Przejdź do artykułu
2022-03-31 | W Obiektywie

Regały MAGO w Sto Norge

Wyposażenie przestrzeni magazynowej firmy Sto Norge, norweskiego producenta systemów elewacyjnych, to jeden ze sfinalizowanych ostatnio projektów MAGO. Obiekt znajduje się w miejscowości Langhus, w południowo-wschodniej części Norwegii.

Powierzchnia blisko 5000 m2 została optymalnie zagospodarowana przy użyciu systemu regałów wysokiego składowania HX. Regały mają wysokość 7,4 m i przystosowane są do obsługi palet o maksymalnej masie 18 ton. Łącznie udało się uzyskać 4600 miejsc paletowych. Magazyn będzie wykorzystywany do składowania różnego rodzaju materiałów budowlanych.

Obraz1

Kompleksowa realizacja uwzględniała zarówno zaprojektowanie wyposażenia według indywidualnych potrzeb klienta, jak i samą instalację gotowych systemów regałowych. Poza standardowymi elementami konstrukcyjnymi, w obiekcie zostały zastosowane dodatkowe rozwiązania, które przekładają się zarówno na usprawnienie łańcucha operacji, jak i poprawę bezpieczeństwa w przestrzeni magazynowej. I tak, nad korytarzami, po których poruszają się wózki, zamontowano specjalne kraty, chroniące przed wypadkami związanymi z upadkiem towarów z górnych poziomów składowania.

P1010350 kopia

Słupy regałowe zostały z kolei zabezpieczone przed przypadkowymi uderzeniami wózków widłowych za pomocą narożnych odbojników oraz belek. Słupy to niezwykle istotny element struktury regału, ich dobry stan techniczny w znacznym stopniu determinuje stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji.

P1010358

Projekt zakładał także wydzielenie w magazynie stref, co zostało osiągnięte dzięki wygrodzeniom siatkowym.

P1010356 kopia

W strefie kompletacji zamówień wykorzystano półki grawitacyjne, zwane także łożami rolkowymi, których zdaniem jest zautomatyzowanie przepływu towarów i usprawnienie końcowego etapu przygotowania towaru do wysyłki. Dzięki takiemu mechanizmowi można również w szybki i łatwy sposób podzielić paletę na mniejsze części.

Obraz2

Kwestię przechowywania mniejszych, niewymagających paletyzacji opakowań rozwiązano, wykorzystując półki panelowe. Ich montaż umożliwia maksymalne wypełnienie każdego poziomu składowania.

P1010335

Uzupełnieniem całego systemu są terminale paletowe mocowane do szczytowych ram ciągów regałowych. Służą one do odkładania pustych palet, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku wewnątrz obiektu.

Obraz3

Cały projekt został wykonany na podstawie indywidualnych potrzeb norweskiego klienta, a tym co dodatkowo wyróżnia tę realizację jest niestandardowa, czarno-żółta kolorystyka.


Zobacz także

Ślad środowiskowy może stanowić przewagę konkurencyjną
Austriacka spółka Bexity ma nowego właściciela
FM Logistic zakończył rozbudowę dla firmy Polpharma
Clark rozbudowuje sieci sprzedaży w Niemczech
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Mauser Polska powiększa powierzchnię do 9 tys. mkw.
Jak technologia zmienia branżę logistyczną?
Firmy, konferencje, pokazy maszyn - targi MODERNLOG już niedługo
Ferag integruje procesy intralogistyczne w Lizbonie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów