Przejdź do artykułu
2021-02-17 | Z ładunkiem w drodze

Goodyear Ventures inwestuje w pojazdy autonomiczne

Goodyear Ventures, fundusz inwestycyjny amerykańskiego producenta opon, dodał Starship Technologies do swojego portfela inwestycyjnego. Tym samym Goodyear Ventures dołącza do wielu inwestorów, którzy pomogli zebrać 17 mln dolarów dla autonomicznej firmy kurierskiej.
Goodyear Ventures inwestuje w pojazdy autonomiczne (Żródło: Starship)
Założone w 2014 roku przedsiębiorstwo Starship Technologies buduje i obsługuje sieć samojezdnych robotów, które przewożą i dostarczają paczki, artykuły spożywcze i żywność bezpośrednio do klientów. Napędzane elektrycznie, autonomiczne roboty firmy realizują tysiące dostaw dziennie i przejechały już miliony kilometrów w kilku miastach na całym świecie, oferując wygodną, bezdotykową usługę dostawczą.

-Goodyear Ventures z radością łączy siły z firmą Starship, która rewolucjonizuje branżę autonomicznych dostaw – powiedział Abhijit Ganguly, starszy menedżer w Goodyear Ventures. -Dotychczasowe osiągnięcia Goodyeara w dziedzinie usług w połączeniu z niestandardowymi rozwiązaniami dla firm z branży pojazdów autonomicznych tworzą solidną platformę, która wesprze Starship na rynku- dodał

Podejście inwestycyjne Goodyear Ventures koncentruje się na kilku aspektach kształtujących mobilność, w tym na elektrycznych i autonomicznych technologiach. Fundusz wspiera osiągnięcia Goodyeara w dziedzinie innowacji poprzez partnerstwo i inwestowanie w startupy na etapie wzrostu, które mają wspólną wizję zrównoważonej, bezpiecznej i nowej mobilności, ułatwiającej codzienne kontakty.


Zobacz także

Serwis intermodalny z Europy- otwarta drogę na Bliski Wschód
DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku
UPS dostarczył 300 tys. szczepionek na COVID-19
GEFCO z transportem ładunków ponadgabarytowych z Chin do Rosji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA