2019-02-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Powstanie kolejny magazyn przy lotnisku

7R, ogólnopolski deweloper działający na rynku nieruchomości, zdecydował się na współpracę joint venture z MF Capital (MFC), specjalizującą się w zarządzaniu aktywami i inwestycjami oraz DIL Polska Baumanagement - ekspertem w zarządzaniu projektami na rynku nieruchomości.

Nowo zawarta umowa joint venture umożliwi trzem firmom połączenie ich specjalistycznej wiedzy przy realizacji projektu MFC - 7R City Flex Warsaw Airport I, jeszcze w 2019 r.

„Lokalizacja działki w pobliżu lotniska idealnie wpisuje się w koncept programu 7R City Flex Last Mile Logistics. Dzięki współpracy z naszymi partnerami jesteśmy gotowi do rozpoczęcia budowy. Połączenie naszego know - how dotyczącego etapu budowy i komercjalizacji, kompetencji DIL Polska w zakresie zarządzania projektem oraz doświadczenia MF Capital w zarządzaniu aktywami i inwestycjami przyczyni się do znacznego zainteresowania ze strony rynku i klientów” – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

W ramach MFC - 7R City Flex Warsaw Airport I docelowo może powstać nawet 19 000 mkw. elastycznej powierzchni klasy A, która daje szerokie możliwości dopasowania pod powierzchnię magazynową, serwisową, lekką produkcję, uzupełnioną o wysokiej klasy powierzchnię biurową. Oddanie projektu zaplanowane jest na koniec 2019 r.

„Działkę należącą do MFC - 7R City Flex Warsaw Airport I nabyliśmy w 2015 r. i od tego czasu konsekwentnie pracowaliśmy nad uzyskaniem pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu wszystkich formalnych pozwoleń szukaliśmy partnera joint venture, który umożliwiłby nam wykorzystanie niezwykłego potencjału tej lokalizacji. Rozpoczęcie współpracy z 7R było dla nas naturalną decyzją ze względu na ich duże doświadczenie i profesjonalizm” – mówi Jan Schwarz, dyrektor zarządzający MF Capital.


Zobacz także

Dwupoziomowa platforma Paris Air2 Logistique SEGRO
Deweloperzy szczególnie upodobali sobie Górny Śląsk
CCC rozbudowało Centrum Dystrybucyjne w Polkowicach
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Magazyny Small Business Units (SBU) i logistyka miejska pokazują nowe oblicze łańcucha dostaw
Ruszyła budowa parku magazynowego 7R Park Rzeszów
W Krakowie powstanie Centrum Technicznego dla BWI Group
Pierwszy magazyn 7R Logistic na terenie Łodzi
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA