Przejdź do artykułu
2019-01-18 | Wózki w akcji

Filozofia marki Crown

Crown to jeden z największych producentów wózków widłowych na świecie. Wyłącznym dystrybutorem tej amerykańskiej marki na polskim rynku jest producent systemów magazynowych, firma WDX S.A. Portfolio produktowe Crown obejmuje pełną gamę wózków magazynowych, od ręcznych wózków paletowych, poprzez wózki transportowe, wózki do kompletacji oraz wózki wysokiego składowania, do wózków systemowych VNA.

„Crown zajmuje szczególne miejsce wśród naszych rozwiązań magazynowych. Zależy nam, żeby wszystkie pozycje w naszej ofercie były najwyższej jakości.” - mówi Aleksandra Kalinowska, Specjalista ds. Marketingu w WDX.

Warto inwestować w ludzi

Korzenie marki Crown sięgają 1945 roku, kiedy to bracia Allan i Carl Dicke otworzyli swoją pierwszą firmę w New Bremen w Ohio. Na początku specjalizowali się w produkcji sprzętu do anten telewizyjnych i czujników temperatury. Produkcja wózków widłowych ruszyła w 1960 roku. Prototypowy wózek widłowy bracia Dicke zaprojektowali i stworzyli na własne potrzeby, ponieważ żaden produkt dostępny na rynku nie sprostał ich oczekiwaniom.

Dzisiaj już czwarte pokolenie rodziny Dicke staje na czele firmy. Od samego początku marka Crown mocno wspierała lokalną społeczność. Rodzina Dicke często podkreśla, że jest dumna z relacji, jaką udało jej się osiągnąć z pracownikami. Crown regularnie inwestuje w New Bremen i dba o rozwój miasta. Jeden na siedmiu mieszkańców pracuje dla Crown. Ponad 1000 pracowników w całej historii firmy osiągnęło 25-letni staż, w siedzibie w New Bremen pracują całe rodziny od wnuków po dziadków.

85% wszystkich części zamiennych i komponentów do produkcji wózków widłowych Crown wytwarza we własnych fabrykach, z czego 70% w USA. Zakłady produkcyjne Crown znajdują się na całym świecie, m.in. w Niemczech, Irlandii oraz Australii.

Design zorientowany na operatora

Aby wózki magazynowe efektywnie wspomagały codzienną pracę, inżynierowie Crown rozpoczynają projektowanie każdego modelu od poznania praktyk roboczych klientów. Dysponując praktyczną wiedzą, tworzą rozwiązania mające na celu optymalizację całego procesu logistycznego wewnątrz firmy. Crown stawia sobie za cel zwiększenie do maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu pracy osoby obsługującej wózek. Operatorzy wózków narażeni są na urazy, a ich pracę cechuje wzmożony wysiłek fizyczny oraz wymuszona pozycja ciała. Dodatkowymi obciążeniami są drgania i wibracje prowadzące do bólów pleców, rąk i nóg.

Wózki do magazynu Crown to cały szereg rozwiązań wpływających na poprawę komfortu pracy operatora. Jednym z nich jest zawieszenie FlexRide™ regulowane w zależności od wagi ciała. FlexRide™ zmniejsza wibracje podestu, podwozia oraz innych części wózka. Układ ten obejmuje koła podporowe amortyzujące wstrząsy oraz szczelne zawieszenie silnika. System FlexRide™ redukuje wstrząsy odczuwalne przez pracownika do 80%.

Crown szuka prostych i efektywnych rozwiązań. Przykładowo, przesunięcie pozycji masztu gwarantuje doskonałą widoczność koła obciążonego i wideł. Konstrukcja masztu w połączeniu z opatentowaną osłoną operatora rozwiązują problemy z widocznością podczas jazdy oraz podczas podnoszenia ładunków.

Człowiek, który pracuje na sprzęcie Crown w każdej sytuacji ma się czuć pewnie i wygodnie. Szczególnie podczas wykonywania takich czynności jak kompletacja zamówień na wysokości kilkunastu metrów. W wózkach systemowych Crown z serii TSP, siedzenie obraca się o 110°, jego wysokość można dostosować do wzrostu operatora, a sterowanie w podłokietnikach umożliwia pracę również na stojąco, po wcześniejszym złożeniu fotela.

tsp 8

Ekologia to trwałość produktów

Czyste środowisko dla nas i kolejnych pokoleń to idea, która przyświeca marce Crown. Firma podejmuje intensywne działania, których celem jest minimalizacja ilości odpadów, odpowiedzialne zarządzanie energią, a przede wszystkim maksymalizacja żywotności produktów. 60% stali używanej podczas produkcji poddawanej jest recyklingowi. W 2018 roku Crown otrzymał nagrodę Green Supply Chain za sukcesy w zakresie ekologicznych inicjatyw, a według amerykańskiego magazynu Newsweek znajduje się w pierwszej dziesiątce firm najbardziej angażujących się w ekologię. „Zaufanie i uczciwość są częścią naszego DNA. Wielu specjalistów w swoich dziedzinach ubiega się o pracę u nas ze względu na naszą reputację jako uczciwej i solidnej firmy. Począwszy od pracowników hali produkcyjnej, a skończywszy na przedstawicielach prowadzących rozmowy z naszymi klientami, każdy w naszej firmie traktowany jest sprawiedliwie i z szacunkiem” - Vice President of Crown.

Oferta wózków magazynowych Crown dostępna jest na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora www.wozkicrown.pl
 

Zobacz także

Znamy najlepszych, tegorocznych operatorów wózków
Kuhn dostarczył elektryczny wózek widłowy o udźwigu 16t
Ciągniki holownicze Hyster - dwa nowe modele
Czy Piękno idzie w parze z niezawodnością i ergonomią?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Składowanie towarów w mroźniach wymaga spełnienia wielu wymogów
Regały wysokiego składowania i wózki przegubowe
Wózki paletowe Crown z dożywotnią gwarancją
WDX zaprezentuje najnowszy wózek marki Crown
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA