2020-04-03 | Z ładunkiem w drodze

DB Schenker: nowy pociąg towarowy z prowincji Shandong

Klienci DB Schenker mogą już wysyłać ładunki pociągiem towarowym z Yantai w Chinach do Duisburga lub Hamburga w Niemczech. Pierwszy pociąg odjechał z Yantai 20 marca, kolejne kursy będą odbywać się raz w tygodniu.
„Przygotowaliśmy tę ofertę wspólnie z naszymi kolegami w Chinach, ponieważ do tej pory nie było pociągu z tego regionu” – mówi Sven Reissig z zespołu Multimodal Solutions w DB Schenker.

Czas realizacji od początku do końca trasy wynosi 21 dni. Następnie należy uwzględnić czas transportu do i z terminali. „Przetestowaliśmy to rozwiązanie w zeszłym roku i okazało się ono sukcesem. Oczywiste jest więc, że będziemy je kontynuować” – mówi Sven Reissig.

Dlaczego warto skorzystać z połączenia kolejowego z Shandong? „Jest to szybka i tania forma transportu, łatwo dostępna dla klientów i dostawców prowadzących biznes w tej prowincji”.

Połącznie z tego rejonu Chin to również oferta dla klientów działających na terenie Polski. Pociąg przejeżdża przez Małaszewicze, docierając do Polski w 18 dni.

 


Zobacz także

AsstrA pomaga budować tory w Serbii
Cargo ratuje się przed koronawirusem
Owoce z polski mogą dotrzeć w każde miejsce na świecie
Szkło dla Big Bena odbędzie podróż z Niemiec do Londynu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Łańcuchy dostaw mogą ulec zmianom
DB Schenker transportuje pierścienie do budowy tunelu
Koronawirus podtrzymuje przy życiu lotnicze cargo
AsstrA pomaga budować tory w Serbii
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA