Przejdź do artykułu
2022-05-02 | Głos z rynku

GXO i Grupa Żywiec osiągnęły 1000 dni bez wypadku

Z okazji Światowego Dnia BHP obchodzonego 28 kwietnia przedstawiciele operatora logistycznego GXO oraz producenta piwa Grupy Żywiec spotkali, aby podziękować i pochwalić pracowników za osiągnięcie ponad 1 000 dni, czyli ponad dwóch i pół roku bez wypadku. Obie firmy podpisały wspólną deklarację bezpieczeństwa w ramach programu "Droga do zera wypadków".

Przestrzeganie zasad BHP w branży logistycznej przekłada się na bezpieczeństwo pracowników, sprawne funkcjonowanie centrów oraz większą efektywność dla obsługiwanych klientów – powiedział Jacek Mysiński, Dyrektor Logistyki Produkcyjnej GXO. – Obok kampanii komunikacyjnych niezwykle ważne są konkretne projekty i działania, za które szczególnie dziękujemy naszym zespołom w Elblągu. Dzięki ich czujności oraz dużemu zaangażowaniu Grupy Żywiec możemy świętować ponad 1 000 dni bez wypadku. Cieszymy się, że dbanie o bezpieczne środowisko pracy w magazynie jest naszym wspólnym priorytetem.

Centrum logistyczne to także miejsce pracy kierowców odpowiedzialnych za transport towarów na zlecenie Grupy Żywiec.

– Troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest podstawą funkcjonowania naszej firmy – powiedział Michał Kalinowski, Kierownik Logistyki Operacyjnej Grupy Żywiec. – Naszym celem jest zero wypadków. Dlatego bardzo nas cieszy osiągnięcie ponad 1 000 dni bez wypadku przez zespoły GXO pracujące w browarze i centrum logistycznym. Jesteśmy także bardzo zadowoleni, że również od trzech lat nie odnotowaliśmy żadnych wypadków drogowych spowodowanych przez naszych pracowników. Wierzymy w skuteczność budowania mostów współpracy pomiędzy operatorem logistycznym, a naszymi przewoźnikami. Widzimy tego efekty: silna współpraca i ciągłe doskonalenie procesów związanych z efektywnym załadunkiem przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego ruchu pojazdów.

Bezpieczna praca w centrum logistycznym w Elblągu jest możliwa dzięki wdrażaniu programu GXO Droga do zera wypadków, który polega na szczegółowej analizie każdego zdarzenia potencjalnie wypadkowego w celu określenia jego przyczyn i ich wyeliminowania. W ramach programu opracowano specjalne pięciominutowe lekcje instruktażowe dla nowych osób oraz lekcje przypominające dla doświadczonych pracowników. GXO wprowadziło również drobne, ale istotne elementy bezpieczeństwa podczas załadunku, takie jak instalacja automatycznych klinów uniemożliwiających opuszczenie naczepy, sygnalizacja świetlna informująca załadowcę i kierowcę o statusie procesu oraz bezpieczny klucz pozostający pod kontrolą pracownika magazynu. Dodatkowe usprawnienia zapewnia system Poka-Yoke, który zwiększa bezpieczeństwo poprzez stworzenie warunków, w których błąd nie może się zdarzyć lub jest natychmiast widoczny. GXO przeprowadza również okresowe kontrole platform załadunkowych i stosuje piasek kwarcowy do malowania linii bezpieczeństwa, dzięki czemu są one bardziej widoczne i trwałe.

W Elblągu, podobnie jak we wszystkich swoich centrach logistycznych GXO w Polsce, stosowane są wymagane prawem środki bezpieczeństwa i higieny pracy. GXO przeprowadza również szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w tym z użyciem defibrylatora, oraz szkolenia z praktycznego użycia hydrantów i gaśnic. GXO prowadzi również rejestr zdarzeń potencjalnie wypadkowych, który służy do wymiany informacji między magazynami w celu zapobiegania wypadkom i ciągłej poprawy bezpieczeństwa.

GXO współpracuje z Grupą Żywiec od 2019 roku, zapewniając operacje logistyczne w Elblągu w browarze firmy oraz w oddzielnym centrum logistycznym o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, gdzie składowanych jest 20 000 palet. Łącznie GXO zatrudnia około 80 osób, które świadczą usługi w zakresie wsparcia produkcji, magazynowania, obsługi wahadłowej, realizacji dostaw i optymalizacji łańcucha dostaw. Centrum posiada certyfikaty ISO 9001, 14001 i 2200, potwierdzające najwyższe standardy zarządzania, bezpieczeństwa żywności i dbałości o środowisko.


Zobacz także

Platforma 3DEXPERIENCE generuje coraz większe zyski
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Robogrant sposobem na ułatwienie robotyzacji
GEFCO znalazło zastosowanie dla 15 ton odpadów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
GXO przyspiesza wdrażanie nowych technologii
Prologis ożywia miejską przestrzeń
LANCERTO otwiera magazyn w Łańcucie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów