Przejdź do artykułu
2019-03-22 | Wózki w akcji

Przetestuj najnowsze elektryczne wózki widłowe Mitsubishi z serii EDIA EM

Seria elektrycznych wózków Mitsubishi – EDIA EM to wózki powstałe na fundamencie niezwykle udanej i popularnej serii 80-woltowych modeli EDiA EX o udźwigu do 5,0 ton.

Jest to najinteligentniejszy i jeden z najbardziej trwałych wózków na rynku. Wyposażony w szereg funkcji co zapewnia mu zwrotność, moc i niezawodność. Do rodziny należą 48-woltowe wózki elektryczne o udźwigu od 1,4 do 2,0 t, które zaliczają się nie tylko do najinteligentniejszych i najzwinniejszych, lecz także do najbardziej wytrzymałych w swojej klasie. Te bogato wyposażone i funkcjonalne wózki widłowe oferują łatwość manewrowania, moc (osiągi) i niezawodność na poziomie, jakiego oczekuje się od wózka widłowego marki Mitsubishi. Stanowią one realną alternatywę dla tradycyjnych wózków z silnikami spalinowymi.

W harmonii z operatorem

Te znakomite pojazdy, zaprojektowane pod kątem optymalnych osiągów, są wyjątkowo intuicyjnym narzędziem pracy, ponieważ potrafią adaptować swoje działanie do konkretnego operatora.

Co więcej, modelem EDiA EM może wygodnie kierować każdy operator, niezależnie od tego ile ma wzrostu. Dzięki zastosowaniu przestronnej i płaskiej podłogi bez zbędnych elementów, uzyskano miejsce na nogi, gdzie można bez problemu postawić stopy w butach o europejskich rozmiarach 50+, co zapewnia maksymalną wygodę – nawet podczas najdłuższej zmiany roboczej.

Każdy z modeli wyposażony jest w układ napędu Mitsubishi SDS (Sensitive Drive System). Automatycznie zwiększa on płynność ruszania i zatrzymywania pojazdu, poprawia zwinność i dopasowuje charakterystykę napędu do szybkości ruchu stopy operatora.

Te wyrafinowane oprogramowanie wózka EDiA EM analizuje dane o faktycznym użytkowaniu pojazdu i automatycznie modyfikuje parametry jego działania tak, by praca przebiegała bezpiecznie i efektywnie. Dla operatora oznacza to, że niezależnie od masy ładunku może spodziewać się takich samych, przewidywalnych reakcji pojazdu.

Ponadto wózki EDiA EM są standardowo wyposażone w układ ICS (Intelligent Cornering System). System ten wykrywa kąt skrętu i automatycznie redukuje prędkość na bardzo wczesnym etapie manewru, zapewniając maksymalną stabilność i dokładność pokonywania zakrętów.  

Wózki EDiA EM, modele 4 kołowe, są niezwykle zwinne dzięki osi kierowanej o kącie skrętu >110º i zastosowaniu dwóch silników napędowych. Rozwiązanie takie umożliwia płynne skręcanie w miejscu — bez początkowego zjawiska „pchnięcia” opon, które przyspieszałoby ich zużycie.

widocznosc

Doskonała widoczność

Dla projektantów wózków EDiA EM bezpieczeństwo było kwestią priorytetową. Nieszablonowe podejście do rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliło na zbudowanie pojazdu zapewniającego wyjątkowo dobrą widoczność. Niezrównana widoczność uzyskana została dzięki optymalnie zaprojektowanym elementom takim jak maszt, kierownica, tablica przyrządów i przeciwwaga.

Niska konstrukcja z przeciwwagą zapewnia dobrą widoczność do tyłu. Natomiast z przodu wózka operator może bez przeszkód obserwować końcówki wideł dzięki pomysłowym zmianom w projekcie pojazdu, na przykład takim, jak wąska, niskoprofilowa przegroda czołowa z deską rozdzielczą i mała, lekko działająca, bardzo czuła, ergonomiczna i samocentrująca kierownica. Na stanowisku operatora, które daje się wszechstronnie regulować, nic nie zasłania widoku do przodu.

Optymalnie reagujące, ergonomiczne elementy sterowania, więcej miejsca na nogi i niski poziom emisji hałasu — wszystkie te zalety ograniczają zmęczenie operatora, a tym samym ryzyko kosztownych wypadków.

EDIAEM32 MINAPP HIWEB 20 P

Ponadto widoczność udało się poprawić poprzez zastosowanie sprytnie przeprojektowanego potrójnego masztu. Przewody elastyczne na maszcie EDiA EM poprowadzone są w ciasno spiętych wiązkach, by operator miał jak najszersze pole widzenia. Maksymalna widoczność ładunku, wideł oraz przednich i tylnych kół przyczynia się do bezpiecznej, pewnej pracy w ograniczonej przestrzeni.

Dla operatora

Gdy jest dużo pracy do wykonania, liczy się każda sekunda. Dlatego 3-kołowy model z serii EDiA EM można zamówić z 360-stopniowym układem kierowniczym — znanym z popularnych wózków Mitsubishi wysokiego składowania — który u umożliwia płynne, precyzyjne odwrócenie kierunku jazdy bez zatrzymywania się.

Inteligentny System Kontroli skrętu wykrywa kąt skrętu i zmniejsza jego prędkość na początku manewru, aby uzyskać maksymalną stabilność i precyzyjne, bezproblemowe skręcanie. Takie rozwiązanie nie tylko przyspiesza zawracanie i pracę w ciasnych miejscach, lecz także może istotnie zmniejszyć działającą na ładunek siłę odśrodkową, która mogłaby spowodować upadek niestabilnych przedmiotów przewożonych na wózku.

EDIAEM42 MINAPP HIWEB 25 P

Automatyczny hamulec postojowy z blokadą na pochyłościach automatycznie zatrzymuje wózek, kiedy pedał przyspieszenia nie jest naciśnięty i zapobiega toczeniu się na podjazdach – nie trzeba pamiętać o zaciągnięciu dźwigni ani naciśnięciu przycisku.

Wyraźny i zasobny w informacje kolorowy wyświetlacz jest czytelny z każdego kąta, nawet w pełnym świetle słonecznym. Doskonale umiejscowiony w zasięgu wzroku operatora pokazuje przydatne mu informacje, nie pogarszając widoczności dookólnej.

Bezpieczeństwo to priorytet

Wózek z serii EDiA EM nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem, wydajnością i przewidywalnością pracy — dzięki takim rozwiązaniom, jak supernowoczesny układ kontroli pokonywania łuków i system Passive Sway Control minimalizujący kołysanie się wózka z podniesionym ładunkiem.

Ponadto zastosowany Układ hydrauliczny Load Sensing (z wykrywaniem obciążenia – wyposażenie standardowe dla wózków z masztem 3-metrowym i wyższym) automatycznie dopasowuje osiągi wózka przy manipulowaniu ładunkami na wysokości około 2 metrów, gwarantując bezpieczną i wydajną pracę.

Podsumowując wózki widłowe z serii EDIA widłowe zapewniają wyjątkową wydajność, innowacyjność i bezpieczeństwo.

EDIAEM32 MINAPP HIWEB 11 P


Zobacz także

Na co stawia firma Crown rozwijając swoją markę?
Znamy najlepszych, tegorocznych operatorów wózków
Kuhn dostarczył elektryczny wózek widłowy o udźwigu 16t
Ciągniki holownicze Hyster - dwa nowe modele
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Elektroniczne systemy w wózkach widłowych to przepis na nowoczesność
Nowe technologie wspierają wydajności floty wózków widłowych oraz procesów
O czym warto pamiętać, implementując wózki reach-truck w magazynach wysokiego składowania?
Ładowanie wózka widłowego w kwadrans – czy to pieśń przyszłości?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA