Przejdź do artykułu
2021-10-12 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Magazyn centralny PepsiCo z prestiżowym certyfikatem

Magazyn centralny firmy PepsiCo w Mszczonowie uzyskał certyfikat BREEAM przyznawany przez brytyjską organizację BRE. Dotychczas tylko 4 magazyny w Polsce uzyskały certyfikat na poziomie EXCELLENT. Certyfikat jest potwierdzeniem zaangażowania firmy PepsiCo w dążeniu do zrównoważonych rozwiązań w całym łańcuchu dostaw.

Magazyn w Mszczonowie, którego najemcą jest PepsiCo, został oceniony na poziomie 74,3% w kategorii Asset Performance oraz 73,2% w kategorii Management Performance, co pozwoliło na przyznanie oceny Excellent w obydwu obszarach.

W projekcie magazynu wykorzystane zostały panele z rdzeniem PIR, które pozwalają na redukcję zużycia energii w związku z doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Wprowadziliśmy także energooszczędne wózki widłowe napędzane litowo-jonowymi akumulatorami. – powiedziała Magdalena Dzikowska, kierowniczka projektu, odpowiedzialna za uruchomienie magazynu w Mszczonowie. – Na dachu zainstalowane są panele solarne do podgrzewania wody bytowej, której zużycie jest znacznie mniejsze dzięki zastosowaniu kranów z czujnikami ruchu. Wszystkie odpady na terenie magazynu uważnie segregujemy, papier wykorzystywany do druku oraz papier toaletowy pochodzą w 100% z recyklingu, a stosowane środki czyszczące posiadają certyfikat Ecolabel – dodała Magdalena Dzikowska.

PepsiCo od lat realizuje cele środowiskowe i stale wprowadza innowacyjne, ekologiczne technologie we wszystkich obiektach operacyjnych. Dzięki wdrożeniu takich rozwiązań pro-środowiskowych w magazynie centralnym w Mszczonowie obiekt uzyskał certyfikat BREEAM, potwierdzający efektywność budynku w kilkunastu kategoriach.

W trakcie budowy magazynu centralnego w Mszczonowie wyznaczyliśmy sobie bardzo wysokie cele redukcji zużycia energii, które nieustannie wypełniamy i rozwijamy wraz z funkcjonowaniem magazynu. W codziennej pracy stale poszukujemy rozwiązań zrównoważonego rozwoju i wdrażamy zielone inicjatywy. Jesteśmy światowym liderem produkcji napojów i przekąsek i wiemy, że ciąży na nas odpowiedzialność wyznaczania dobrych praktyk i standardów w branży spożywczej – powiedział Marcin Chmielewski, kierownik ds. logistyki w PepsiCo.

System certyfikacji wielokryterialnej BREEAM In-Use (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie systemów oceny budynków pod kątem zrównoważonego rozwoju. Opiera się na standardach europejskich z możliwością ich dostosowania do standardów lokalnych. Certyfikat przyznawany jest przez organizację BRE (Building Research Establishment) na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez licencjonowanego asesora, który ocenia wiele zagadnień charakteryzujących budynek, m.in. jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczną czy gospodarkę wodną i zarządzanie odpadami. Certyfikat przyznawany jest dla dwóch oddzielnych części – Asset Performance (ocena budynku, czyli konstrukcji, osprzętu, zainstalowanych urządzeń i systemów) oraz Management Performance (ocena zarządzania budynkiem). Każda z nich otrzymuje osobną ocenę na podstawie odpowiedzi kwestionariusza popartych odpowiednimi danymi bądź konkretnymi rozwiązaniami. Uzyskane wyniki odzwierciedlają, w jaki sposób audytowany budynek spełnia wymagania środowiskowe stawiane przez BREEAM, a suma uzyskanych punktów jest przeliczana na wynik certyfikacji podawany w procentach.

PepsiCo wraz z operatorem logistycznym ID Logistics, który odpowiada za zarządzanie operacjami magazynowymi, prowadzi szeroką agendę dotyczącą zrównoważonego rozwoju, optymalizując swoją działalność tak, aby zmniejszać ślad węglowy. Magazyn centralny firmy położony na terenie parku Elite Mszczonów Logistics Park jest największym magazynem w sieci dystrybucji PepsiCo. W magazynie zatrudnionych jest obecnie 215 osób, a w samym 2021 roku obiekt opuściło ponad 786 tys. palet, co odpowiada ponad 33,6 mln jednostek sprzedażowych. Aktualne wypełnienie magazynu wynosi ok. 94%.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Sportisimo wybiera systemy firmy Consafe Logistics
Wyzwania wiążące się z rozwojem kanału e-Commerce
MLP Group podpisało umowę z kolejnym klientem
IdoSell i Packeta ogłaszają integrację
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Wózki Clark zapewniły „zieloną logistykę” dla magazynu
LPP po raz kolejny zaufało Panattoni
Castorama przedłuża umowę z operatorem logistycznym
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA