2018-12-19 | Wózki w akcji

Tańczący z paletami – finał 2018

Zmagania 20 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski. Dwie kategorie: układanka na wysokim poziomie i tranzytowy tor przeszkód oraz nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w różnorodnych konkurencjach. Tak w skrócie można opisać wielki finał konkursu „Tańczący z paletami”, który odbył się 10 grudnia 2018 roku w największym centrum logistycznym Grupy Raben w Gądkach.
Grupa Raben w kooperacji z firmą STILL Polska już od 2014 roku organizuje konkurs Tańczący z paletami. Wydarzenie skierowane jest do operatorów wózków widłowych i ma za zadanie akcentowanie dwóch istotnych aspektów codziennej pracy magazyniera. Po pierwsze, jest to podnoszenie świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie. Po drugie, ogromne znaczenie ma kwestia docenienia  kompetencji i podniesienia prestiżu samego stanowiska operatora.

„Tańczący z Paletami to możliwość sprawdzenia swoich kwalifikacji zawodowych (wiedzy i umiejętności) przez pracownika, lecz również zmierzenia się najlepszych operatorów wózków widłowych w Grupie Raben. Główną motywacją organizowania tego konkursu jest chęć docenienia roli stanowiska operatora oraz podnoszenia świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie – V edycja została przyjęta z dużym zainteresowaniem wśród pracowników – co podkreśla słuszność naszych działań w obszarach budowania zaangażowania i satysfakcji pracowników” – mówi Ksenia Sarna, HR Manager, Fresh Logistics Polska

Co roku eliminacje do wielkiego finału konkursu składają się z dwóch części: teoretycznej, polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami.

„Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku eliminacje odbyły się w 8 lokalizacjach. Podczas tych spotkań na części teoretycznej operatorzy mieli okazję utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa, w kolejnej części, na wcześniej przygotowanym torze, sprawdzaliśmy ich zachowanie w praktyce. Na tej podstawie wyłoniliśmy finalistów, którzy 10.12.2018 walczyli o podium w 2 kategoriach osobno dla logistyka kontraktowa i Cross Dock.” – wyjaśnia Grzegorz Kurkowski, Product Manager, STILL Polska – „Konkurencje finałowe, pomimo tego, że samą formą różnią się od codziennej pracy na magazynie, pozwalają sprawdzić umiejętności pod kątem precyzji, szybkości, ale przede wszystkim poprawności i przestrzegania przepisów, czyli kluczowych czynników wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy”.

Dla firm logistycznych bezpieczeństwo pracy w magazynie ma kluczowe znaczenie. Badania pokazują, że do większości wypadków podczas wykonywania operacji magazynowych dochodzi w wyniku nieodpowiedniego zachowania pracowników. Dlatego właśnie, Grupa Raben ogromny nacisk kładzie na edukację i uświadamianie pracowników z zakresu właściwego i zgodnego z normami bezpieczeństwa zachowaniami, osób zatrudnionych w magazynie oraz w biurze. Firma wychodzi z założenia, że najlepiej działa profilaktyka i odpowiednia wiedza, jest to element wpisany w jej filozofię SHE (Safety, Health and Environment).

Konkurs to także doskonałe narzędzie Employer Brandingu, pokazujące, że Raben jest firmą angażującą pracowników w niestandardowe inicjatywy o charakterze edukacyjnym.

„Organizowane co roku zawody dla operatorów wózków widłowych to doskonała okazja nie tylko sprawdzenie wiedzy i umiejętności operatora, ale także szansa na docenienie trudnej pracy magazyniera. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jakiej precyzji i dokładności ona wymaga. Jeśli ktoś ma w tej kwestii jakieś wątpliwości niech przypatrzy się naszym finalistom i spróbuje dokonać tego co oni” – powiedziała Ewa Mendak, HR Manager, Raben Logistics Polska obserwując finał w Gądkach.

Zwycięzcy wielkiego finału TAŃCZĄCY Z PALETAMI 2018:

Tranzytowy tor przeszkód:

  1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn
  2. Dawid Jastrzębski, Raben Logistics Polska, Gliwice
  3. Grzegorz Mędrak, Raben Logistics Polska, Rzeszów

Układanka na wysokim poziomie:

  1. Michał Chmiel, Fresh Logistics Polska, Gliwice
  2. Marcin Połukrad, Raben Logistics Polska, Gądki
  3. Damian Piechnik, Raben Logistics Polska, Chlebnia

Tańczący z paletami stał się już swego rodzaju tradycją. W tym roku zgłosiło się do niego 50 operatorów. W finale, o tytuł najlepszego walczyło 20 pracowników, w dwóch kategoriach: tranzytowy tor przeszkód oraz układanka na wysokim poziomie. Zawodnicy mieli do wykonania kilka zadań, w tym niektóre dość niestandardowe, jak np. umieszczenie piłeczki do tenisa stołowego w szklance za pomocą wózka widłowego.

Tegoroczny finał konkursu odbył się w 10 grudnia w centrum logistycznym w Gądkach pod Poznaniem na jednym z magazynów Raben Logistics Polska. Tradycyjnie już zawodnikom podczas zmagań kibicowali pracownicy firmy, a także przedstawiciele klientów oraz mediów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kuhn dostarczył elektryczny wózek widłowy o udźwigu 16t
Ciągniki holownicze Hyster - dwa nowe modele
Czy Piękno idzie w parze z niezawodnością i ergonomią?
CeMAT 2018: nagrody dla easyPILOT Follow i system SLH 300
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Fresh Logistics zainwestował w magazyny o powierzchni 16 tys. m kw.
Raben będzie prowadził dedykowany projekt dla Grupy Ahlers
Raben chwali się nową stroną www
Nowe technologie wspierają wydajności floty wózków widłowych oraz procesów
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA