Przejdź do artykułu
2021-02-11 | Z ładunkiem w drodze

Nowe połączenie Ro-Ro: Hiszpania - Turcja

Firma Ekol Logistics uruchomiła 6 lutego br. nowe połączenie intermodalne między Turcją, a Hiszpanią. Operatorem statków Ro-Ro wykorzystywanych przy realizacji tego połączenia jest DFDS. W Turcji firma korzysta z portu Alsancak w Izmirze, a w Hiszpanii z portu w Tarragonie.
Nowe połączenie Ro-Ro: Hiszpania - Turcja (Żródło: Ekol )
 -Uruchamiamy ten serwis  dla klientów z branży tekstylnej. Ta usługa oznacza dla nich korzyści wynikające z szybkości realizacji tego połączenia i jego wysokiej jakości. Jednocześnie jesteśmy spójni z niezwykle istotnym dla nas aspektem - rozwijamy transport  intermodalny, który jest  przyjazny  dla środowiska– powiedział  Ahmet Musul, Prezes  Ekol.

To rozwiązanie intermodalne pozwala klientom firmy  Ekol zaoszczędzić 610.000 litrów oleju napędowego i obniża emisję CO2 o 900.000 kg miesięcznie.

Warto dodać, że jest to naprawdę szybkie połączenie  – transport między Hiszpanią, a Turcją trwa zaledwie 60 godzin. Początkowo statek Ro-Ro będzie kursował raz w tygodniu w każdą stronę.

-Ten nowy serwis w optymalny sposób połączy Maroko, Hiszpanię i Portugalię z Turcją oraz Bliskim Wschodem. Dodatkowo nowe połączenia z krajami bałtyckimi, Rosją i Portugalią, które właśnie wdrożyliśmy, uzupełniają usługi Ekol i umożliwiają oferowanie naszym klientom ekonomicznych  i szybkich  połączeń. Na przykład, jeśli odbierzemy przesyłki w Portugalii we wtorek wieczorem, możemy je dostarczyć w Turcji w poniedziałek, a więc w czasie zaledwie 144 godzin – stwierdził Alfio Centocinque, General Manager, Ekol Group Freight. 

Ponadto firma Ekol uruchamia również nowe połączenie do Maroka. Oznacza to, że Maroko zyska nowe połączenia z Europą, Turcją i Bliskim Wschodem. Realizując to połączenie Ekol w Hiszpanii pełni funkcje  Hubu dla przesyłek  z/do Europy, a Ekol w Turcji dla wysyłek z/na Bliski Wschód. 

-Wykorzystując codzienne połączenia pomiędzy Hiszpanią, a Marokiem także Ekol Polska  może oferować  swoim  klientom konkurencyjny  transit time oraz korzystną ceną na transport między Polską, a Maroko- dodał Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager Ekol Polska.

Uruchomienie nowego połączenia Ro-Ro między Hiszpanią a Turcją, wdrożenie nowych połączeń do/z  Maroko, Portugalią  jest częścią planu rozwoju usług Ekol.


Zobacz także

DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku
UPS dostarczył 300 tys. szczepionek na COVID-19
GEFCO z transportem ładunków ponadgabarytowych z Chin do Rosji
FedEx dostarczy w USA pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA