2020-07-01 | Z ładunkiem w drodze

GEFCO wykonało transport części samochodowych z Chin do Francji

GEFCO przetransportowało 500 ton części motoryzacyjnych z Wuhan w Chinach do Francji. Transport został zrealizowany przy użyciu jednego z pierwszych pociągów blokowych, które wyruszyły z Wuhan po wybuchu światowego kryzysu COVID-19 i wstrzymaniu wielu operacji logistycznych.
Ze względu na duże zapotrzebowanie na transport kolejowy z Chin i fakt, że większość połączeń kończy bieg w Niemczech, GEFCO podjęło bliską współpracę z operatorami kolejowymi i właścicielami terminali w celu koordynacji transportu i domówienia szczegółów przejazdu dedykowanego pociągu blokowego bezpośrednio do Francji.

GEFCO opracowało rozwiązanie typu door-to-door, obejmujące wszystkie niezbędne ustalenia przed i po wykonaniu transportu drogowego i kolejowego, załadunek kontenerów u dostawców w Szanghaju i Chengdu, procedury celne oraz usługi magazynowe we Francji.

41 kontenerów dotarło do terminala Lille Dourges w Dourges na północy Francji w ciągu 19 dni od zgromadzenia towarów, pokonując trasę 10 000 km przez siedem krajów: Chiny, Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę, Niemcy i Francję. GEFCO zadbało o procedury bezdotykowe w terminalach w ramach przestrzegania ścisłych zasad bezpieczeństwa wobec zagrożenia COVID-19. Transport części motoryzacyjnych koleją przez trzy tygodnie w szczelnym zamknięciu, pozwolił uniknąć ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Transport kolejowy jest ważną usługą w portfolio GEFCO. W porównaniu z transportem lotniczym jest tańszy i umożliwia znaczne ograniczenie emisji CO2. Opisywany pociąg blokowy z Chin do Europy umożliwił redukcję emisji CO2 o 4500 ton w porównaniu do usługi lotniczej.

„Organizacja przejazdu pierwszego pociągu blokowego z Wuhan do Francji była ważnym wydarzeniem dla GEFCO w obliczu wyzwań związanych z kryzysem COVID-19. W tym trudnym czasie nasze rozwiązanie kolejowe pokazało swoją wartość jako zrównoważona, efektywna kosztowo, atrakcyjna czasowo i niezawodna propozycja” – podkreśla Alice Defranoux, Global Rail Manager z GEFCO.

„Cieszymy się, że ograniczenia zostają znoszone, a kraje dążą do ożywienia gospodarczego. Jestem bardzo dumna z bycia częścią zespołu GEFCO, w którym wszyscy w ramach współpracy z klientami dają z siebie wszystko i są w pełni zaangażowani w realizację postawionych celów” – dodaje.

Gdy producenci samochodów wstrzymali produkcję w Europie, GEFCO przygotowało możliwość przechowywania towarów w lokalnych magazynach, aby zapewnić klientom szybki dostęp do części, gdy tylko produkcja zostanie wznowiona. W ramach wsparcia dla wznowienia produkcji, GEFCO dostarczyło ponad dwa miliony masek transportem lotniczym i kolejowym, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo pracowników klientów po ponownym uruchomieniu zakładów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

SPEDCONT uruchamia przewóz kontenerów do Korei Południowej i Wietnamu
DB Schenker transportuje pierścienie do budowy tunelu
Koronawirus podtrzymuje przy życiu lotnicze cargo
GEFCO wspiera biznes i organizacje społeczne w czasach Covid-19
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Udane połączenie wydajności ekonomicznej z ekologią
MaaS rozwija się na masową skalę
GEFCO i AUTO1.com rozwijają logistykę samochodów używanych
GEFCO podsumowuje działania CSR w Polsce
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA