2019-02-07 | Magazynowe inwestycje i transakcje

W Tychach powstaje kolejna inwestycja, która wpłynie na rozwój miasta

Wiodący producent elementów izolacji termicznej oraz akustycznej, firma Schöck, otwiera w Tychach nową fabrykę. Inwestycja stwarza doskonałe perspektywy dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Tyska fabryka specjalizuje się głównie w wytwarzaniu łączników termoizolacyjnych Isokorb, które dostarczane są na rynek polski, a także m.in. niemiecki, austriacki i węgierski. Rozwiązania te wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą.

Większa przestrzeń

Dynamiczny rozwój firmy związany jest z rozwojem produkcji. Nowy zakład w Tychach znacząco wzmacnia pozycję firmy Schöck na rynku elementów izolacji termicznej. Jak mówi Janusz Kumor, Dyrektor Zarządzający Schöck: „Nowoczesny obiekt, większe możliwości produkcyjne, nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje to droga do zrównoważonego rozwoju dla polskiego oddziału firmy Schöck”.

Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck dodaje: „Nowa fabryka to aż 4 060 m² powierzchni - z czego 3 500 m² stanowi hala produkcyjna. Tak duża powierzchnia daje nam większe możliwości rozwoju. Będziemy w stanie przyjąć znacznie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych”.

Rzetelny dostawca nowoczesnych rozwiązań

Schöck jest światową firmą, która oferuje rozwiązania w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Główną specjalnością firmy Schöck są rozwiązania dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego, które są dopasowane do wymogów poszczególnych międzynarodowych rynków. Schöck Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem Grupy Schöck, która prowadzi swoją działalność na całym świecie w ramach 14 spółek zatrudniających około 900 pracowników. Jej główna siedziba znajduje się w Baden-Baden. Firma posiada również swoje fabryki w Essen, Halle/Saale i na terenie Austrii, Węgier oraz w Tychach. Tyski zakład już od ponad 10 lat stanowi bardzo ważne ogniwo w łańcuchu logistycznym i produkcyjnym firmy Schöck. Nowa fabryka, której uroczyste otwarcie odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku, stwarza przed firmą Schöck nowe, szerokie możliwości produkcyjne.
 

Zobacz także

Inwestycje mają dla firm znaczenie strategiczne
Kolejny najemca w podwarszawskim magazynie
Pierwsza hala Waimea Logistic Park Stargard zgodnie z planem
SEGRO wynajmuje kolejne metry w Nadarzynie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Na koszt budowy magazynu wpływ ma wiele czynników
Czy hale namiotowe wyprą z rynku tradycyjne magazyny?
Potrzebujesz hali? Dowiedz się, co najlepiej zrobić!
Toyota zainwestuje 170 mln dolarów w produkcję nowego auta
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA