
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA