2019-02-14 | Magazynowe inwestycje i transakcje

SEGRO otwiera dwupoziomowe centrum dystrybucyjne

IKEA France oraz Leroy Merlin to klienci dwupoziomowego Centrum Dystrybucyjnego o łącznej powierzchni 63 000 m2 na terenie Port de Gennevilliers. Projekt został zrealizowany przez firmę VAILOG (Grupa SEGRO). Nowy budynek już dziś wyznacza europejskie trendy w dziedzinie logistyki miejskiej. We wtorek 29 stycznia nastąpiło jego oficjalne otwarcie.

Unikalny obiekt multimodalny w samym sercu Port de Gennevilliers

Paris Air2 Logistique to platforma zlokalizowana w Port de Gennevilliers, na skrzyżowaniu tras rzecznych, kolejowych i drogowych, znajdująca się w odległości niecałych 5 km od Paryża. Wyjątkowe usytuowanie obiektu zapewnia możliwość wykorzystania różnorodnych środków transportu, jest także odpowiedzią na nowe potrzeby konsumentów, związane z rozwojem e-handlu. Multimodalność platformy doskonale wpisuje się w działania firm IKEA France i Leroy Merlin, którym zależy na jeszcze sprawniejszym docieraniu z dostawami do mieszkańców Paryża, zarówno w obrębie samego miasta, jak i w strefie Ouest Francilien.

Lepsza komunikacja dla szybszych dostaw

Centrum Dystrybucyjne IKEA o powierzchni 50 000 m2 doskonale wpisuje się w strategię firmy we Francji, związaną z rozwojem wielu kanałów sprzedaży, wśród których e-handel staje się coraz bardziej kluczowy.

W 2019 roku planowane jest również otwarcie sklepu Paris La Madeleine, do którego dostawy będą docierać z magazynu w Gennevilliers. Dzięki dodatkowym udogodnieniom, nowy obiekt wpłynie na możliwość realizacji większej ilości dostaw do klientów, którzy złożą zamówienia bezpośrednio w sklepie lub internetowo. Do 2020 roku wszystkie dostawy mają być realizowane przez pojazdy zeroemisyjne.

W trosce o zrównoważony rozwój

Jednym z kryteriów wyboru lokalizacji była dla IKEA France efektywność ekologiczna. Platforma Paris Air2 Logistique już od chwili rozpoczęcia działalności wykorzystuje najbardziej zaawansowane rozwiązania dedykowane środowisku, czego dowodem jest certyfikacja BREEAM z oceną „Excellent”. Firma postawiła na większą wydajność obiektu, która jest możliwa dzięki zastosowaniu elektronicznego modelowania powierzchni w celu zoptymalizowania zużycia energetycznego budynku, od fazy jego budowy, aż do eksploatacji właściwej. Dostawy zeroemisyjne, które zostaną wdrożone do sierpnia 2020 roku, będą możliwe między innymi dzięki 17 stacjom ładowania samochodów elektrycznych.

Wyzwania dla miejskiej logistyki

„Jesteśmy dumni z możliwości realizacji tego nowatorskiego projektu dedykowanego miejskiej logistyce. Odpowiadając na wymogi IKEA France, stworzyliśmy innowacyjną platformę logistyczną, która w pełni wpisuje się w strategię klienta, szczególnie w obszarach zwiększenia szybkości oraz mobilności dystrybucji” – mówi Eric Véron, Dyrektor Generalny VAILOG należącej do Grupy SEGRO.

„Biorąc pod uwagę wyjątkowe potrzeby Paryża, rosnący popyt na lokalizacje leżące w bliskiej odległości od stolicy i nowe zachowania konsumenckie związane z rozwojem e-handlu, Paris Air2 Logistique doskonale odzwierciedla naszą elastyczność w odpowiedzi na ewolucję potrzeb klientów” – podkreśla Marco Simonetti, Dyrektor Generalny SEGRO na Europę Południową.

VAILOG & Grupa SEGRO:

Stworzony w 2003 roku przez Erica Verona, VAILOG, wiodący deweloper logistyczny we Włoszech, dołączył do grupy SEGRO w maju 2015 roku i nadal rozwija się we Włoszech, Francji i Holandii z ponad 1,3 miliona m2 zrealizowanych w Europie kontynentalnej od momentu powstania firmy.

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego ponad 6,9 mln m2 o wartości 10 mld funtów, a swoje usługi świadczy klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

We Francji firma jest obecna od 1973 roku, obecnie zarządza w kraju powierzchnią wielkości 1,2 miliona m2. W portfelu spółki znajdują się parki dedykowane logistyce miejskiej i logistyce XXL, a także parki biznesowe najnowszej generacji. Francuskie nieruchomości SEGRO znajdują się na obszarach miejskich i w pobliżu szlaków transportowych w obszarze Ile-de-France (80%), w regionie Marsylii (12%) oraz w regionie Lyonu (8%).

SEGRO rozpoczęło swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Deweloperzy szczególnie upodobali sobie Górny Śląsk
CCC rozbudowało Centrum Dystrybucyjne w Polkowicach
Inwestycje mają dla firm znaczenie strategiczne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Farby Kabe w SEGRO Business Park Warsaw, Żerań
SEGRO kupiło we Wrocławiu dwa magazyny
W magazynie SEGRO na Żeraniu pojawi się kolejny najemca
W blisko 3/4 magazynach wykorzystywane są rozwiązania PropTech
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA