Przejdź do artykułu
2022-05-05 | Wymiana doświadczeń

Tork wspiera działania na rzecz bezpieczeństwa pacjentów

Tork® jest członkiem grupy zrzeszającej prywatne organizacje działające na rzecz bezpieczeństwa pacjentów (POPs). Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, marka dzieli się wiedzą i branżowym doświadczeniem chcąc pomóc organizacjom opieki zdrowotnej i pracownikom w zjednoczeniu się w działaniach na rzecz bezpieczeństwa pacjentów.

Światowy Dzień Higieny rak jest obchodzony 5 maja. W tym roku skupiono się przede wszystkim na piątym punkcie Wielomodalnej Strategii WHO – tworzeniu atmosfery instytucjonalnej sprzyjającej bezpieczeństwu, gdzie priorytetem jest ścisłe przestrzeganie higieny rąk i poprawa bezpieczeństwa pacjentów i personelu na poziomie instytucjonalnym oraz indywidualnym. Dzieląc się innowacyjnymi rozwiązaniami i najlepszymi praktykami, Tork, marka firmy Essity, namawia wszystkich pracowników ochrony zdrowia do połączenia sił w dbaniu o czystość i higienę rąk.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dobrze wyedukowany i zmotywowany personel medyczny. Dzięki temu możliwe jest również ograniczenie zakażeń związanych z opieką zdrowotną (HAI). Badania pokazują, że odpowiednia higiena rąk pozwala zapobiec do 50% infekcji nabytych podczas pobytu w szpitalu. Z kolei 8 na 10 pracowników ochrony zdrowia chciałoby poprawić u siebie przestrzeganie zasad higieny rąk.

Aby wesprzeć pracowników ochrony zdrowia i zapewnić bezpieczniejsze środowisko opieki zdrowotnej, Tork we współpracy z naukowcami behawioralnymi i światowymi ekspertami w dziedzinie higieny rąk, opracował szkolenie Tork „Czyste ręce", w którym zaprasza użytkowników do wirtualnego świata, gdzie mogą - dzięki różnym scenariuszom – przećwiczyć każdy z ”5 momentów higieny dłoni” zalecanych przez WHO. Od końca 2019 roku ze szkolenia skorzystano 15 000 razy, co pozwoliło znacząco wesprzeć pracowników ochrony zdrowia w osiąganiu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Tork Clean Hands

Odpowiednia higiena rąk skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji i wpływa na ograniczenie zakażeń krzyżowych. W ofercie Tork znajduje się cała gama produktów do pielęgnacji skóry w wymagającym, szybko zmieniającym się otoczeniu placówek ochrony zdrowia – wśród nich Tork alkoholowy preparat w płynie do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk. Ponadto, Tork stworzył oparte na badaniach i dowodach naukowych przewodniki dotyczące optymalnego rozmieszczenia dozowników. Na podstawie czterech najczęściej spotykanych typów przestrzeni w placówkach ochrony zdrowia, podpowiadają one jak odpowiednio rozmieścić dozowniki, aby wesprzeć przestrzeganie zasad higieny dłoni w myśl 5 momentów wg WHO.

Właściwa higiena rąk ratuje życie, a przestrzeganie odpowiednich standardów jest zbiorową odpowiedzialnością wszystkich pracowników ochrony zdrowia na całym świecie. Higiena rąk jest istotnym czynnikiem wspierającym kulturę bezpieczeństwa instytucjonalnego w Twojej placówce opieki zdrowotnej – mówi Thomas Bergin, Dyrektor Marketingu ds. Opieki Zdrowotnej, Essity. – Istotą marki jest oferowanie produktów i usług, które pomagają stworzyć atmosferę instytucjonalną sprzyjającą bezpieczeństwu. Nieustannie pracujemy, aby być kompetentnym i niezawodnym partnerem dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia.

Dowiedz się więcej o Światowym Dniu Higieny Rąk i rozwiązaniach Tork w zakresie opieki zdrowotnej tutaj.

[1]World Health Organization, https://www.who.int/campaigns/world-hand-hygiene-day/2021/key-facts-and-figures
[2]Badanie przeprowadzone w okresie od 23 listopada do 7 grudnia 2018 r. wśród 1017 pracowników ochrony zdrowia w pięciu krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech i Polsce. Badanie zostało przeprowadzone przez United Minds w imieniu Tork i we współpracy z CINT


Zobacz także

GXO i Grupa Żywiec podpisują deklarację bezpieczeństwa
Już dziś zapisz się na Green Way in Logistics!
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Ekologiczne plany Grupy Raben w jednym miejscu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów