Przejdź do artykułu
2021-10-11 | Głos z rynku

Wizz Air rozwija się we Włoszech

Wizz Air ogłasza otwarcie swojej siódmej włoskiej bazy na lotnisku Marco Polo w Wenecji. Sieć lotnicza stale rozwija swoją włoską ofertę, aby zapewnić pasażerom szeroką gamę miejsc docelowych. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji.
Wizz Air rozpoczął loty do Włoch w 2004 roku i od tego czasu przewiózł ponad 40 milionów pasażerów do i z Włoch na ponad 200 trasach. Wizz Air dokłada wszelkich starań, aby nadal rozwijać swoją siatkę połączeń i umożliwiać podróże w jak najniższych taryfach coraz większej liczbie osób. Utworzenie w Wenecji najnowszej, 7. bazy Wizz Air we Włoszech, poprzedzone uruchomieniem baz w sześciu innych włoskich miastach: Mediolanie (Malpensa), Katanii, Palermo, Bari, Neapolu i Rzymie (Fiumicino) w ciągu zaledwie jednego roku, stanowi zaangażowanie linii Wizz Air we włoski rynek.

Otwarcie nowej bazy w Wenecji nie tylko przyniesie większy wzrost gospodarczy w regionie, ale także przyczyni się do stworzenia ponad 70 nowych, bezpośrednich miejsc pracy w linii lotniczej i ponad 800 miejsc pracy w powiązanych branżach. 2 samoloty typu Airbus A321neo będą obsługiwać operacje na 16 trasach do Cagliari, Neapolu, Lamezia Terme, Lampedusy, Casablanki, Reykjaviku, Mykonos, Santorini, Fuerteventury, Teneryfy, Palmy, Tallina, Londynu Luton, Tel Awiwu, Pragi i Sharm el Szejk. Bogata siatka połączeń Wizz Air z Wenecji, będzie wspierać lokalną turystykę, dostarczyć więcej kapitału do regionu, a także łączyć Wenecję z 3 nowymi i ekscytującymi, obecnie nieobsługiwanymi miejscami docelowymi, takimi jak Reykjavik, Tallin i Fuerteventura. Wizz Air obsługuje już 10 połączeń z lotniska Marco Polo w Wenecji do Katanii, Tirany, Kiszyniowa, Skopje, Bukaresztu, Kluż-Napoki, Jassy, ​​Timisoary, Sankt Petersburga i Kijowa Zhulyany. Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny.


Zobacz także

Raben dofinansuje jedną z ekologicznych inicjatyw
Sportisimo wybiera systemy firmy Consafe Logistics
DPD wyróżnione w tegorocznym badaniu Superbrands
2021 rekordowym rokiem na rynku nieruchomości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLS przejmuje spółkę Rosenau Transport
IdoSell i Packeta ogłaszają integrację
GLS Poland planuje inwestycje w infrastrukturę
Węgierska linia lotnicza szuka pracowników
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA