Przejdź do artykułu
2020-09-24 | Z ładunkiem w drodze

3 regularne połączenia do Brześcia!

Potrzeba połączeń intermodalnych z Białorusią jest tak ogromna, że od września PCC Intermodal zwiększyło ilość z dwóch do trzech pociągów tygodniowo z i do Brześcia.

PCC Intermodal rozpoczął regularne przewozy z i na Wschód w 2011 roku. Na początku transporty były prowadzone przez terminale w Małaszewiczach, ale ostatecznie operator zdecydował o tym by przeładunki zarówno na wschód jak i zachód poprowadzić przez terminal w Brześciu. Regularne połączenia przez Brześć zostały uruchomione w 2014 roku, zaczynając od jednego w tygodniu, następnie były to dwa regularne pociągi, a teraz możliwe są 3 połączenia. Docelowo operator zamierza na tej linii uruchamiać codzienne serwisy.

Brześć od dekady jest bezpośrednio skomunikowany z Kutnem, skąd ładunki mogą dalej przemieszczać się intermodalnie w dowolny region Polski, Holandii, Niemiec, Belgii czy innych części Europy. Operator we współpracy ze wschodnimi partnerami oferuje dodatkowo również połączenia z Brześcia dalej na wschód do takich krajów jak Ukraina, Mongolia, Turkmenistan, Rosja, Korea, Japonia, czy Chiny. I to właśnie połączenia z Dalekim Wschodem notują w ostatnim czasie największy przyrost wolumenu. Rok temu spółka przeprowadziła testy i od tamtej pory połączenie multimodalne z Japonią i Koreą, obsługiwane wspólnie z rosyjskim partnerem, wpisało się do regularnych rozkładów operatora, który na potrzeby tej usługi połączył Władywostok, trasą transsyberyjską przez Brześć z Europą. Połączenie to zyskało duże zainteresowanie ze względu na bardzo atrakcyjne stawki, krótki transit time oraz doskonałą jakość usługi. Operatorzy rozwiązania multimodalnego, zarówno PCC Intermodal jak i Fesco to doświadczone firmy, które na tej nitce dają klientom pełne wsparcie dokumentacyjno-operacyjne.

PCC Intermodal na rynku jest już od 15 lat. Uruchamia rocznie ponad 5000 pociągów intermodalnych w ramach swojej regularnej siatki połączeń oferując przewóz kontenerów do drzwi klienta. Zarządza również 4 terminalami: w Kutnie (Centralna Polska); w Brzegu Dolnym (Dolny Śląsk), w Gliwicach (Górny Śląsk) i we Frankfurcie nad Odrą (rejon Berlina i Branderburgii), oraz posiada depo kontenerowe w Kolbuszowej (Podkarpacie).


Zobacz także

Ruszył transport tarczy TBM, który wydrąży tunel w Świnoujściu
GEFCO organizuje przejazd pociągu blokowego z Wuhan do Francji
SPEDCONT uruchamia przewóz kontenerów do Korei Południowej i Wietnamu
DB Schenker transportuje pierścienie do budowy tunelu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PCC Intermodal świętuje 15-lecie działalności
Intermodal może ułatwić transport w Europie
Nowe huby i szlaki handlowe są nieuniknione
Loconi Intermodal rozwija usługi depotowe i terminal w Warszawie
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA