Przejdź do artykułu
2020-09-10 | W Obiektywie

Szkolenia z pierwszej pomocy dla kierowców właśnie ruszyły

Rozpoczął się projekt HeroTrucker – w miniony weekend w Żarskiej Wsi k. Zgorzelca odbyły się szkolenia z pierwszej pomocy dla kierowców zawodowych.
Fundacja Truckers Life ruszyła z projektem HeroTrucker. To cykl bezpłatnych szkoleń dla kierowców zawodowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. W miniony weekend przeszkolona została pierwsza grupa kursantów.
 
„Podejmując się realizacji projektu HeroTrucker zdawaliśmy sobie sprawę, że poziom wiedzy kierowców zawodowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy pozostawia wiele do życzenia. Ale dopiero bezpośrednie spotkanie i rozmowy z nimi uświadomiły nam ile pracy trzeba wykonać, aby zmienić tę sytuację. W 2020 roku HeroTrucker to 6 szkoleń. Już teraz wiemy, że to kropla w morzu potrzeb” – wyjaśnia Natalia Janiszewska, rzecznik prasowy Fundacji Truckers Life.
 
Organizatorem szkoleń jest Fundacja Truckers Life, ale ich program merytoryczny został przygotowany we współpracy ze stowarzyszeniem Gotowi do Ratowania i obejmuje takie zagadnienia jak: pierwsza pomoc w wypadkach drogowych, ocena miejsca zdarzenia, bezpieczeństwa własnego, świadków zdarzenia i stanu poszkodowanego, resuscytacja krążeniowo-oddechowa z automatyczna defibrylacją a także pierwsza pomoc w urazach, krwotokach, stanach nagłych. „Uczestnicy szkoleń zmierzyli się z nie lada wyzwaniami. Zarówno część teoretyczna jak i praktyczna przygotowały kursantów do tego co miało nadejść później - pozorowanych zdarzeń i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Walczyli z własnym stresem, gigantycznymi emocjami i musieli odnaleźć się w niełatwych, wręcz skomplikowanych sytuacjach - tak właśnie wygląda wypadek, a my postanowiliśmy odzwierciedlić te okoliczności w możliwe najbardziej realny sposób” - wyjaśnia Grzegorz Zmuda, ratownik medyczny i szkoleniowiec.
 
 
„Gdyby uczestnicy minionych szkoleń znaleźli się w sytuacji, w której mieliby ratować życie lub zdrowie osób poszkodowanych to jestem głęboko przekonany, że zareagowaliby szybko, prawidłowo i skutecznie” - dodaje.

Reakcje i opinie kierowców są w tym zakresie dosyć jednoznaczne - takich szkoleń powinno być zdecydowanie więcej. „Byłem na szkoleniu organizowanym przez Truckers Life. To ekstremalnie duża dawka wiedzy, praktyki i pozytywnych emocji. Dzięki sposobowi w jakim zostały one podane - konkretnie i ze szczególnym uwzględnieniem aspektów praktycznych, moja rodzina i ja będziemy czuć się bezpieczniej. Zarówno na drodze jak i poza nią. Polecam wszystkim, którzy chcą poczuć się jak HEROtrucker!” - opowiada Michał Wyrzyk, kierowca zawodowy i uczestnik programu.
 
Kolejne szkolenia odbędą się w dniach 12 i 13.09 (Port Kopytkowo) oraz 26 i 27.09 (Tirest, Mińsk Mazowiecki).

Więcej informacji o programie: https://herotrucker.eu.

Program został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów