2020-08-06 | Głos z rynku

Truckers Life rusza z projektem ratującym życie

Fundacja Truckers Life ruszyła z projektem HeroTrucker. To cykl bezpłatnych szkoleń dla kierowców zawodowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Można dopisać się do listy uczestników.

HeroTrucker to wieloletni program, którego celem jest poprawa zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. W 2020 roku będzie to cykl bezpłatnych szkoleń z pierwszej pomocy, które odbędą się we wrześniu w 3 różnych lokalizacjach. Planowane jest przeprowadzenie 6 szkoleń, łącznie dla 72 kierowców.

Co roku na drogach Europy ginie ponad 25 000 osób, a niemalże 135 000 zostaje poważnie rannych. Czas dotarcia służb ratunkowych warunkowany jest przez wiele czynników. „Kierowcy zawodowi to duża grupa społeczna, szacuje się, że w Polsce jest ich około pół miliona. To właśnie oni często są pierwszymi świadkami zdarzeń drogowych. Tym samym to właśnie oni są pierwszymi ratownikami dla poszkodowanych” – wyjaśnia Natalia Janiszewska z Fundacji Truckers Life.

4 minuty to czas, jakim dysponujemy, aby uratować poszkodowanemu życie i zdrowie w przypadku zatrzymania krążenia. Z każdą kolejną minutą szanse te spadają o kilkanaście procent. Utrata krwi na poziomie 25% prowadzi do wstrząsu. To stan bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia. 70% kierowców przyznaje, że było świadkiem wypadku drogowego, 45% twierdzi, że wie, co powinna w takiej sytuacji zrobić, ale tylko 16 % podjęłoby się działania. „Dlatego powstał program HeroTrucker – by edukować, uświadamiać i motywować do działania” – dodaje Natalia Janiszewska.

Szkolenia zostaną przeprowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską – praktyków i specjalistów medycyny ratunkowej ze Stowarzyszenia Gotowi Do Ratowania. Zakres merytoryczny obejmuje takie zagadnienia jak:

„Program szkolenia kierowców zawodowych skonstruowaliśmy stricte pod specyfikę ich pracy oraz potencjalne działania pierwszo pomocowe w środowisku, w którym pracują i w którym na co dzień funkcjonują. Dzięki takiemu podejściu mamy gwarancję, że w czasie zdarzenia drogowego, kierowca będzie w stanie działać w odpowiednich schematach – będzie wiedział, jak się zachować oraz jak ratować ludzkie życie i zdrowie” – wyjaśnia Grzegorz Zmuda ze Stowarzyszenia Gotowi Do Ratowania.

Szkolenia odbędą się w 3 lokalizacjach i 6 terminach: 5 - 6 Września – MOP Żarska Wieś; 12-13 Września – Port Kopytkowo; 26 - 27 Września – Tirest, Mińsk Mazowiecki.

Więcej informacji, zapisy: https://herotrucker.eu/kalendarz-szkolen/

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Program został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.


Zobacz także

FREJA Polska kupuje kolejne ciągniki siodłowe
Dostawa do punktów staje coraz bardziej popularna
FM Logistic rusza z kolejnym etapem obsługi logistycznej dla Polpharmy
MaaS rozwija się na masową skalę
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA