Przejdź do artykułu
2022-04-01 | Nowości dla TSL

Wszystko w idealnym porządku: e-spool flex mini

Ma 169 milimetrów wysokości, 163 milimetry długości, 78 milimetrów głębokości i waży zaledwie 200 gramów. To sprawia, że e-spool flex mini jest jednym z najmniejszych i najlżejszych zwijaczy kablowych na świecie. Przenosi energię, dane i media w wielu różnych środowiskach bez przerwy — w fabrykach lub biurach, a także w laboratoriach lub gabinetach dentystycznych.
Wszystko w idealnym porządku: e-spool flex mini (Żródło: Igus)
e-spool flex mini to miniaturowa wersja bębna przewodowego bez pierścienia stykowego i może być używana w wielu różnych środowiskach, na przykład w biurze. 

Pacjenci na fotelach dentystycznych znają ten widok: wiertła i przyssawki są przechowywane w uchwycie obok fotela. Przewody nie mają prowadnicy, więc zwisają luźno. I to nie tylko tam. Także w biurach czy fabrykach, gdzie pracuje wiele urządzeń przewodowych i często dochodzi do prawdziwej plątaniny. – Dlatego opracowaliśmy e-spool flex mini. Bęben na przewody i węże bez pierścienia stykowego – mówi Hubert Kowalczyk, menadżer ds. e-prowadników w igus. – Prowadnica jest niezwykle kompaktowa i łatwa do zintegrowania.

Odpowiednia do szerokiej gamy przewodów i węży

Cechą szczególną e-spool flex mini jest prowadnica ślimakowa, w którą użytkownik wkłada część przewodu. Prowadnicę można następnie w kilku krokach wsunąć do obudowy uzwojenia, a pozostałą długość przewodu nawinąć na bęben – złącze przewodowe zwisa z boku obudowy. – Dzięki tej kombinacji przewód może się nawijać i rozwijać, a złącze nie zaczyna się obracać – wyjaśnia Kowalczyk. – Ponieważ dodatkowe złącze nie jest już potrzebne, użytkownicy mogą używać e-spool flex mini dla różnych przewodów i węży, aby zapewnić nieprzerwaną transmisję energii, mediów i danych. Zastosowanie w przestrzeniach współpracujących jest również możliwe: tutaj e-spool flex mini może prowadzić przewody HDMI i internetowe do laptopów na stacjach roboczych różnych użytkowników. W laboratoriach, przewody i węże można łatwo schować pod sufitem. A w domu może posłużyć jako stacja ładowania własnego roweru elektrycznego – system zasilania utrzyma porządek.

Intuicyjnie obsługiwany e-spool flex mini

Zaprojektowaliśmy bęben przewodowy tak, aby oferował maksymalną elastyczność oraz był łatwy i niezawodny w codziennej eksploatacji – nawet w przypadku większych działań, takich jak wymiana przewodów, wyjaśnia Kowalczyk. Użytkownik otwiera obudowę bębna, wkłada przewód lub wąż o średnicy od pięciu do siedmiu milimetrów, ponownie zamyka obudowę i przykręca ją na miejsce. Teraz, w codziennym życiu, można wyciągnąć przewód do trzech metrów. Co 15 milimetrów uruchamiany jest mechanizm zatrzaskowy, który odciąża przewód i utrzymuje jego stałą długość. Przewód nawija się ponownie za pomocą mechanizmu sprężynowego – podobnie jak w odkurzaczu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

MAGO finalizuje kolejny projekt
Sprzęt do pracy w ekstremalnych warunkach od Newland
Ruszył II etap budowy Ideal Idea City Parku Wrocław
Sente publikuje poradnik pomocny przy wdrażaniu systemów ERP
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Technologia liniowa igus nie potrzebuje konserwacji
Higiena kluczowa w branży przetwórstwa spożywczego
W Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników
Czyszczenie i konserwacja maszyn wpływają na wyniki firmy

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów