Przejdź do artykułu
2018-12-19 | Wózki w akcji

Tańczący z paletami – finał 2018

Zmagania 20 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski. Dwie kategorie: układanka na wysokim poziomie i tranzytowy tor przeszkód oraz nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w różnorodnych konkurencjach. Tak w skrócie można opisać wielki finał konkursu „Tańczący z paletami”, który odbył się 10 grudnia 2018 roku w największym centrum logistycznym Grupy Raben w Gądkach.
Grupa Raben w kooperacji z firmą STILL Polska już od 2014 roku organizuje konkurs Tańczący z paletami. Wydarzenie skierowane jest do operatorów wózków widłowych i ma za zadanie akcentowanie dwóch istotnych aspektów codziennej pracy magazyniera. Po pierwsze, jest to podnoszenie świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie. Po drugie, ogromne znaczenie ma kwestia docenienia  kompetencji i podniesienia prestiżu samego stanowiska operatora.

„Tańczący z Paletami to możliwość sprawdzenia swoich kwalifikacji zawodowych (wiedzy i umiejętności) przez pracownika, lecz również zmierzenia się najlepszych operatorów wózków widłowych w Grupie Raben. Główną motywacją organizowania tego konkursu jest chęć docenienia roli stanowiska operatora oraz podnoszenia świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie – V edycja została przyjęta z dużym zainteresowaniem wśród pracowników – co podkreśla słuszność naszych działań w obszarach budowania zaangażowania i satysfakcji pracowników” – mówi Ksenia Sarna, HR Manager, Fresh Logistics Polska

Co roku eliminacje do wielkiego finału konkursu składają się z dwóch części: teoretycznej, polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami.

„Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku eliminacje odbyły się w 8 lokalizacjach. Podczas tych spotkań na części teoretycznej operatorzy mieli okazję utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa, w kolejnej części, na wcześniej przygotowanym torze, sprawdzaliśmy ich zachowanie w praktyce. Na tej podstawie wyłoniliśmy finalistów, którzy 10.12.2018 walczyli o podium w 2 kategoriach osobno dla logistyka kontraktowa i Cross Dock.” – wyjaśnia Grzegorz Kurkowski, Product Manager, STILL Polska – „Konkurencje finałowe, pomimo tego, że samą formą różnią się od codziennej pracy na magazynie, pozwalają sprawdzić umiejętności pod kątem precyzji, szybkości, ale przede wszystkim poprawności i przestrzegania przepisów, czyli kluczowych czynników wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy”.

Dla firm logistycznych bezpieczeństwo pracy w magazynie ma kluczowe znaczenie. Badania pokazują, że do większości wypadków podczas wykonywania operacji magazynowych dochodzi w wyniku nieodpowiedniego zachowania pracowników. Dlatego właśnie, Grupa Raben ogromny nacisk kładzie na edukację i uświadamianie pracowników z zakresu właściwego i zgodnego z normami bezpieczeństwa zachowaniami, osób zatrudnionych w magazynie oraz w biurze. Firma wychodzi z założenia, że najlepiej działa profilaktyka i odpowiednia wiedza, jest to element wpisany w jej filozofię SHE (Safety, Health and Environment).

Konkurs to także doskonałe narzędzie Employer Brandingu, pokazujące, że Raben jest firmą angażującą pracowników w niestandardowe inicjatywy o charakterze edukacyjnym.

„Organizowane co roku zawody dla operatorów wózków widłowych to doskonała okazja nie tylko sprawdzenie wiedzy i umiejętności operatora, ale także szansa na docenienie trudnej pracy magazyniera. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jakiej precyzji i dokładności ona wymaga. Jeśli ktoś ma w tej kwestii jakieś wątpliwości niech przypatrzy się naszym finalistom i spróbuje dokonać tego co oni” – powiedziała Ewa Mendak, HR Manager, Raben Logistics Polska obserwując finał w Gądkach.

Zwycięzcy wielkiego finału TAŃCZĄCY Z PALETAMI 2018:

Tranzytowy tor przeszkód:

  1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn
  2. Dawid Jastrzębski, Raben Logistics Polska, Gliwice
  3. Grzegorz Mędrak, Raben Logistics Polska, Rzeszów

Układanka na wysokim poziomie:

  1. Michał Chmiel, Fresh Logistics Polska, Gliwice
  2. Marcin Połukrad, Raben Logistics Polska, Gądki
  3. Damian Piechnik, Raben Logistics Polska, Chlebnia

Tańczący z paletami stał się już swego rodzaju tradycją. W tym roku zgłosiło się do niego 50 operatorów. W finale, o tytuł najlepszego walczyło 20 pracowników, w dwóch kategoriach: tranzytowy tor przeszkód oraz układanka na wysokim poziomie. Zawodnicy mieli do wykonania kilka zadań, w tym niektóre dość niestandardowe, jak np. umieszczenie piłeczki do tenisa stołowego w szklance za pomocą wózka widłowego.

Tegoroczny finał konkursu odbył się w 10 grudnia w centrum logistycznym w Gądkach pod Poznaniem na jednym z magazynów Raben Logistics Polska. Tradycyjnie już zawodnikom podczas zmagań kibicowali pracownicy firmy, a także przedstawiciele klientów oraz mediów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kuhn dostarczył elektryczny wózek widłowy o udźwigu 16t
Ciągniki holownicze Hyster - dwa nowe modele
Czy Piękno idzie w parze z niezawodnością i ergonomią?
CeMAT 2018: nagrody dla easyPILOT Follow i system SLH 300
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA