Przejdź do artykułu
2022-12-13 | W magazynie

Jak działa system WMS?

WMS czyli system informatyczny do zarządzania magazynem (Warehouse Management System) poprawia jakość i efektywność pracy magazynowej oraz zapewnia lepsze zarządzanie zasobami.

logowanie

System WMS może przynieść wiele korzyści firmom, które chcą zwiększyć swoją produktywność i optymalizować operacje magazynowe. Korzystanie z systemu WMS w magazynie może okazać się kluczowym elementem do osiągnięcia wszelkich celów operacyjnych. Od poprawy efektywności i skrócenia czasu realizacji dostaw po optymalizację procesów.

System WMS – zastosowanie

System zarządzania gospodarką magazynową umożliwia sprawne zarządzanie m.in.:

 • magazynami e-commerce
 • magazynami logistycznymi
 • magazynami produkcyjnymi
 • rozbudowanymi zapleczami magazynowymi

 

Dlaczego warto wdrożyć WMS

 1. Poprawa wydajności i optymalizacja procesów operacyjnych. Systemy magazynowe poprawiają proces zarządzania zasobami i umożliwiają lepsze planowanie przepływu towarów, co skutkuje mniejszymi opóźnieniami i bardziej efektywnym wykorzystaniem czasu pracowników magazynu.
 2. Szybsza realizacja zamówień. Systemy do zarządzania magazynem umożliwiają automatyzację procesu składania zamówień i ich realizacji, dzięki czemu można dotrzymywać terminów dostaw oraz zwiększa się dokładność dostawy produktu do klientów końcowych.
 3. Oszczędność czasu i pieniędzy. Systemy WMS zmniejszają ilość błędów, które mogą wystąpić podczas składania zamówień, co oznacza mniejsze koszty dodatkowych operacji i poprawę wydajności pracy magazynu.
 4. Ulepszona organizacja magazynu. Rozwiązania WMS pozwalają na lepsze planowanie pracy w magazynie oraz optymalizację rozmieszczenia towaru - dzięki temu można skrócić czas potrzebny do realizacji zamówienia i zwiększyć efektywność procesu dystrybucji.
 5. Przejrzystość i dostęp do informacji. Systemy WMS umożliwiają łatwy dostęp do informacji dotyczących stanu magazynu i produktów.
 6. System WMS integruje się z nadrzędnymi systemami ERP, platformami e-commerce/B2B oraz systemami kurierskimi, co umożliwia prawidłowy przepływ informacji w całym przedsiębiorstwie.
 7. Generowanie statystyk i raportów. System WMS prezentuje dane w formie dashboardu, prezentującego w formie graficznej dane systemowe (stany, zatowarowanie, raport pracy etc.), dzięki czemu w łatwy sposób można analizować pracę magazynu.
 8. Dokumentacja i paperless. Dzięki funkcjom WMS, takim jak automatyzacja procesów dokumentacyjnych i wyeliminowanie papierowego obiegu dokumentów, możliwe jest szybsze realizowanie zamówień i krótszy czas oczekiwania na dostawy.
dashboard

Wszystkie te zalety wyraźnie wskazują, że stosowanie systemu WMS w magazynie jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla firmy, jak i dla jej klientów. System ten pozwala skutecznie przeprowadzać operacje logistyczne, obniżać koszty i usprawniać procesy biznesowe. Korzystanie z niego to prawdziwa inwestycja w przyszłość – daje więcej czasu na skupienie się na budowaniu trwałego sukcesu firmy.

Jaki system WMS wybrać?

Jednym z najszybciej rozwijanych systemów WMS w kraju, jest system WMS Rewista. To nowoczesny zintegrowany system globalnego zarządzania procesami logistyki magazynowej przedsiębiorstwa. Unikatowe rozwiązanie pozwala na dostosowanie opcji systemu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Rewista odpowiada za kompleksowe zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. System prowadzi ponadto ewidencje czasu operacji i rzeczywistego stanu magazynowanych towarów. Zaawansowany poziom technologiczny pozwala na kooperację z dowolnym systemem zewnętrznym. 

Atuty systemu WMS Rewista

WMS Rewista został przygotowany do bieżącej obsługi zadań magazynowych związanych z przyjęciem i wydaniem towarów, a ponadto obsługi procesów pośredniczących takich jak przesunięcie, inwentaryzacja. W skład systemu wchodzi aplikacja PC na urządzenia stacjonarne oraz aplikacja mobilna na urządzenia mobilne.

Architektura systemu

WMS Rewista to przede wszystkim:

 • Dedykowana postać systemu
 • Rozbudowana funkcjonalność
 • Uporządkowanie zasobów
 • Pełny monitoring łańcucha logistycznego
 • Integracja z systemami ERP oraz platformami e-commerce/B2B
 • Przejrzysty i intuicyjny interfejs
 • Informacje w czasie rzeczywistym
 • Rozbudowane raporty i statystyki
 • Ewidencja czasu operacji
 • Tworzenie rzeczywistej mapy magazynu
 • Zarządzanie automatyką magazynową
 • Integracja z systemami kurierskimi

System WMS Rewista jest w pełni oparty o system ANDROID co odpowiada obecnym trendom dostępnego na rynku najnowszego sprzętu AutoID.

Dlaczego Android?

 • Koniec wsparcia dla systemów mobilnych przez Microsoft
 • Zmiany w portfolio urządzeń czołowych producentów – odejście od sprzętów opartych o rozwiązania Windows
 • Wymagania biznesu

Więcej na www.rewista.pl


Zobacz także

Wózki widłowe EKS 412s w wynajmie długoterminowym
Logistyka nie otrząsnęła się dobrze po pandemii, a już wpadła w rzeczywistość wojenną
Cyfrowe rozwiązania TIVE do kontroli przesyłek na każdym etapie transportu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL otwiera zeroemisyjny obiekt w Teresinie
Rossmann wdraża PSIwms na Węgrzech
Konferencja FutureWARE już 21 maja w Katowicach!
DPD Polska otwiera Oddział WA4 w City Point Targówek

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów