2019-02-07 | Magazynowe inwestycje i transakcje

CCC powiększyło swoje designerskie centrum dystrybucyjne

W zaledwie 175 dni powiększono Centrum Dystrybucyjne CCC S.A. w Polkowicach. Dzięki inwestycji nowy obiekt zwiększa możliwości składowania o dodatkowe 9 mln par obuwia. Generalnym wykonawcą rozbudowy była firma W.P.I.P. z Poznania.
W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach, w sąsiedztwie istniejących obiektów Spółki CCC, uruchomiono kolejną nowoczesną halę wysokiego składowania. Nowy obiekt o wysokości 22-metrów zwiększył powierzchnię magazynową kompleksu logistycznego CCC o dodatkowe 18.500 m kw., osiągając łącznie 110 tys. m kw. i możliwości magazynowe CCC S.A. na poziomie 23 mln par butów.

Pomimo przemysłowo-magazynowego charakteru hala, autorstwa pracowni Łącki Krzywoszański Architekci, wyróżnia się nowoczesną formą, dużymi aluminiowymi naświetlami oraz inteligentnymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami automatyki obiektowej współpracującymi z układem BMS takimi jak: oświetlenie DALI LED, sterowanie ogrzewaniem i wentylacją oraz stacje ładowania dla wózków VNA Li-Ion. Obiekt składa się z magazynu wysokiego składowania, terminala wysyłek i przyjęć wraz z sorterem, przepakowni, części socjalno-biurowej, łącznika międzymagazynowego oraz budynku biurowego.

Budowa była kolejną udaną współpracą CCC S.A. z firmą W.PI.P.. Poprzednio, wspólnie zrealizowanym w 2011r obiektem, było w pełni zautomatyzowane Centrum Dystrybucyjne o powierzchni 23.000 m kw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Inwestycje mają dla firm znaczenie strategiczne
Kolejny najemca w podwarszawskim magazynie
Pierwsza hala Waimea Logistic Park Stargard zgodnie z planem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Colliers podsumowuje I półrocze 2019 roku ba rynku magazynowym
Rynek magazynowy w Polsce urósł o 100% w ciągu pięciu lat
Poradnik, który przybliża tajniki wynajmu magazynów
Jak osiągnąć płynne dostawy towarów bezpośrednio ze strefy magazynowej do gniazd produkcyjnych?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA