Przejdź do artykułu
2018-09-18 | Wózki w akcji

Pierwszy taki wózek w Polsce

Rynek wózków widłowych podlega nieustannym zmianom. Z każdym rokiem rośnie ilość wózków z napędem elektrycznym. Zmniejsza się natomiast popularność wózków z napędem szkodliwym dla środowiska naturalnego.
Pierwszy taki wózek w Polsce (Żródło: Kuhn)
Nie dziwi więc, że firma Kuhn Polska dostarczyła właśnie pierwszy w Polsce nowy wózek elektryczny o udźwigu 16 ton. Zrównoważony rozwój to obecnie jeden z kluczowych kierunków w strategiach firm praktycznie w każdym sektorze. W przypadku branży logistycznej czy magazynowej realizacja założeń opiera się, między innymi, na wymianie sprzętu, który jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla środowiska. Na takie właśnie rozwiązanie zdecydowała się firma STS Acoustics z siedzibą w Międzyrzeczu – zamieniając wózek spalinowy na elektryczny marki CARER Z160 o udźwigu 16 ton.

Firma CARER jest włoskim producentem wózków widłowych. Specjalizuje się w produkcji wózków z napędem elektrycznym o wysoki tonażu charakteryzujących się niezwykle kompaktową konstrukcją i małym promieniem skrętu. Są tak zaprojektowane, aby podczas manewrów nie ograniczać wydajności i niezawodności. Wózki mają przy tym gwarantować pełną ergonomię pracy operatora.

Firma STS Acoustics jest częścią międzynarodowego koncernu produkującego tapicerkę do ciężarówek. Proces produkcyjny części do wnętrza kabiny obejmuje tłoczenie tych elementów na specjalnych prasach. Matryca w takiej prasie waży nawet kilkanaście ton. Właśnie do wymiany takich matryc potrzebny był wózek o dużym udźwigu. Gwarantuje on bezpieczną wymianę wspomnianych pras. Wózek Z160 dostarczony do STS Acoustics jest również przeznaczony do transportowania ciężkich form – najlżejsza aluminiowa waży 2 700 kg, najcięższa – 11 700 kg. Wózek został przetestowany zaraz po odbiorze – z łatwością radził sobie z największymi obciążeniami.

Firma CARER, jako jeden z niewielu producentów, mogła zaproponować wózek elektryczny o udźwigu 16 ton. Wózek o takim tonażu jest ewenementem w skali kraju, to pierwszy nowy wózek elektryczny  o takim udźwigu w Polsce. Wózki wysokotonażowe CARER posiadają w swojej standardowej specyfikacji szereg rozwiązań, które w zdecydowany sposób poprawiają jakość i komfort pracy operatora. To m.in.: system kamer z przodu i tyłu wózka, który znacznie poprawia bezpieczeństwo pracy. 

Firma Kuhn Polska jest dystrybutorem firmy CARER w Polsce. W naszym kraju Kuhn Polska dostarczył już sześć takich maszyn o udźwigu od 6 do 16 ton.  W planach są kolejne realizację, w tym na maszyny o udźwigu 12 ton. Co ważne, rynek wykazuje wyraźne  zainteresowanie takimi rozwiązaniami. Wpisują się one idealnie w aktualne tendencje i stanowią bardzo korzystną alternatywę dla wózków spalinowych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ciągniki holownicze Hyster - dwa nowe modele
Czy Piękno idzie w parze z niezawodnością i ergonomią?
CeMAT 2018: nagrody dla easyPILOT Follow i system SLH 300
STILL gruntownie zmodernizował swój flagowy wózek elektryczny RX 20
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Elektroniczne systemy w wózkach widłowych to przepis na nowoczesność
Nowe technologie wspierają wydajności floty wózków widłowych oraz procesów
O czym warto pamiętać, implementując wózki reach-truck w magazynach wysokiego składowania?
Ładowanie wózka widłowego w kwadrans – czy to pieśń przyszłości?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA