Przejdź do artykułu
2022-11-24 | W magazynie

100 wózków Jungheinrich w magazynie ID Logistics

Oczekiwania Klienta:

 • elastyczna praca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;
 • wysoki poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji magazynowych;
 • wydajność i ergonomia pracy;
 • sprawna dostawa dużej liczby urządzeń w krótkim czasie.

Produkty Jungheinrich:

 • wynajem długoterminowy 100 sztuk wózków do kompletacji pionowej EKS 412s z technologią li-ion;
 • prowadzenie indukcyjne;
 • 345 koszy kompletacyjnych;
 • system zarządzania flotą wózków widłowych ISM Online,
 • system Floor- Spot.

Osiągnięte cele:

 • intensywna praca wózków widłowych 24/7, stała gotowość urządzeń do pracy;
 • wydajna kompletacja na wysokości ponad 11 metrów;
 • efektywne zarządzanie flotą wózków w magazynie;
 • zastosowanie rozwiązań zapewniających ergonomiczną i bezpieczną pracę.

ID Logistics jest międzynarodową firmą specjalizującą się w obsłudze logistycznej sektora e‑commerce, retail oraz FMCG. Posiada 350 lokalizacji na całym świecie. Wyposażając magazyny stawia na nowoczesne rozwiązania, gwarantujące bezpieczeństwo i ergonomię pracy oraz wysoką wydajność.

Nie inaczej jest w Wierzbicach koło Wrocławia, gdzie firma obsługuje jednego z liderów branży e‑commerce. Na powierzchni 80 000 m2 pracuje 950 pracowników. Podczas codziennych zadań magazynowych operatorów wspiera 100 nowoczesnych wózków widłowych EKS 412s z floty wynajmu długoterminowego Jungheinrich.

Urządzenia dostarczano i uruchamiano podczas trwającej budowy magazynu, w trakcie prac wielu innych ekip w hali. Takie zadanie wymagało od Jungheinrich wyjątkowej koordynacji. Istotna była doskonała współpraca między dostawcą a inwestorem. Wyzwanie stanowił także krótki czas dostaw, którego oczekiwał inwestor.

Kompletacja na wysokości ponad 11 metrów

296A1028o

Urządzenia EKS 412s to zaawansowane technologicznie wózki do kompletacji pionowej. W magazynie w Wierzbicach pracują w wąskich i szerokich korytarzach roboczych, umożliwiając kompletację towarów na wysokości do 11,5 m. Poruszają się za pomocą nitki indukcyjnej. Na życzenie ID Logistics prowadzenie indukcyjne zostało zastosowane nie tylko w wąskich, ale także w szerokich alejkach, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania operacji magazynowych. Łączna długość nitki indukcyjnej w obiekcie wynosi 12 km. Bezpieczeństwo pracy podnosi także zastosowanie elektrycznych blokad barierek w kabinie operatora, co jest istotne podczas pracy na wysokości, a także systemu Floor-Spot. Dzięki temu ostatniemu na posadzce, przed oraz za jadącym wózkiem, wyświetlany jest punkt świetlny. Tym samym inni operatorzy wózków widłowych oraz piesi w magazynie dostają informację o zbliżającym się pojeździe. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa zwłaszcza podczas wyjeżdżania urządzeń z korytarzy roboczych.

Li-ion made by Jungheinrich

Działalność operacyjna w obiekcie prowadzona jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Konieczność posiadania maszyn stale gotowych do pracy sprawiła, że wybór technologii litowo-jonowej do zasilania wózków był oczywisty. Wózki li-ion z komfortowym gniazdem ładowania, w połączeniu z mocnymi prostownikami 300 Ah umożliwiają szybkie i wygodne doładowywanie urządzeń w trakcie nawet krótkich przerw w pracy, gwarantując tym samym praktycznie pełną dyspozycyjność urządzeń. Zastosowanie technologii litowo-jonowej przekłada się także na wyższą wydajność i efektywniejsze zarządzenie energią.

Wszystkie wózki widłowe Jungheinrich pracujące w obiekcie zostały wyposażone w system zarządzania flotą ISM Online. Monitoruje on pracę urządzeń oraz dostarcza dane niezbędne do optymalnego wykorzystania pojazdów w magazynie, ułatwiając tym samym podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

Specjalnym rozwiązaniem stworzonym do magazynu w Wierzbicach są kosze kompletacyjne, w które wyposażano wózki EKS 412s. Po podłączeniu podnoszą się one razem z kabiną operatora, ułatwiając kompletację na wysokości. Na poziomie „zero” mogą być łączone i służyć operatorowi do kompletacji ręcznej z niższych poziomów regałów lub zostać podpięte do ciągnika, tworząc zestaw holowniczy.

Wynajem zamiast zakupu

100 sztuk urządzeń EKS 412s pracujących w magazynie w Wierzbicach pochodzi z floty wynajmu długoterminowego Jungheinrich. Skala projektu dowodzi, że taka forma współpracy na dobre przyjęła się także w intralogistyce. Elastyczne okresy wynajmu, nowoczesna, zaawansowana technologicznie flota wózków widłowych, pełne wsparcie serwisowe to tylko niektóre korzyści dla ID Logistics.

– Projekt dostarczenia 100 wózków widłowych był dla nas olbrzymim wyzwaniem. Powiem szczerze, że firma Jungheinrich poradziła sobie z tym przedsięwzięciem znakomicie – mówi Sylwia Dunn, Business Development Director w ID Logistics Polska S.A.


Zobacz także

UTA Edenred - zaufany i doświadczony partner
Eko-rozwój w Grupie Utz to strategia na lata
TERMOCENT tnie koszty, zapobiega awariom i pożarom
Wywiad z Magdaleną Klubą, Menadżerem ds. Konsultingu i Analiz z firmy BPSC
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów