2020-08-05 | Głos z rynku

Flota FREJA Polska rośnie w siłę

Pierwsze 10 z 50 ciągników zamówionych w ramach kontraktu zawartego ze Scania Polska dołączyło właśnie do polskiej floty FREJA. Pozostałe pojazdy zostaną dostarczone do końca 2021 r.

Flotę FREJA na początek zasiliło 5 ciągników Scania R450 4x2 nowej generacji oraz 5 ciągników trzyosiowych R500 6x2, które będą wykorzystywane do realizacji transportów na terenie Skandynawii zestawami ciężarowymi o DMC do 70 ton.

Z myślą o swoich klientach, FREJA Transport & Logistics wybrało pełen kontrakt serwisowy na okres 72 miesięcy, możliwość zarządzania flotą w ramach pakietu Scania Fleet Management oraz „Ecolution by Scania” z usługą szkoleń i coachingu kierowców z obsługi systemów oraz podniesienia bezpieczeństwa i ekonomiki jazdy. Bezpieczna, niezawodna flota to podstawa działalności w transporcie i logistyce. Dzięki bogatej infrastrukturze serwisów Scania, FREJA może zorganizować naprawę o każdej porze dnia. Daje to gwarancję niezawodności pojazdów i zapewnia ciągłość dostaw.

Dbałość o środowisko to ważny aspekt działalności FREJA. Jak podkreśla Paweł Ślizowski, kierownik działu transportu „Zdecydowaliśmy się na tę współpracę, ponieważ zależy nam na redukcji emisji CO2 z realizowanych zadań transportowych, a także na niższym spalaniu. Ważna jest też możliwość tankowania w Szwecji paliwa HVO”.

Warto też podkreślić, że wszystkie pojazdy zostały przystosowane z myślą o komforcie pracy i odpoczynku kierowców. Kabiny wyposażono w automatyczną skrzynię biegów Opticruise z aktywnym tempomatem i retarderem o dużej mocy (4100 Nm), fotel premium oraz automatyczną klimatyzację. Ze względu na obszar wykorzystywania ciągników do pracy (głównie północna Europa), w kabinach zastosowano dodatkową izolację cieplną i ogrzewanie niezależne od pracy silnika.

FREJA to największa prywatna firma logistyczna w Skandynawii. Jej główna siedziba zlokalizowana jest w Danii, w miejscowości Skive. Firma posiada także liczne oddziały w Finlandii, Norwegii, Szwecji, Chinach i Polsce. W naszym kraju, oprócz centrum logistycznego w Szczecinie, FREJA posiada swoje biura w Łodzi, Błoniu, Gdyni i Tczewie.

„Dzisiaj nasza flota liczy 70 ciągników, a do końca roku ich liczba wzrośnie do 100. Inwestujemy też w usługi magazynowe. Właśnie zakończyliśmy budowę nowoczesnego centrum logistycznego o powierzchni 8 hektarów w szczecińskiej Płoni. Nowy obiekt pełnić będzie dwie zasadnicze funkcje: terminala transportowego z 250 miejscami postojowymi dla naczep i miejscem odpoczynku kierowców, a także ponad 10 tysiącami m kw powierzchni przeznaczonej na usługi logistyki magazynowej” – dodaje Paweł Ślizowski. Strategiczna lokalizacja Polski na trasie szlaków wszystkich rodzajów transportu, a także łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Europie i na świecie, sprawiają, że to idealne miejsce do ulokowania biznesu z branży TSL.
 

Zobacz także

Dostawa do punktów staje coraz bardziej popularna
FM Logistic rusza z kolejnym etapem obsługi logistycznej dla Polpharmy
MaaS rozwija się na masową skalę
Przewozy lotnicze wracają do normalności
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA