Przejdź do artykułu
2021-10-14 | Głos z rynku

Castorama i GXO razem od ponad 10 lat

GXO Logistics, operator logistyki kontraktowej przedłużył swoją trwającą już ponad dekadę współpracę z Castorama Polska, będącą częścią Kingfisher plc. Firma z branży DIY będzie nadal korzystać z doświadczenia GXO w obszarze automatyzacji i dostosowaniu do potrzeb klienta w zakresie dostaw importowych i dystrybucji do wszystkich sklepów sieci Castorama w Polsce, w tym do nowego formatu sklepów Castorama Smart.

Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć nowe rozwiązania dla Castorama Polska, które umożliwiają rozwój jej działalności na kluczowych rynkach – powiedział Jean-Luc Bessade, Dyrektor Zarządzający GXO na Europę Środkowo-Wschodnią.

GXO prowadzi obsługę logistyczną Castorama Polska w dwóch lokalizacjach położonych w okolicy Strykowa, liczących 150,000 m2 powierzchni magazynowej, gdzie zatrudnia 230 osób. Wskazane centra wdrożyły wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą efektywność operacji, wpływają na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników oraz są przyjazne dla środowiska. Dzięki instalacji świetlików i specjalnych czujników możliwe jest maksymalne wykorzystanie naturalnego światła i zapewnienie oszczędności energii. Obiekty posiadają certyfikaty: ISO 9001:2015 – Systemy Zarządzania Jakością oraz ISO 14001:2015 – Systemy Zarządzania Środowiskowego.

GXO jest dla nas odpowiednim partnerem, który zapewnia skuteczne rozwiązania z wykorzystaniem najnowszych technologii niezbędnych do prowadzenia zwinnych i wydajnych procesów logistycznych – powiedział Wojciech Gondek, Dyrektor Łańcucha Dostaw i Logistyki w Castorama. – To dla nas solidna podstawa do wzmacniania naszych relacji i budowania naszego biznesu nie tylko w Polsce, ale również we Francji i Wielkiej Brytanii.

GXO jest operatorem logistyki kontraktowej dostarczającym usługi w obszarze handlu detalicznego wielokanałowego, w tym również dla sektora DIY. Zapewnia szybką i niezawodną logistykę dla sklepów tradycyjnych, internetowych oraz dystrybucję bezpośrednio do klientów indywidualnych, we współpracy z sieciami retail, sklepami internetowymi oraz specjalistycznymi, a także producentami.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Tork w gronie laureatów XV edycji Superbrands Polska
Magazyn w Mszczonowie z oceną BREEAM Excellent
Wizz Air z bazą na lotnisku Marco Polo
Wyzwania wiążące się z rozwojem kanału e-Commerce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
Brady oferuje pełen zakres potrzebnych metod znakowania
AXI IMMO pośrednikiem kolejnej transakcji
FM Logistic zwiększył wydajność magazynu w Lovosicach
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA