2020-04-24 | Z ładunkiem w drodze

Dachser sprowadza Antonowem sprzęt medyczny z Chin

Dachser Air & Sea Logistics, międzynarodowy operator logistyczny działający także w Polsce, zorganizował z Szanghaju transport pilnie potrzebnych produktów medycznych. Dostawy trafiły do szpitali we Francji.

Na potrzeby dostaw medycznych z Azji do Europy Dachser wyczarterował jeden z największych samolotów transportowych na świecie, Antonowa AN-124 Rusłan. Medyczne cargo zawierało środki ochrony osobistej, w tym rękawice ochronne i dziesięć milionów masek chirurgicznych.

Transporter wylądował wczesnym rankiem na lotnisku Nantes Atlantique, gdzie czekała już obsługa naziemna i ciężarówki Dachser. Po przybyciu Antonowa pilnie potrzebny sprzęt został załadowany do samochodów i rozwieziony po całej Francji za pośrednictwem sieci logistyki drogowej Dachser.

Awaryjny czarter Dachser

W nadchodzących tygodniach Dachser Air & Sea Logistics, który ma swój oddział również w Polsce, planuje zwiększyć liczbę rejsów czarterowych z Chin do Europy. W taki sposób operator radzi sobie z mniejszą dostępnością przestrzeni ładunkowej w transporcie lotniczym, co jest jednym ze skutków pandemii.


Zobacz także

GEFCO wspiera biznes i organizacje społeczne w czasach Covid-19
Intermodal może ułatwić transport w Europie
DB Schenker uruchamia pociąg z Yantai do Duisburga lub Hamburga
AsstrA pomaga budować tory w Serbii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA