Przejdź do artykułu
2021-10-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Auto Partner dołącza do MLP Poznań West

Europejski dystrybutor i importer części zamiennych do samochodów osobowych dołączy do najemców MLP Poznań West i otrzyma halę o zwiększonej wysokości wynoszącej 11,5 m. Przygotowywany obiekt, którego przekazanie planowane jest na trzeci kwartał 2022 r., będzie spełniał wymagania certyfikacji BREEAM.

Spółka Auto Partner S.A. podpisała kolejną umowę z MLP Group S.A. Nowa umowa została zawarta na okres 15 lat z opcją przedłużenia o kolejne 10 lat. Deweloper wybuduje dla dystrybutora ok. 14 500 m2, z tego na cele magazynowe przeznaczonych będzie ok. 13 600 m2, a kolejne 880 m2 stanowić będzie budynek biurowo-socjalny.

Obiekt powstanie zgodnie z trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych. Deweloper wybuduje halę o wysokości zwiększonej do 11,5 m w świetle. W efekcie wzrosną możliwości składowania. Dodatkowo cała inwestycja zostanie zaprojektowana w układzie cross dockowym, a w części biurowej zostaną zastosowane przeszklenia, które zwiększą dostęp światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. Hala zostanie wyposażona w oświetlenie LED-owe - posiadające czujniki ruchu, które samo kompensuje natężenie światła dziennego.

Nadrzędnym celem dewelopera jest aktywne dążenie do zmniejszenia emisyjności CO2 do atmosfery. Spółka właśnie zakontraktowała dostawy 100% energii ze źródeł odnawialnych na lata 2023-24. Montaż elektrowni fotowoltaicznych w parkach logistycznych MLP Group sprawia, że deweloper poza przejściem w pełni na „zieloną energię” od PGE, będzie ją sam dostarczał do sieci. W efekcie spółka zwiększy skalę redukcji śladu węglowego.

Przekazanie gotowego obiektu najemcy zaplanowane jest na początek 3. kwartału 2022 r.

Auto Partner S.A. współpracuje z MLP Group od 2016 roku i będzie operował z dwóch parków Grupy: MLP Pruszków I oraz MLP Poznań West. Otrzyma łącznie prawie 28 tys. m2 przestrzeni magazynowej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera


Zobacz także

Internetowa walka ze stereotypami o zawodzie kierowcy
ITM Baza Poznańska z nowym magazynem w Zagłębiu
Tektura zyskuje na popularności w logistyce
Prologis doceniony za przejrzystość procesu rekrutacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Wózki Clark zapewniły „zieloną logistykę” dla magazynu
LPP po raz kolejny zaufało Panattoni
Castorama przedłuża umowę z operatorem logistycznym
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA